Naujienos

2014-03-24 01:03:17

Žemės dienos paminėjimas VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre

   Visą savaitę vaikai lankantys Vaikų dienos užimtumo centrą (Raseinių m., Viduklės mstl., Užkalnių k.) dalyvavo projekte Žemės dienai paminėti. Šio projekto tikslas - ugdyti vaikams pagarbą gamtai, norą ir gebėjimą saugoti, bendrauti ir bendradarbiauti, skatinti kūrybingumą ir aktyvumą.

   Kovo 20-ąją, jau nuo 1971 metų, yra minima Žemės diena. Žmonėms primenama, kad Žemė – mūsų planeta ir jai reikia mūsų pagalbos. Tai paskatina žmones susimąstyti apie savo elgesį -  ar jie degina žolę, mėto šiukšles, laužo medžius, ar saugo Žemę – nešiukšlina, neteršia ir sudrausmina taip darančius. 

   Vaikai, socialinių darbuotojų padedami sukūrė instaliaciją, kurios moto – „Žemėje nėra šiukšlių, bet yra daiktai padėti ne į vietą. Rūšiuokime šiukšles, taip prisidėdami prie Žemės išsaugojimo.“

   Jaunieji Centro lankytojai kartu su socialinėmis pedagogėmis rašė palinkėjimus Žemei, tvirtino juos prie balionų, kuriuos Žemės dieną paleido į dangų. Vaikai savarankiškai pasirinko eilėraščius gamtos tema, juos raiškiai skaitė, vyko ir viktorina, kurios metu dalyviai pasiskirstė į dvi komandas, jos metu atsakinėjo į įvairius su gamta susijusius klausimus. Tai pagilino vaikų žinias apie aplinkosaugą - apie švaraus vandens svarbą, apie augalus, gyvūnus, paukščius, kuriais turime rūpintis, apie atliekų rūšiavimą, orą, kenksmingas medžiagas.

   Žemės dienos minėjimas – ne tik graži šventė ir tikrojo pavasario pradžia. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į mūsų planetoje kylančias problemas – taršą, išteklių naudojimą. Visi kartu siekime, kad mūsų gamta būtų švaresnė. Pradėkime nuo savęs ir savo aplinkos!

   Straipsnį parengė Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojai