Naujienos

2013-05-31 01:05:45

Mes taip pat gamtos dalis

   Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai ir socialinės darbuotojos, siekdamos paįvairinti vaikų laisvalaikį, lankėsi Dubysos regioniniame parke.

   Parko direkcijos kultūrologė Laimutė Pečkaitienė surengė žygį į Padubysio piliakalnį, apie kurį nieko nežinojome. Kopdami aukštyn nuo poilsiavietės susipažinome su įvairiais pievų augalais, prisirinkome jų herbariumui. Mūsų žygio vadovė papasakojo apie vaistingus augalus, bei kai kurių augalų žalą žmogaus sveikatai.

   Kopdami į piliakalnį matėme daugiakamienę liepą, laukinę kriaušę, kadagį, žydintį šermukšnį. O pačioje piliakalnio viršūnėje atsivėrė nuostabus Dubysos regioninio parko kraštovaizdis. Nusileidus nuo piliakalnio minėme mįsles, žaidėme ir iškylavome.

   Kultūrologė ne tik supažindino vaikus su augalais, bet ir paskyrė namų užduotį: surinktų augalų pavadinimus rasti „Augalų žinyne“.

   Vaikų dienos užimtumo centro vaikai laukia naujų išvykų po Raseinių rajoną. Netikėti įspūdžiai ir turiningai praleista popietė dar ilgai neužsimirš.