Naujienos

2018-06-28 10:06:21

Konferencija „Dingę vaikai: priežastys, paieška ir prevencija“

Šią konferenciją 2018 m. birželio 22 d. rengė Dingusių žmonių šeimos paramos centras su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetu. Joje dalyvavo ir BĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinės darbuotojos. Konferencija yra Dingusių žmonių šeimų paramos vykdomo projekto „Karštosios linijos 116 000 integravimas į LR vaiko teisių apsaugos sistemą“, kurį finansuoja Europos Sąjungos Teisių, Lygybės ir Pilietiškumo programa, dalis.Šio renginio tikslas: suteikti informacijos apie pagrindines vaikų dingimo priežastis ir pasekmes bei stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą dingusių vaikų paieškos, prevencijos ir pagalbos dingusių vaikų artimiesiems teikimo srityse Lietuvoje. 

Darbo patirtimi, dingusių vaikų atvejų tyrime Kauno r., dalinosi Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus vyriausioji prokurorė Daiva Brudnienė. Su linijos 116 000 teikiamomis paslaugomis: nacionaliniai ir tarptautiniai vaiko paieškos mechanizmai, supažindino Rugilė Butkevičiūtė, Dingusių žmonių šeimų paramos centro projektų vadovė. Su savivaldybių Vaiko gerovės komisijų vaidmeniu vaiko dingimo atveju supažindino VšĮ „Biuras Pactum“ direktorė Odeta Intė bei Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vyriausioji specialistė, edukologė, programos tėvams ir mokytojams trenerė Simona Bieliūtė. Apie dingusių vaikų problemas ir jų viešinimą išsamią informaciją pateikė Kamilė Jokubaitė Nbranded skaitmeninės rinkodaros ir komunikacijos agentūros atstovė.

Konferencijoje dalyvavę specialistai atkreipė dėmesį į tai, kad ši problema nesulaukia tinkamo dėmesio dėl nepakankamo tarpinstitucinio bendradarbiavimo. Vaikai dažniausiai bėga daugiau nei vieną kartą (pvz. 2017 m. vienas vaikas bėgo net 41 kartą). Jie bėga nuo tam tikrų problemų, patyčių, nepriežiūros, konfliktų, smurto. Konferencijos dalyvių nuomone, šią problemą būtina spręsti stiprinant tarpinstitucinį bendradarbiavimą: vykdant efektyvią dingusių vaikų paiešką, prevenciją ir teikiant kompleksines paslaugas šeimai.

Daugiau informacijos apie linijos veiklą rasite: www.116000.lt . Nemokama linija veikia 24 valandas 7 dienas per savaitę, taip pat ir švenčių dienomis.

 

Rasa Mockevičienė, vyresnioji socialinė darbuotoja