Naujienos

2017-10-09 13:10:37

Ekskursija į valstybės pažinimo centrą. Diena su Prezidentu.

VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikučiai, lydimi socialinių pedagogių – Vilmos Ambrozaitienės ir Rasos Stankuvienės apsilankė Valstybės pažinimo centre. Tai pirmas Lietuvoje modernus edukacinis centras detaliai pristatantis, kaip veikia valstybė ir kaip demokratinės valstybės kūrime ir valdyme dalyvauja svarbiausias jos elementas – pilietis. Šiuo metu tai bene interaktyviausias muziejus Lietuvoje.

Vaikučiai turėjo galimybę susipažinti su informacija apie praėjusias prezidentų kadencijas nuo 1991 m: Algirdo Brazausko, Valdo Adamkaus, Rolando Pakso, Dalios Grybauskaitės. Vaikučius  gidė paskirstė į keturias komandas,  davė užduotis , išdalino  planšetinįus kompiuterius, kur kiekvienas turėjo užsiregistruoti savo vardą, amžių, miestą. Užsiregistravę kompiuterio pagalba ieškojome atsakymų į pateiktas užduotis.

   Atlikdami žaismingas užduotis, vaikai  prisiminė kiekvienam svarbius Lietuvos istorijos įvykius ir tyrinėjo  Lietuvos Prezidentų darbą. Kodėl Lietuvai vadovauja būtent Prezidentas? Ką jis veikia darbo dienomis ir kuo užsiima laisvalaikiu? Kokias dovanas Lietuvai yra padovanoję kitų šalių atstovai ir kodėl priimta jomis keistis? Atsakymų į šiuos klausimus vaikai  ieškojo remdamiesi tiek ekspozicijos informacija, tiek asmenine patirtimi.

   Atsidėkodami už edukacinę programą, gidei padovanojome iš Raseinių atvežtą naminės duonos kepalą. Pagilinę istorines  žinias, su puikia nuotaika grįžome namo.

VšĮ Raseinių socialinių paslaugų Vaikų dienos užimtumo centro socialinės pedagogės Vilma Ambrozaitienė ir Rasa Stankuvienė