Naujienos

2013-08-07 11:08:57

Šienapjūtės tradicijos vakar, šiandien, rytoj

   Rugpjūčio 1 – ają gražią šventę suorganizavo Dubysos regioninio parko direkcija, pakvietusi visus į renginį „Šienapjūtės tradicijos vakar, šiandien, rytoj“. Į šį renginį pasipustę padus ir gerai nusiteikę nuvykome ir mes - Raseinių socialinių paslaugų, Vaikų dienos užimtumo centro vaikai ir darbuotojos. Dalyviai rinkosi poilsiavietėje prie Padubysio piliakalnio Daugodų kaime. Čia mus pasitiko kultūrologė Laimutė Pečkaitienė, kuriai ir esame dėkingi už pakvietimą dalyvauti šventėje.

   Šventės metu klausėmės pasakojimų apie senąsias lietuvių šienapjūtės tradicijas, apžiūrėjome Raseinių krašto istorijos muziejaus parengtą parodą šienapjūtės tema. Klausydamiesi ansamblio „Gaja“ atliekamų lietuvių liaudies dainų apie šienapjūtę, vaišinomės tradiciškais lietuvių valgiais.

   Vėliau visi kartu žaidėme liaudiškus žaidimus, dalyvavome rungčių varžybose, kurių laimėtojai buvo apdovanoti prizais.

   Vasaros pabaiga – geras laikas pabūti gamtoje, pasidžiaugti saulės dovanojama šiluma. Puiku, kad tokia iškyla tampa ir prasmingu, ir naudingu renginiu.

   Straipsnį parengė: VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Vilma Ambrozaitienė