Naujienos

2014-01-16 11:01:09

VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras prisidėjo prie akcijos „Renkame įdomiausią 2013 metų vaikų knygą“

   Vaikų dienos užimtumo centre apsilankiusi Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė, centrą lankančius vaikus pakvietė dalyvauti „2013 Metų knygos rinkimuose“. Šios akcijos organizatoriai – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

   Visą gruodžio mėnesį vaikai kartu su socialinėmis pedagogėmis skaitė penkias autoritetingos komisijos nominuotas knygas vaikams. Knygų penketuką sudarė:

1. Tomas S. Butkus „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“.

   Paties autoriaus savitai iliustruota mąsli pasaka apie žmogaus nuostabą pasaulio akivaizdoje, kirbančius būties klausimus, daugialypėms interpretacijoms atvirus potyrius.

2. Vitalija Lapina „Ar pažįsti Kiukį?“.

   Pagaviai, su psichologiniu jautrumu ir žaismingu humoru pasakojama istorija apie mergaitės ir mįslingos būtybėlės bičiulystę, kupiną išmoningų vaikiškų išdaigų ir lydimą mamos supratingumo.

3. Kęstutis Navakas Udo ir Dra niekaip nesusikalba“.

   Įtaigiais vaizdais sustiprintas nuotaikingas tekstas apie netikėtą uodo ir dramblio susitikimą rutulioja svarbią bendresnę mintį – apie skirtybių sąlytį, didumo ir mažumo santykį, nepažįstamo baugumą, prielaidas susikalbėti.

4. Antanas Šimkus Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“

   Originaliai iliustruotas eilėraščių rinkinys, iš nūdienos realijų, komiškų nutikimų, žinomų kūrinių parafrazių dėliojantis smalsios, gyvybingos, kartais net pramuštgalviškos senolės portretą.

5.   Ingrida Vizbaraitė Karžygiuko istorija“

   Tradicine pasakos struktūra (iššūkis – sunki kelionė – laimingas sugrįžimas), aiškiomis vertybėmis, narsiais herojais grįsta jauki knyga apie mažo žmogučio didelius žygdarbius (apginti skriaudžiamą, padėti liūdinčiam, pasirūpinti saviškiais).

   Pasibaigus knygų skaitymui, apibendrinus tai kas buvo išgirsta, pereita prie svarbiausios ir atsakingiausios dalies – labiausiai patikusios knygos išrinkimo. Balsavime dalyvavo 33 vaikai. Net 21 balsas atiduotas už A. Šimkaus „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“, 5 -  K. Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“, 4 – I. Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“, 3 – V. Lapinos „Ar pažįsti Kiukį?“

   Viliamės, kad „Metų knygos rinkimai“ Vaikų dienos užimtumo centre taps gražia kasmetine tradicija.

   Straipsnį parengė socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė