Naujienos

2016-06-01 05:06:16

Ekskursija į medžių lajų tako kompleksą Anykščiuose

   Vykdant bei tęsiant projektą „VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro sociakultūrinių paslaugų gerinimas“ gegužės 26 d. rytą vaikučiai lydimi centro darbuotojų išvyko į ekskursiją.

   Nuvykus į Anykščius mus pasitikusi gidė Valerija pasakojo, kad Medžių lajų takas – vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, pasivaikščioti tarp medžių lajų. Kad Anykščių regioniniame parke iškiltų toks unikalus statinys, statybininkai sunaudojo 395 tonų metalo ir 1,5 tūkstančio kubinių metrų betono. Gidė įdomiai pasakojo apie toje vietovėje augančius augalus, medžius vis pritaikydama kokią tai legendą. Vaikučiai susidomėję klausėsi bei atsakinėjo į gidės užduodamus klausimus. Eidami Anykščių šilelio landšaftinio draustinio taku pamatėme dunksantį labiausiai lankomą, antrą pagal dydį Puntuko akmenį Lietuvoje. Kaip teigia legenda, velnias juo norėjo užstatyti Anykščių bažnyčios duris, bet jam nepavyko. Ir turėjo velnias akmenį palikti lauke.

   Pasigrožėję Šventosios upės vingiais, pasivaikščioję tarp medžių lajų, pilni gerų emocijų bei įspūdžių su daina grįžome namo.

Straipsnį ruošė socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė