Naujienos

2017-03-02 11:03:39

Žiemos palydėtuvės

   Užgavėnės – viena triukšmingiausių ir linksmiausių žiemos švenčių. Visi su nekantrumu laukiame pavasario, todėl savo trankiu šventimu norime išgąsdinti ir išvyti žiemą.

   Ši šventė mūsų vaikų dienos užimtumo centre visada nekantriai laukiama. Jau prieš savaitę vaikučiai kartu su savo darbuotojomis aptarinėjo, kokiais personažais persirenginės, gaminosi kaukes, mokėsi Užgavėnių dainelių, žaidimų, šūkavimų. Šiais metais sutarėme, kad  Užgavėnes švęsime kartu  su Užkalnių bendruomene.

   Užgavėnių dieną visi linksmai šurmuliavo. Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkas G. Kybartas pakvietė vaikučius pasivažinėti su  arkliuku po kaimą. Linksmai klegėdami, susirinko persirengėliai: lašininis, kanapinis, čigonai, raganos, velniai, ubagai ir kitokios neaiškios kilmės būtybės. Užgrojus muzikai, visi ėmė linksmintis. Lašininis su Kanapiniu organizavo įvairias rungtis,  pakviesdami rungtyse dalyvauti ir vaikučius. Pagaliau po rungčių suvedus rezultatus paaiškėjo, kad Kanapinis tapo nugalėtoju. Vaikams buvo daug džiaugsmo, jie pritarė Kanapiniui, nes tikrai labai laukia pavasario.

   Šventės pabaigoje visi persirengėliai buvo pavaišinti kvapniais ir gardžiais blynais, kuriuos iškepė Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojos, Užkalnių kaimo bendruomenės moterys. Prisilinksminę ir sočiai prisivaišinę, sugrįžome namo. Grįžtant į namus autobusiuke dar ilgai netilo juokai, krečiami pokštai. Mažieji Vaikų dienos užimtumo centro lankytojai įsitikinę, kad jiems pavyko išvaryti žiemą iš kiemo ir dabar jau tikrai sulauksime pavasarėlio.