Naujienos

2013-06-14 02:06:07

Išvyka į Lyduvėnus

   Lyduvėnai - vienas gražiausių Žemaitijos kampelių, įsikūręs įspūdingame Dubysos upės slėnyje, Dubysos Regioniniame parke.

   Šių metų birželio 6 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai ir socialinės darbuotojos kartu su Dubysos regioninio parko kultūrologe Laimute Pečkaitiene lankėsi Lyduvėnuose. Atvykus, žygis prasidėjo kopimu į pietinėje miestelio dalyje stūksantį piliakalnį, vadinamu Danutės vardu. Kultūrologė, norėdama papasakoti apie piliakalnį,  jo viršūnėje sukvietė vaikus į ratą. Į istoriją įtraukti ir vaikai, kurie vaidindami padėjo atskleisti piliakalnio istoriją.

   Eidami link Lyduvėnų geležinkelio tilto, stabtelėjome prie bendruomenės namų, kuriuose iki 2007 m. buvo įsikūrusi pradinė mokykla. Taip pat aplankėme Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčią, šalia kurios teka upelis, kuriame žygio dalyviai atsigaivino.

   Pabraidę upelyje ir atgavę jėgas, priėjome pagrindinį miestelio akcentą – geležinkelio tiltą per Dubysą, paskelbtą Kultūros paminklu. Vaikams pasisekė pamatyti geležinkelio bėgiais dundantį traukinį, kuris paliko neišdildomą įspūdį.

   Išvykos metu patirtas akimirkas, vaikai įamžino savo piešiniuose. Vaikai ir Vaikų dienos užimtumo centro kolektyvas dėkoja kultūrologei Laimutei Pečkaitienei už suorganizuotą išvyką.

   Vaikų dienos užimtumo centro socialinė darbuotoja Irma Vaivarienė