Naujienos

2016-03-18 07:03:50

Veiksmo savaitė be patyčių 2016

   Š. m. kovo mėn. 14 – 20 dienomis jau septintą kartą visoje Lietuvoje vyksta emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ inicijuojama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“. Kaip ir kiekvienais metais taip ir šiemet prie iniciatyvos prisijungė ir VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai.

   VDUC Raseinių m. ir Užkalnių k. filialą lankantys vaikai dalyvavo pilietinėje akcijoje. Jos metu kiekvieną dieną buvo užsiimama vis kita veikla. Vaikai dalyvavo paskaitėlėse, kurių metu kalbėjome kas yra patyčios, požiūrį į jas, patyčių formas, vietas, vaikų vaidmenis patyčių situacijoje, kodėl jos vyksta, patyčių padarinius ir kaip to išvengti. Jaunieji lankytojai dirbo praktinį darbą – piešė DRAUGYSTĖS KNYGĄ 2016, vyko stalo žaidimų turnyrai, žiūrėjome dokumentinius filmus patyčių tema, po kurių vyko aptarimai. Vykusiuose užsiėmimuose vaikai buvo skatinami nepamiršti draugiško ir pagarbaus bendravimo, tolerancijos ir empatijos.

   „Veiksmo savaitėje  BE PATYČIŲ 2016“ dalyvavo 1100 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos. „Vaikų linija“ ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kvietė „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ partnerius, draugus bei kiekvieną visuomenės narį dalyvauti konferencijoje. Konferencija buvo organizuojama siekiant suburti įvairias visuomenės grupes – mokytojus, jaunuolius, tėvus, švietimo politikus, visuomenės nuomonės formuotojus – bendrai diskusijai, kaip ir kokiomis priemonėmis efektyviai mažinti patyčių mąstą visuomenėje.

   Vaikų dienos užimtumo centro socialinės pedagogės kovo mėn. 15 d. dalyvavo Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vykusioje konferencijoje  „Patyčių  prognozės Lietuvai 2020 –  2030“, kurios metu dalijomės gerąja patirtimi.

   Susipažinti su „Veiksmo savaitės“ dalyvių veiklomis ir jų idėjomis galima „Vaikų linijos“ kampanijos „BE PATYČIŲ“ svetainėje, kur skelbiamos naujienos ir dalinamasi patyčių prevencijos patirtimi. Pastebėkime patyčias, tinkamai į jas reaguokime ir bendromis jėgomis stabdykime patyčių plitimą.

Straipsnį ruošė Vaikų dienos centro socialinės pedagogės Rasa Stankuvienė ir Vilma Ambrozaitienė