Naujienos

2015-04-01 11:04:00

Patyčios - svarbi problema visiems

   „Vaikų linija“ jau šeštąjį  kartą organizuoja akciją „Veiksmo savaitė be patyčių.“ Kas yra patyčios? Patyrę patyčias arba tiesiog pasityčioję iš kitų esame ir mes patys. Kodėl vaikai tyčiojasi vieni iš kitų? Kodėl apie patyčias yra labai sunku kalbėti? Kaip mes kiekvienas galime padėti draugui, patiriančiam patyčias? Mes kiekvienas suprantame skirtingai. Remiantis vieno žymiausių pasaulyje priekabiavimo arba patyčių tyrinėtojų D. Olweus apibrėžimu, priekabiavimas – tai nuolatinis fizinės ar psichologinės jėgos panaudojimas, sąmoningai siekiant sužeisti ar įskaudinti kitą asmenį, kuris negali savęs apginti.  

   Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Kalnujų filialo bibliotekininkė A. Dailidovienė pakvietė Raseinių V. Petkaus pagrindinės mokyklos Kalnujų skyriaus mokytoją D. Miniotienę su mokiniais ir VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinę darbuotoją S. Viršilienę pasikalbėti apie patyčias. Bibliotekininkė paskaitė vaikams apie patiriamas patyčias ir kokios jos būna skaudžios ir kaip skaudžiai žeidžia. Socialinė darbuotoja vaikams pasiūlė padaryti plakatą. Iškirpę širdelės formos paveikslėlį mes visi įsivaizdavome, kad tai mūsų kiekvieno širdelė. Iš spalvoto popieriaus iškirpome žaibo formos paveikslėlius ir užrašėme, kokios patyčios mus skaudžiausiai užgauna.

   Padarę plakatą mes vieni kitiems pasižadėjome būti geresni, draugiškesni, pakantesni ir vaišinomės pyragu, kuris vadinasi „Draugystė“.

VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Sonata Viršilienė