Naujienos

2015-02-19 12:02:47

Užgavėnių šurmulys VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro, Vaikų dienos užimtumo centre

   Užgavėnės- žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Tai viena iš savičiausių ir žaismingiausių tradicinių švenčių.  Vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų yra kaukės ir persirenginėjimas.

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų , vaikų dienos užimtumo centre  jau prieš savaitę vaikai su mokytojomis ruošėsi šiai šventei: puošė Užgavėnių kaukes, mokėsi  dainelių, žaidimų, šūkavimų, ratelių.  Šventės dieną visi pasipuošė kaukėmis – vieni tapo velniais, kiti čigonėmis, raganomis ar kitais Užgavėnių personažais. Persirengėliams uždainavus ,, Mes žydukai Lietuvos, norim blynų ir kavos“,  socialinių paslaugų centro darbuotojai   pripylė  skrynelę saldainių,  įteikė  šakotį.

   Šventės kulminacija –Morės sudeginimas, o  su ja kartu , negerų darbų, blogų minčių, blogo elgesio, pavydo sudeginimas. Prisilinksminę ir sočiai  prisivaišinę vaikučiai toliau centre žaidė ir bendravo.

   Mūsų centrą lankantys vaikai įsitikinę, kad jiems pavyko išvaryti žiemą iš kiemo ir jau sulauksime gražaus, šilto pavasario.