Naujienos

2016-08-02 10:08:32

Pažintinė ekskursija į Naisius

   Vykdant projektą „Sociakultūrinių paslaugų gerinimas“ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai lydimi centro darbuotojų š.m. liepos 28d.  vyko į mažąją Lietuvos kultūros sostinę.

   Pažintinę ekskursiją pradėjome nuo Naisių bendruomenės kultūros centro. Mus pasitikusi gidė savanorė Irma savo žiniomis sudomino ir mažus ir didelius.  Vėliau apžiūrėjome pirmąjį Inkilų muziejų šalyje, kur želdiniuose įkelta daugiau nei šimtas įvairaus dydžio inkilų, kuriuose peri virš dvidešimt rūšių paukščių. Prie pažintinio tako, kuris tęsiasi 1.4 km. einančio beveik per visą kaimo teritoriją iš ąžuolo tautodailininkų sukurtos ir pastatytos 53 dievų skulptūros. Gidė remdamasi prūsų mitologinių šaltinių informacija papasakojo apie kiekvienos skulptūros reikšmę. Atvirose  kaimo erdvėse suformuotos Saulės ir Ugnies aikštės, skulptūromis pasipuošęs Alkos kalnas darė vaikams įspūdį. Baltų žolynų muziejuje – prieverpstės formos gėlyne susipažinome su vaistažolėmis bei prieskoniniais augalais. Gidė norintiems leido pasiskinti vaistažolių. Didžiausias išūkis vaikams buvo įkopti į Baltų areną. Gidė pasakojo, kad ji supilta panaudojus 125 tūkst. kubinių metrų žemių. Šios arenos dydis toks, kaip Romos Koliziejaus: 200 metrų ilgis, 160 metrų plotis. Arena talpina apie 25 – 30 tūkstančių lankytojų. Na, o apsilankius žemaitukų ūkyje abejingų neliko. Vaikai pamatė žirgyne auginamus žemaitukus, turėjo galimybę juos paglostyti, stebėti, kaip treniruojasi jaunieji raiteliai.

   Padėkoję gidei leidomės į kelionę toliau. Trumpam stabtelėjome prie visame pasaulyje garsaus ir katalikų gerbiamo Kryžių kalno. Apžiūrėję ir juo pasigrožėję, pilni įspūdžių vykome namo.

Straipsnį ruošė  socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė