Naujienos

2016-07-11 05:07:45

Ekskursija į saldainių fabriką „Rūta“

   Šokoladas – karalių ir gurmanų maistas, visame pasaulyje vertinamas ne tik dėl ypatingo skonio, sotumo, bet dabar dar ir dėl naudos sveikatai. Viena vertingiausių šokolado savybių – jo gebėjimas pakelti nuotaiką. Kelionės į šokolado fabriką metu,   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro Užkalnių kaimo filialą lankantys  vaikai turėjo galimybę sužinoti šokolado istoriją, bei patys pasigaminti saldainių.

   Muziejuje tapo aišku, kur auga ,, šokolado medžiai“, kaip šokoladą gamino majai ir actekai ir kaip jo vartojimo tradicijos keitėsi amžiams bėgant. Čia buvo  pasakojama apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką ,, Rūta“ Muziejuje netrūko ir interaktyvių užsiėmimų: čia galėjome nusifotografuoti ir išsiųsti savo nuotrauką, ar sukurtą saldainių popierėlį draugams elektroniniu paštu, bei pažaisti įvairių žaidimų, susijusių su šokoladu.

   Edukaciniame užsiėmime ,, Saldžioji laboratorija“ vaikai keletą minučių stebėję šokoladinių saldainių gamybos procesą, galėjo patys  išmėginti savo jėgas gamindami  šokoladinius skanėstus ir čia pat jų paragauti,  trumpam tapdami šokolado meistrais.

   Prisivaišinę saldainiais, gerai nusiteikę, pilni įspūdžių ir puikios nuotaikos grįžome namo.