Naujienos

2014-07-03 03:07:35

Įsibėgėja projektas „Noriu žinoti ir papasakoti kitiems, kaip gyventi švariau!”

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojai vykdo Raseinių rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos aplinkos apsaugos priemonę – projektą, kurio metu vaikai skatinami sąmojingai dalyvauti šiukšlių rinkime ir rūšiavime.

   Pakelėse ir pamiškėse besimėtantys per šimtą metų nesuyrantys stikliniai buteliai, plastiko pakuotės ir kt. rodo, kad visuomenė vis dar abejinga šiukšlių rinkimui, o tuo labiau jų rūšiavimui. Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojos vaikams skaitė paskaitą apie tai, kad didžiąją dalį buitinių atliekų sudaro vertingos medžiagos, kurias galima perdirbti ir pagaminti naujų naudingų daiktų. Centro jaunieji lankytojai atidžiai klausėsi kaip išrūšiuotas popierius ir kartonas virsta popieriumi ar pakuote, panaudo­ti plastiko maišeliai tampa naujais maišeliais ar plastiko indais, surinkti stiklo buteliai lydomi į naujus.

   Po paskaitos darbuotojos su vaikais teoriją įtvirtino praktiškai – Centro teritorijoje rinko atliekas ir rūšiavo jas. Projekto eigoje planuojama dar ne viena išvyka, siekiant vaikams ugdyti pilietiškumą, o šiukšlių rūšiavimą paversti kasdienybe.