Naujienos

2014-04-01 04:04:09

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2014

   Jau penktus metus inicijuojamas emocinės paramos telefonu tarnybos „Vaikų linija" projektas „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2014“. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centras neabejingas patyčių problemai, taip pat prisijungė prie akcijos.

   Visą savaitę VDUC vaikai (Raseinių m., Užkalnių k., Viduklės mstl. filialų) dalyvavo pilietinėje akcijoje. Jos metu kiekvieną dieną buvo užsiimama vis kita veikla. Vaikai dalyvavo paskaitėlėse, kurių metu kalbėjome kas yra patyčios, požiūrį į jas, patyčių formas, vietas, vaikų vaidmenis patyčių situacijoje, kodėl jos vyksta, patyčių padarinius ir kaip to išvengti.

   Prisidėdamos prie patyčių prevencijai skirto renginio į svečius atvyko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistės R. Jokilaitienė ir J. Čėsnienė. Susitikimo metu specialistės priminė dažniausiai nepilnamečių daromus teisės pažeidimus ir už juos numatytą atsakomybę. Vėliau visi vaikai žiūrėjo akcijos organizatorių rekomenduotą dokumentinį filmą, po kurio vyko aptarimas.

   VDUC jaunieji lankytojai dirbo praktinį darbą „Mažom pėdutėm į draugo širdį“, iš spalvoto popieriaus kirpo pėdutes su linkėjimais, kurios simbolizavo kelią į draugo širdį. Vyko draugiškos sporto varžybos, stalo žaidimų turnyrai.

   Vykusiuose užsiėmimuose vaikai buvo skatinami nepamiršti draugiško ir pagarbaus bendravimo, tolerancijos ir empatijos. Veiksmo savaitės aptarimas vyko prie saldaus vaišių stalo.

   Straipsnį parengė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro socialinės pedagogės Rasa Stankuvienė ir Vilma Ambrozaitienė