Naujienos

2016-08-18 09:08:50

Žalingų įpročių prevencijos paskaita „Sveikame kūne – sveika siela“

   2016 m. rugpjūčio 17 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centre vyko vaikų susitikimas su Raseinių visuomenės sveikatos biuro, vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialiste Rasa Simonavičiene.

   Vykdant projektą „Visuomenės sveikatos stiprinimas ir ugdymas“ buvo skaitoma žalingų įpročių prevencijos  paskaita ,, Sveikame kūne- sveika siela“, kurios tikslas – ugdyti vaikams teigiamą požiūrį  į sveikatos išsaugojimą. Specialistė labai įdomiai pateikė vaikučiams informaciją apie įvairias tabako rūšis, trumpalaikes ( fizines ir psichologines) psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo pasekmes, kalbėjo apie tai , ar egzistuoja ,, Saugus tabako vartojimo būdas“, kokie yra mitai apie rūkymą. Diskusijos su vaikais metu buvo galima sužinoti jų nuomonę apie psichoaktyviąsias medžiagas.

   Po paskaitėlės turėjome galimybę išėję į lauką   atlikti praktinę užduotį, kurios metu specialaus prietaiso pagalba specialistė pademonstravo, kaip pažeidžiami plaučiai, surūkius vieną cigaretę.

   Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija visų pirma turi būti nukreipta į vaikus, nes vaikai ir paaugliai yra didžiausia rizikos grupė pradėti vartoti įvairias psichoaktyviąsias medžiagas. Šių medžiagų vartojimas jauname amžiuje padidina riziką jas vartoti ir vėliau.  Stiprus emocinis ryšys su tėvais ir kitais svarbiais suaugusiais asmenimis ( pavyzdžiui mokytojais) yra vienas svarbiausių veiksnių, saugančių vaikus nuo rizikingo elgesio, taip pat ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo.

Straipsnį ruošė socialinė pedagogė, laikinai einanti vedėjos pareigas Vilma Ambrozaitienė