Naujienos

2017-03-29 01:03:53

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017 Ariogaloje

   Emocinė paramos tarnyba „Vaikų linija“ kvietė visus norinčius dalyvauti nacionalinėje „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2017“. Ta proga kovo 23 d. VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro ugdytiniai dalyvavo Ariogalos gimnazijoje vykstančioje Mykolo Riomerio universiteto lektoriaus M. Laurinaičio paskaitoje „ Patyčios elektroninėje erdvėje“, kurią organizavo Raseinių Visuomenės sveikatos biuras.

   Paskaitos metu lektorius daug dėmesio skyrė socialiniams tinklams, jų poveikiui vaikų emocinei būklei, kalbėta apie teisines patyčių pasekmes, kas turi atsakyti, jei nepilnametis mokinys tyčiojasi iš kitų asmenų prisidengdamas svetimais asmens duomenimis, suklastoja socialiniuose tinkluose savo asmenybę, amžių, kaip gali visi tai žinantys reaguoti. Lektorius pateikė informaciją apie tai, ar galima kelti į virtualią erdvę kitų asmenų nuotraukas, kokios gali būti teisinės pasekmės ir kaip galima nuo to apsisaugoti. Ne kartą paskaitų metu buvo pabrėžta kiekvieno asmens atsakomybė pastebėti ir reaguoti, jei vyksta patyčios ar naudojamasi suklastotu asmeniniu profiliu socialiniuose tinkluose.

   Dėkojame Raseinių visuomenės sveikatos biurui bei Ariogalos gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Ievai Urbonienei už įdomią paskaitą.

VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro Ariogalos filialo socialinė pedagogė Kristina Gailiutė