Naujienos

2014-12-19 06:12:00

Noriu žinoti ir papasakoti kitiems, kaip gyventi švariau

   Užbaigdami projektą ,,Noriu žinoti ir papasakoti kitiems, kaip gyventi švariau“ VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai, lydimi socialinės pedagogės ir socialinės darbuotojos nuvyko į Jautmalkės  gamtos centrą. Pagal senąsias žemaičių tradicijas šis centras įsikūręs labai gražioje Jautmalkės kaimelio atstatomojoje sodyboje, kur seni miškai slepia aukščiausias Kurtuvėnų regioninio parko kalvas.

   Nuvykus, mus pasitiko programų edukatorė, kuri pravedė edukacinę programą ,, Metų ratu“. ,,Metų ratas“ prasidėjo žaidimais ir rateliais aplink sodybą, prisimenant visas pagrindines metų šventes: Užgavėnes, Šv. Velykas, Jonines, Žolinę, Derliaus nuėmimo šventę. Edukatorė pasakojo, kad gamtoje galima ne tik iškylauti, bet reikia gamtą ir saugoti: nepalikti šiukšlių, nekirsti šventėm eglučių, o puošti tik eglių šakas, nelaužyti medelių.

   Po žaidimų sugrįžome į gryčią, kur mūsų laukė padengtas Šv. Kūčių stalas, pagal  senąsias tradicijas ir papročius. Edukatorė supažindino su Šv. Kūčių patiekalais, kuriais ir vaišino vaikus. Po pabendravimo prie Šv. Kūčių stalo, vyko būrimai, palinkėjimai.

   Ekskursija Jautmalkės gamtos centre paliko didžiulį įspūdį ir begalinį norą dar kartą sugrįžti sekančiais metais.