Naujienos

2018-03-06 02:03:33

VAIKŲ DIENOS UŽIMTUMO CENTRE – KAZIUKO MUGĖ

 

Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centre š.m. kovo 2 dieną šurmuliavo Kaziuko mugė. Tai Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero šventė, kuri gimė VII a., o XIX a. peraugo į mugę. Ji yra viena ryškiausių kalendorinių švenčių, turinti šimtmečių tradicijas, kiekvieną kartą pristatanti išmoningus rankų darbo gaminius ir neturinti lygių aplinkiniuose kraštuose.

Centre surengtoje mugėje buvo eksponuojami vaikų darbeliai, kuriuos jie gamino kūrybinių užsiėmimų metu, tai dekupažo technikos būdu dekoruotos lėkštutės, stiklo gaminiai, įvairūs darbeliai iš antrinių žaliavų, karpiniai, origamio lankstiniai bei jau trečius metus vykdomo projekto metu tapytos šilko skarelės ir šalikėliai. Kaziuko mugė - viena pirmųjų vaikų verslumo pamokų. Vaikai įsitikina, kad nelengva pagaminti tam tikrą produktą savo rankomis, bet ir ne taip paprasta jį parduoti. Tikras pasitenkinimas apima, kai darbas sulaukia pripažinimo, atneša peno, šalia estetinės, etinės, įgauna materialinę vertę.

Esame dėkingi apsilankiusiems svečiams, kurie skyrė dėmesį ir atsiliepė į kvietimą apsilankyti vaikų darbelių parodėlėje.

 

Straipsnelį ruošė socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė