Raseinių socialinių paslaugų centras http://rspc.lt.home.creation.lt/rss Eskursija į Lietuvos Jūrų muziejų Delfinariumą Įgyvendinant projektą „Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro sociokultūrinių paslaugų gerinimas“ rugpjūčio 6 dieną vykome į Lietuvos jūrų muziejų, Delfinariumą.

  Atvykę į Klaipėdą iš Smiltynės keltu kėlėmės į Jūrų muziejų. Aplankėme Delfinariumą, kuris kartu su Jūrų muziejumi sudaro unikalų vandenų pasaulio pažinimo kompleksą.

        Delfinariume  pamatėme nuotaikingą delfinų programą, kuri stebino triukais, išskirtiniais talentais ir, žinoma, žaismingais vandens purslais. Vaikai  galėjo stebėti delfinus  iš arti. Tai buvo nuostabus ir nepakartojamas reginys.  

        Po linksmo ir įspūdingo delfinų pasirodymo aplankėme Lietuvos jūrų muziejų, kuriame demonstruojama virš 60 tūkstančių eksponatų. Visus sužavėjo didysis akvariumas, 18m ilgio perregimas tunelis.

        Dauguma vaikų Klaipėdoje ir Lietuvos jūrų muziejuje lankėsi pirmą kartą, tad ši kelionė paliko neišdildomą įspūdį.

 

 

Socialinė pedagogė           Lina Švilpienė

 

]]>
4273 Mon, 12 August 2019 09:08:19
PROJEKTAS – „ŽALINGŲ ĮPROČIŲ PREVENCIJA“ Projekte  dalyvavo 20 vaikų, kurie visą savaitę buvo užimti įvairiomis veiklomis: išvykomis, edukaciniais užsiėmimais, pramogomis.

Pirmadienį, atsiriboję nuo civilizacijos patogumų, mobiliųjų telefonų  ir kompiuterių, nuostabiame gamtos prieglobstyje, prie Dubysos upės, lydimi Dubysos regioninio parko vyriausiosios kultūrologės Laimutės Pečkaitienės aplankėme piliakalnį Kaukuras, susipažinome su medžiais, lauko augalais, prisirinkome žolynų arbatai. Atlikę L. Pečkaitienės kūrybines užduotis, išmokę naudotis kompasu, papietavę, atsigaivinome maudydamiesi Dubysos upėje.

Antradienį lydimi „Atrask Raseinius“ direktoriaus Arno Zmitros vykome prie Lydyvėnų tilto, aplankėme Beždžionių tiltą, Danutės piliakalnį, Maslausiškių vandens malūną, Mikalojaus Daukšos ąžuolą, o Betygalos bendruomenės namuose padedami bendruomenės atstovės Lauros dalyvavome edukaciniame užsiėmime su moliu. Apsilankę Šiluvoje apžiūrėjome meno bianalės kūrinius. Išvykos pabaigoje – maudynės Dubysos upėje.

Trečiadienį išklausėme socialinės pedagogės Rasos Stankuvienės paskaitą ,,Narkotinių medžiagų vartojimo pasekmės vaikų ir paauglių sveikatai“, po kurios vaikai savo žinias įtvirtino piešdami savo piešiniuose. Po pietų Maironio parke laukė estafetės,  žaidimai.

Ketvirtadienį, vėl  lydimi  „Atrask Raseinius“ direktoriaus Arno Zmitros leidomės į kelionę: aplankėme Kalnujų šv. Viktoro bažnyčios griuvėsius, Kalnujų holokausto vietą, Palendrių piliakalnį, Simono Stanevičiaus gimtinę, grįždami užsukome į Jūkainių geomorfologinio draustinio poilsiavietę papietauti ir padūkti.

Penktadienį vaikai išklausė socialinės pedagogės Linos Švilpienės paskaitą „Alkoholio ir tabako poveikis paauglio organizmui“. Po paskaitos sekė diskusijos.

Projekto metu vaikai susipažino su Raseinių rajono lankytinais objektais, lavino tarpusavio bendravimo įgūdžius, pagarbą žmogui ir gamtai, paskaitų metu susipažino su žalingų medžiagų vartojimo pasekmėmis sveikatai, bei atsakomybe ir įstatymų taikymu.

Stovyklos laikotarpiu už priešpiečius esame dėkingi restoranui „Pasažo namai“.

Socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

]]>
4270 Wed, 07 August 2019 08:08:27
SOCIALINĖ AKCIJA – „PASVEIKINK JŪRĄ PALANGOJE“ SOCIALINĖ  AKCIJA  –  „PASVEIKINK  JŪRĄ  PALANGOJE“

BĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai ankstų šeštadienio rytą, atstovaudami Raseinių rajono vaikams, išvykome į pajūrį, kur prisijungėme prie respublikinės socialinės akcijos - beveik 600 vaikų iš visos Lietuvos. Palanga nušvito ne tik nuo saulės spindulių, bet ir nuo vaikų šypsenų. Dauguma vaikų pirmą kartą išvydo jūrą. Visus vaikus prie jūros tilto pasveikino šalies vadovas Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana.

Vaikai ne tik pamatė jūrą, joje maudėsi, bet kartu su savanoriais ir animatoriais smagiai mankštinosi, žaidė kamuoliu, čiuožinėjo batutu, mėgavosi putų šou, spalvino spalvotas svajonių pilis. Laisvu laiku turėjome galimybę nemokamai aplankyti ir pamatyti Gintaro muziejaus ekspoziciją, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštą, botanikos parko oranžeriją.

Visi dalyviai buvome pavaišinti pasienietiška koše, o klausydami  koncerto – grupės „Mergaitės iš Majamio“ mėgavomės sūreliais ir ledais.

Prisimaudę jūroje, pasikaitinę saulutėje, prisipramogavę, pilnomis širdelėmis įspūdžių, su daina grįžome į namus.

Dėkojame Raseinių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjai L. Laugalienei už pakvietimą, BĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktoriui A. Spurgai už autobusą, bei įsigytą vienodą išskirtinę atributiką - kepuraites ir Palangos merui Š. Vaitkui už galimybę įgyvendinti vaikų svajonę - pamatyti jūrą.

 

Socialinė pedagogė      Rasa Stankuvienė

 

  

 

  

]]>
4264 Mon, 05 August 2019 01:08:42
Projektas „Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimai Raseinių rajono savivaldybėje“ Nuo 2018 m. sausio mėnesio Raseinių miesto savivaldybės administracija kartu su projekto partneriais pradėjo vykdyti iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai Raseinių rajono savivaldybėje“. Pirmą kartą dėmesys buvo skiriamas kiekvienai šeimai neišskiriant jokių grupių. Šeimos rinkosi iš daugiau nei 9 skirtingų nemokamų paslaugų.

Per vienerius metus projekto paslaugomis pasinaudojo 374 asmenys. Didelį dalyvių skaičių lėmė tai, jog paslaugos nemokamos, lengvai prieinamos, užtikrinant paslaugų teikimą kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos, jas teikia didelis būrys specialistų. Viena populiariausių paslaugų –  pozityvios tėvystės mokymai, jomis pasinaudojo 362 asmenys. Didelė dalis asmenų pasinaudojo individualios psichologinės konsultacijos paslaugomis. Pasak vienos projekte dirbančios psichologės, raseiniškiai drąsiai kreipiasi pagalbos, ieško būdų, kaip lengviau ir pozityviau įveikti įvairius išgyvenimus. Savo istorijų dalyviai viešinti nenori, tačiau psichologė pastebi, jog darbas grupinėse psichologinėse konsultacijose padeda atsitiesti po sunkių dvasinių išgyvenimų, dalyviai iš naujo atranda save.

Projekto vykdytojai džiaugiasi, jog šeimos gausiai buriasi į jiems skirtas dienines bei stovyklas su nakvyne. Atsiranda supratimas, koks svarbus šeimai kokybiškas laisvalaikis visiems kartu, vaikams patinka matyti į veiklas įsitraukusius tėvus. Šiose stovyklose sudalyvavo 254 asmenys, iš viso suorganizuota 10 skirtingų stovyklų šeimoms, žygių ir iškylų, į kuriuos raseiniškiai kviečiami ištisus metus, ne tik šiltuoju metų sezonu.

Projekte dirba vaikų užimtumo specialistai, socialiniai darbuotojai, kvalifikuoti lektoriai, psichologai, kurie veda mokymus vaikams, paaugliams, tėvams ne tik apie ugdymą, vaikų psichologiją, tačiau ir apie finansinį raštingumą, artimo ryšio kūrimą ir kt.

Projekte nemokamas paslaugas teikia Raseinių socialinių paslaugų centras – Bendruomeniniai šeimos namai, asociacija „Ramonų kaimo bendruomenė“, asociacija „Užkalnių kaimo bendruomenė“, asociacija „Žaiginio bendruomenė „Bitupis“, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Raseinių viltis“ ir asociacija „Raseinių krizių centras“. 

 

Daugiau informacijos apie projektą - Raseinių socialinių paslaugų centras - Bendruomeniniai šeimos namai, adresas Žemaitės g. 4, Raseiniai, tel. (8 428) 72 036, mob. tel. +370 672 62 953, el. p. bsnraseiniai@gmail.com,interneto svetainėje www.raseiniai.lt, www.rspc.lt

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis www.esinvesticijos.lt

]]>
4253 Fri, 26 July 2019 10:07:48
VAIKŲ DIENOS UŽIMTUMO CENTRE ĮGYVENDINAMAS PROJEKTAS Įgyvendinant projektą „Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro sociokultūrinių paslaugų gerinimas“ liepos mėnesis buvo gausus išvykomis.

Ankstyvą liepos 2 d. rytą Raseinių m. Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai išsiruošė į edukacinę kelionę – Klaipėdos mini zoo parką. Čia ne tik pamatė daug Lietuvoje auginamų gyvūnų, bet ir tolimose šalyse gyvenančių, kaip kupranugariai, kengūros, liūtai, tigrai, meškėnai, vėžliai, beždžiones ir daug kitų. Vaikams labai patiko egzotiniai paukščiai, o ypač spalvotosios papūgos. Šio zoologijos sodo gyvūnija – įspūdinga. Vaikai  turėjo galimybę pabūti šalia jų ir nusifotografuoti.

 

Liepos 12 d. Vaikų dienos centro Nemakščių filialo vaikai lankėsi Dinozaurų parke  įsikūrusiame šalia Radailių dvaro, netoli Klaipėdos.

                       Daug džiugių emocijų vaikams suteikė klaidžiojimas veidrodžių labirinte, supimasis karuselėje, mašinėlių atrakcione, lankymasis apverstame name, 5D kine, šokinėjimas ant batutų ir susipažinimas su daugiau nei 40 natūralaus dydžio šnypščiančių bei riaumojančių  natūralaus dydžio dinozaurų.

                      Smagių ir turiningų kelionių laikas tarsi ištirpo, svarbiausia, kad patirti įspūdžiai vaikams išliks ilgam... 

 

 

Socialinė pedagogė        Rasa Stankuvienė

]]>
4252 Fri, 26 July 2019 10:07:08
PAMINĖTA TARPTAUTINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA        Birželio 1-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ši diena – tai priminimas mums, suaugusiems, kad visi vaikai turi teisę gyventi nieko nebijodami, nebijodami būti savimi, būti tokiais, kokie yra, ir augti saugioje, juos priimančioje aplinkoje.     

       Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai, lankantys Raseinių miesto bei Nemakščių filialą, vykome į Jūkainių geomorfologinio draustinio poilsiavietę paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Visų nuotaika buvo šventiška, skambėjo juokas. Vaikai dalyvavo įvairiose draugiškose rungtyse: tai kvadrato varžybos, balionų pūtimas iki jie sprogs, teniso kamuoliuko nešimas su šaukštu, kamuolio nešimas tarp kojų, šokinėjimas maiše, bei žaidė žaidimus.

Vaikystė, kaip akimirka prabėga ir lieka tik ryškiausi jos prisiminimai. Galbūt mūsų visų pastangų dėka šių vaikų atmintin įsirėš puiki, saulėta diena, be mažiausio debesėlio danguje, ir puikiai praleistas laikas su draugais.

 

Socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

                   

]]>
4187 Wed, 05 June 2019 08:06:17
Individualios ir grupinės psichologo konsultacijos

]]>
4165 Wed, 22 May 2019 08:05:12
MAISTO BANKO AKCIJA – 2019 M. Š. m. kovo 22-23 dienomis visoje respublikoje vyko Maisto banko akcija. Raseinių prekybos tinkle „Maxima“ (Raseiniai, Maironio g.) jėgas suvienijo Raseinių socialinių paslaugų centre dirbantys 19 savanorių. Malonu tai, kad 287 aukotojai nupirko 693 vnt. maisto produktus, kurių kiekis sudarė 408,294 kg. Surinktas maistas bus sunaudotas Vaikų dienos užimtumo centrą lankančių vaikų maitinimui, dalis maisto produktų išdalintas dar iki Velykų paketais labiausiai nepasiturinčioms šeimoms, seneliams.

Nuoširdus ačiū gyventojams, kurie nupirko ir paaukojo aliejaus, arbatos, cukraus, miltų, kruopų, makaronų, margarino, mėsos ir žuvies konservų, ryžių, sausainių ir kitų ilgai negendančių maisto produktų.

„Maisto banko“ savanoriai dėkoja aukojusiems maisto ir akcijoje padėjusiems žmonėms!

 

Socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

 

 

 

 

 

 

]]>
4068 Thu, 28 March 2019 03:03:26
ŽIEMA, ŽIEMA, BĖK IŠ KIEMO!    

    Mes jums duosime sveikatos.

 Jei saldainių dar pridėsit -

                               mes jums laimės palinkėsim.

                         O jeigu negausim nieko -

                          išvoliosim jus ant sniego

          Užgavėnės – žiemos – persirengėlių šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybiškumu.

Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai minėjo Užgavėnių šventę ir jai kruopščiai ruošėsi. Ši šventė centre laukiama ir mėgstama. Vaikai gamino naujas bei tobulino jau turimas kaukes, galvojo, kokiu Užgavėnių veikėju persirengs, mokėsi įvairių liaudiškų žaidimų, kurie padėtų kuo greičiau išvaryti žiemą. Pasipuošę persirengėlių kaukėmis, velniukai“, „čigonai“, „daktarai“ dainuodami ėjome „žydukais“,  gavome saldainių. Sakoma, kad jei per Užgavėnes pavalgysi, per visus metus būsi sotus, riebus ir stiprus. Laikydamiesi liaudiškų tradicijų ir neatsilikdami nuo kitų, palinkėję vienas kitam sočių metų skanavome blynus bei „susiubagautus“ saldumynus.  Buvo labai linksma.

 

Socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

 

]]>
4042 Wed, 13 March 2019 09:03:36
KAZIUKO MUGĖ – „JEIGU ČIA NEPIRKSI –KITUR NEGAUSI“ Kaip ir kiekvienais metais, ateinantis pavasaris į mūsų šalį atneša Kaziuko šventę, nuo kurios nėra atsiejamos šurmuliuojančios mugės. Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centras ne išimtis. Š.m. vasario 28 - kovo 1 dienomis čia taip pat šurmuliavo Kaziuko mugė, kurioje buvo eksponuojami vaikų lankančių centrą darbeliai, kuriuos jie gamino kūrybinių užsiėmimų metu: tai vykdomo projekto metu tapytos natūralaus šilko skarelės, mezginiai,  karpiniai, lankstiniai iš popieriaus, papuošalai iš karoliukų, darbeliai iš antrinių žaliavų ir kt.

Šventė paliko daug gerų emocijų tiek rengėjams, tiek apsilankiusiems, niekas neišėjo tuščiomis rankomis, visi išsiskirstė puikios nuotaikos.

                      Esame dėkingi svečiams, kurie skyrė dėmesį ir atsiliepė į kvietimą apsilankyti vaikų darbelių parodėlėje.

 

Socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

]]>
4040 Tue, 12 March 2019 02:03:38
Kalėdinės popietės Raseinių socialinių paslaugų centre Jau ne pirmus metus, BĮ Raseinių socialinių paslaugų centro, Vaikų dienos užimtumo centre vyksta Kalėdinės popietės vaikams kurių jie nekantriai laukia.

                Šventė vyko gruodžio 18 d.  Kalėdų senelį pasitiko gausus vaikų būrys iš VDUC Raseinių m. ir Užkalnių k. filialo. Linksmi sąmojai, smagūs žaidimai, šmaikščios užduotys nepaliko nei vieno abejingo, o labiausiai vaikai džiaugėsi saldžiomis dovanėlėmis.

                      Vaikučius su šventėmis pasveikino centro direktorius A. Spurga, direktoriaus pavaduotojos socialiniams reikalams A. Urbonienė, Vaikų centro vedėja V. Ambozaitienė.

                      Gruodžio 20 d. Kalėdų senelis aplankė ir Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro Nemakščių filialą lankančius vaikus.

                      Vaikai susitikimui su Kalėdų seneliu ruošėsi iš anksto. Visi skubėjo pademonstruoti seneliui savo sugebėjimus: kas šoko, kas dainavo, kas deklamavo eilėraščius apie Kalėdas. Kalėdų senelis liko sužavėtas, pagyrė vaikus už kūrybiškumą ir visiems įteikė po dovanėlę. Vaikai, atsidėkodami seneliui už dovanas su juo žaidė įvairius žaidimus, spėliojo mįsles, kartu šoko.

                      Nuoširdų ačiū tariame Raseinių socialinių paslaugų centro direktoriui A. Spurgai, Nemakščių bendruomenės pirmininkui V. Šimaičiui ir Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkui G. Kybartui už rūpestį, kad kiekvienas vaikas gautų saldžią dovanėlę.      

 

 

                                                      Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Lina Švilpienė

 

]]>
3940 Mon, 07 January 2019 08:01:53
Projektas „Kompleksiškai teikiamos paslaugos Raseinių rajono savivaldybėje“ INFORMACIJA

 

Raseinių rajono savivaldybė įgyvendina projektą „Kompleksiškai teikiamos paslaugos Raseinių rajono savivaldybėje“ Nr. 08.4.1-ESFA-V-416, kuris finansuojamas pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.

Projekto tikslas - Sudaryti sąlygas Raseinių rajono savivaldybės šeimoms gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, užtikrinant paslaugų prieinamumą kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos, siekiant įgalinti šeimą įveikti iškilusias krizes bei derinant šeimos ir darbo įsipareigojimus, kad šeima gyventų visavertį gyvenimą, skatinant tėvų atsakomybę ugdant, auginant, prižiūrint savo vaikus.

Projekto tikslinė grupė - šeima (Lietuvos Respublikos piliečiai ir nuolat Raseinių rajone gyvenantys asmenys).

Kompleksinės paslaugos šeimai - vienos ar kelių rūšių paslaugos, skirtos šeimai įgalinti, t. y. šeimą palaikančioms ir pozityvią jos raidą užtikrinančioms socialinėms, psichologinėms, saugumo galimybėms stiprinti.

Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimai: 

-  Informavimas ir konsultavimas apie visas savivaldybės teritorijoje teikiamas paslaugas šeimai, bei tarpininkavimas tarp paslaugų teikėjų ir gavėjų;

 - Pozityvios tėvystės mokymai (paslaugos, teikiamos šeimoms, norinčioms tobulinti ar įgyti tėvystės įgūdžių, siekiant išugdyti geriausias tėvų ir vaikų savybes bei padėti jiems atskleisti savo gebėjimus ir galimybes);

- Psichosocialinė pagalba (pagalba asmenims, išgyvenantiems krizę ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas ir kt.) ir jų šeimoms, artimiesiems, apimanti psichologinę pagalbą, taip pat pagalba įveikiant priklausomybes nuo psichoaktyviųjų medžiagų ir kt.);

-   Šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinės paslaugos (įvairius šeimos gyvenime reikalingus įgūdžius, nuostatas ugdantys grupių užsiėmimai, šeimų klubų veikla, mokymai šeimos finansų planavimo ir valdymo srityje, šeimų stovyklų organizavimas, neformalios pagalbos, savanorystės skatinimas ir kt.);

-   Vaikų priežiūros paslaugos (valandinės vaiko priežiūros paslaugos kurios gali būti teikiamos ne ilgiau kaip 4 valandos per dieną visiems tėvams (įtėviams, globėjams), auginantiems vaikus (įvaikius, globotinius) nuo trejų metų iki kol vaikas pradės lankyti bendrojo lavinimo įstaigą.

Projekto vykdytojas - Raseinių rajono savivaldybės administracija. 

Projekto partneriai: 

1.              Raseinių socialinių paslaugų centras – Bendruomeniniai šeimos namai.

2.              Asociacija „Ramonų kaimo bendruomenė“.

3.              Asociacija „Užkalnių kaimo bendruomenė“.

4.              Asociacija „Žaiginio bendruomenė „Bitupis“.

5.              Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Raseinių viltis“.

6.              Asociacija „Raseinių krizių centras“.

 

Dėl pagalbos ir informacijos kreiptis į Bendruomeninius šeimos namus, adresu Žemaitės g. 4, Raseiniai, užimtumo specialistę Olgą Gramailę, tel. Nr. (8 428) 72 035, el. p. bsnraseiniai@gmail.com 

Išsamesnę informaciją apie projektą rasite interneto svetainėje www.raseiniai.lt, www.rspc.lt  

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis www.esinvesticijos.lt 

Asmenų priėmimo laikas: 

Pirmadienis ­-  8–17.30 val.

Antradienis–Ketvirtadienis - 8–17 val.

Penktadienis ­ 8–15.15 val.

 

Pietų pertrauka ­ 1212.45 val.

 INFORMACIJA

 

Raseinių rajono savivaldybė įgyvendina projektą „Kompleksiškai teikiamos paslaugos Raseinių rajono savivaldybėje“ Nr. 08.4.1-ESFA-V-416, kuris finansuojamas pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.

Projekto tikslas - Sudaryti sąlygas Raseinių rajono savivaldybės šeimoms gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, užtikrinant paslaugų prieinamumą kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos, siekiant įgalinti šeimą įveikti iškilusias krizes bei derinant šeimos ir darbo įsipareigojimus, kad šeima gyventų visavertį gyvenimą, skatinant tėvų atsakomybę ugdant, auginant, prižiūrint savo vaikus.

Projekto tikslinė grupė - šeima (Lietuvos Respublikos piliečiai ir nuolat Raseinių rajone gyvenantys asmenys).

Kompleksinės paslaugos šeimai - vienos ar kelių rūšių paslaugos, skirtos šeimai įgalinti, t. y. šeimą palaikančioms ir pozityvią jos raidą užtikrinančioms socialinėms, psichologinėms, saugumo galimybėms stiprinti.

Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimai: 

-                 Informavimas ir konsultavimas apie visas savivaldybės teritorijoje teikiamas paslaugas šeimai, bei tarpininkavimas tarp paslaugų teikėjų ir gavėjų;

-                 Pozityvios tėvystės mokymai (paslaugos, teikiamos šeimoms, norinčioms tobulinti ar įgyti tėvystės įgūdžių, siekiant išugdyti geriausias tėvų ir vaikų savybes bei padėti jiems atskleisti savo gebėjimus ir galimybes);

-                 Psichosocialinė pagalba (pagalba asmenims, išgyvenantiems krizę ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas ir kt.) ir jų šeimoms, artimiesiems, apimanti psichologinę pagalbą, taip pat pagalba įveikiant priklausomybes nuo psichoaktyviųjų medžiagų ir kt.);

-                 Šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinės paslaugos (įvairius šeimos gyvenime reikalingus įgūdžius, nuostatas ugdantys grupių užsiėmimai, šeimų klubų veikla, mokymai šeimos finansų planavimo ir valdymo srityje, šeimų stovyklų organizavimas, neformalios pagalbos, savanorystės skatinimas ir kt.);

-                 Vaikų priežiūros paslaugos (valandinės vaiko priežiūros paslaugos kurios gali būti teikiamos ne ilgiau kaip 4 valandos per dieną visiems tėvams (įtėviams, globėjams), auginantiems vaikus (įvaikius, globotinius) nuo trejų metų iki kol vaikas pradės lankyti bendrojo lavinimo įstaigą.

Projekto vykdytojas - Raseinių rajono savivaldybės administracija.

Projekto partneriai: 

1.              Raseinių socialinių paslaugų centras – Bendruomeniniai šeimos namai.

2.              Asociacija „Ramonų kaimo bendruomenė“.

3.              Asociacija „Užkalnių kaimo bendruomenė“.

4.              Asociacija „Žaiginio bendruomenė „Bitupis“.

5.              Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Raseinių viltis“.

6.              Asociacija „Raseinių krizių centras“.

 

Dėl pagalbos ir informacijos kreiptis į Bendruomeninius šeimos namus, adresu Žemaitės g. 4, Raseiniai, užimtumo specialistę Olgą Gramailę, tel. Nr. (8 428) 72 035, el. p. bsnraseiniai@gmail.com

Išsamesnę informaciją apie projektą rasite interneto svetainėje www.raseiniai.lt, www.rspc.lt

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis www.esinvesticijos.lt

Asmenų priėmimo laikas: 

Pirmadienis ­-  8–17.30 val.

Antradienis–Ketvirtadienis - 8–17 val.

Penktadienis ­ 8–15.15 val.

Pietų pertrauka ­ 1212.45 val.

Aprašas: C:\Users\Visi\AppData\Local\Temp\Rar$DIa0.719\ESFIVP-I-1.jpg

Aprašas: RSPC_CMYK

Aprašas: http://www.raseiniai.lt/raseiniai/m/m_images/wfiles/i1hmlx9143.gif                      RASEINIŲ                                                             RASEINIŲ 

                          RAJONO                                                                           SOCIALINIŲ

                          SAVIVALDYBĖ                                                              PASLAUGŲ

                                                                                                                    CENTRAS 

 

]]>
3839 Mon, 05 November 2018 01:11:44
„MAISTO BANKO“ AKCIJA – SKIRTA ŠIMTMEČIUI                       Spalio 19-20 dienomis visoje Lietuvoje minint atkurtos Lietuvos šimto metų sukaktį, vyko rudeninė „Maisto banko“ akcija, kurioje dalyvavo ir BĮ Raseinių socialinių paslaugų centro savanoriai.  „Maxima X“ prekybos centre 2 dienas produktus rinko 20 savanorių, kai kuriems talkino ir jų šeimų nariai – vaikai. Surinkta 667 vnt. produktų, kurie bus išdalinti daugiavaikėms šeimoms, mažas pajamas gaunantiems neįgaliesiems, senoliams, vienišoms vaikus auginančioms motinoms, socialinėje krizėje atsidūrusiems asmenims ir kt. Maistas iki Kalėdų bus išdalintas pagal poreikį.

                      Akcijoje dalyvavę savanoriai nuoširdžiai dėkoja aukojusiems geros valios žmonėms.

 

Socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

 

]]>
3827 Tue, 30 October 2018 03:10:11
VAIKŲ DIENOS UŽIMTUMO CENTRE PASKAITŲ CIKLAS APIE SVEIKĄ MITYBĄ IR FIZINĮ AKTYVUMĄ  BĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai nuo rugsėjo 19-os dienos kiekvieną trečiadienį renkasi konferencijų salėje klausyti paskaitų ciklo vaikams apie sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. Paskaitas veda VŠĮ Taisyklingos judesio mokyklos vadovė kineziterapeutė Gintarė Pranaitienė.
   Kineziterapeutė paskaitėlėse pasakoja vaikams apie judėjimo reikšmę sveikatai, fizinio aktyvumo teigiamus aspektus, daro praktinius užsiėmimus, kurių metu įgyjama naudingų žinių apie mitybos reikšmę sveikatai. Paskaitų metu išklausę įvairios teorinės medžiagos, išmokę kūno lavinimo pratimų, susiskirstę komandomis, vaikai dalyvauja viktorinose, kur visi turi galimybę pareikšti savo įgytas žinias, o finale - nugali draugystė.
                      Vaikučiai sutinka, kad sveika mityba ir fizinis aktyvumas puikus geros gyvensenos derinys. Suderinus šiuos du dalykus galima sumažinti ligų atsiradimą, džiaugtis tobulomis kūno formomis, žvaliau ir geriau jaustis. Sujungus visus aspektus - pagerinti mokymosi kokybę.


Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė


 

 

 

 

 

 

]]>
3825 Tue, 30 October 2018 02:10:57
Duris atvėrė Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro filialas Nemakščiuose Spalio 10 d. Nemakščių bendruomenės patalpose įvyko Vaikų dienos užimtumo centro Nemakščių filialo atidarymas. Atidaryme dalyvavo Raseinių socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams  A. Urbonienė, Vaikų dienos užimtumo centro vedėja V. Ambrozaitienė, bei socialinė pedagogė R. Stankuvienė.

Vaikų dienos užimtumo centras veiks kiekvieną trečiadienį nuo 13:00 iki 16:30 val. Jame paslaugas teiks Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centre dirbantys specialistai. Nemakščių filiale ugdymas vaikų dienos centre vyks siūlant įvairiausius užsiėmimus, kurių metu vaikai mokysis bendrauti, buitinių įgūdžių, savarankiškumo, atsakomybės, atskleisti asmeninius gebėjimus. Be muzikos, šokio, piešimo pamokėlių bus įgyvendinamos ir tokios socialinės edukacinės programos kaip įvairios išvykos, atliekamas individualus ir grupinis darbas su tėvais.

 Pagrindinė darbo su vaiku sąlyga - santykio užmezgimas ir stiprinimas, tad Vaikų dienos užimtumo centre vaikai sulauks pozityvaus specialistų dėmesio. Šiam santykiui užmegzti palankiusia  veikla bus  individuali pagalba ruošiant namų darbus, nes tai vyks individuliai: vaikas turės pagalbininką – darbuotoją, kuri ne tik paaiškins, kaip spręsti vieną ar kitą užduotį, tačiau bendraudama ir savo elgesiu rodydama pavyzdį skatins vaikus mokytis, suteiks didelę paramą ir palaikymą.

 

BĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vedėja

Vilma Ambrozaitienė

  

]]>
3796 Thu, 18 October 2018 04:10:48
LIETUVOS SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ DIENOS PAMINĖJIMAS Šių metų rugsėjo 27 dieną Raseinių socialinių paslaugų centre buvo paminėta Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šią dieną centro direktorius Arvydas Spurga pasveikino centro darbuotojus su jų profesine švente. Darbuotojams buvo įteiktos gėlės, direktoriaus padėkos bei dovanėlės. Iš Raseinių rajono savivaldybės buvo sulaukta svečių: tarybos narių - mero pavaduotojos Gitanos Rašimienės, Raseinių rajono savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkės Aldonos Onos Radčenko bei komiteto narės Genovaitės Kveselienės, taip pat administracijos direktoriaus pavaduotojo Gyčio Šulinsko, Raseinių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjos Loretos Laugalienės. Mero pavaduotoja Gitana Rašimienė darbuotojams įteikė Mero padėkas. Svečiai darbuotojams tarė padėkos žodžius bei įteikė dovanas.

 

]]>
3773 Mon, 01 October 2018 11:10:52
Sveikinimas Rugsėjo 27 d. minima Lietuvos socialinių   darbuotojų diena.
Profesinės šventės proga nuoširdžiai sveikinu Jus  
dėkodamas Jums už kantrybę, atsidavimą ir rūpestį 
kiekvienam, kuriam reikalinga parama.
Linkiu, kad    nepristigtų jėgų ir sveikatos
Jūsų nelengvame darbe. 
Tikėkite tuo, ką darote, mylėkite tuos,
kuriais    kasdien rūpinatės,
būkite stiprūs savo darbe ir    laimingi šeimose.
Su profesine Jūsų švente!
Sveikina Raseinių socialinių paslaugų centro
direktorius Arvydas Spurga

]]>
3767 Thu, 27 September 2018 09:09:57
Programavimo pamokėlės vaikams Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centre vyksta programavimo pamokėlės vaikams

 

„Sourcery for Kids“ – JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge Group“, Kazickų Šeimos Fondo ir bit&Byte akademijos edukacinė iniciatyva, kuri kviečia vaikus atrasti kūrybinių technologijų pasaulį ir ugdyti technologijų produktų vystymą išmanančius ir savo įgūdžius naudojančius kūrybinius technologus.

Į akademiją patekę 7-12 m. vaikai visus mokslo metus (9 mėn.), kiekvieną šeštadienį, nemokamai mokosi programavimo pagrindų ir kūrybinių technologijų. Vaikai dirba dvi akademines valandas 7-9 vaikų grupėse su programos mentoriumi.

„Sourcery for Kids“ dalyviai mokosi pagal neformalaus švietimo programoje (NVŠ) akredituotą programą, kurią organizuoja ir vykdo bit&Byte akademija. Ši programa leidžia vaikams ne tik žengti pirmuosius žingsnius programavime, bet ir skatina kūrybiškumą, savanaudiškumą, smalsumą ir kitus reikšmingus įgūdžius, kurie atlieka kritinį vaidmenį vadinamosiose „ateities profesijose“.

Mokymosi procese vaikai ne tik mokosi, kaip kurti naujausias technologijas, bet naudoja ir kitus įgūdžius, reikalingus sėkmingam darbui technologijų industrijose: dizainą, smulkiąją elektroniką, 3D animaciją, virtualią realybę, žaidimų kūrimą ir kt. 

                      Kompiuterinio programavimo pamokėlės vaikams toliau organizuojamos  nuo  Rugsėjo mėn. 8 d. Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centre, užsiėmimus lanko pavasarį pradėję lankyti vaikai, bei kviečiami prisijungti ir kiti smalsuoliai.

 

BĮ Raseinių socialinių paslaugų centro

Vaikų dienos užimtumo centro vedėja

Vilma Ambrozaitienė

]]>
3727 Tue, 11 September 2018 02:09:27
Vinetų parkas INDĖNŲ KAIMAS VINETU             

 

Tikriausia ne vienas iš mūsų bent kartą gyvenime esame pasvajoję apie atostogas drauge su indėnais.

Pašešuvio, Užkalnių kaimo bendruomenių nariai ir Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai su tėveliais rugsėjo 8 d. turėjo puikią galimybę praleisti vieną atostogų dieną Šiaurės Amerikos indėnų kaime, kurį sukūrė Timinskų šeima Šlikiuose, Kretingalės seniūnijoje. Ir mažam, ir dideliam apsilankymas šiame kaime gali tapti ne tik puikiu nuotykiu, bet ir gyvenimo pamoka.

Edukacinės programos „Jaunųjų vilkų kelias“ metu, buvome pakviesti į apeigoms skirtą tipį, indėniškai pasisveikinome su šeimininkais, pasisakėme pasirinktus indėniškus vardus, kurių reikšmė atsispindėjo ant veidų išpieštais piešiniais. Susėdę ratu stebėjome ugnies ritualą ir klausėmės Vinetu pasakojimo apie indėnų gyvenimo dėsnius, jų išmintį, perduotą iš kartos į kartą. Pasipuošęs plunksnų vainiku, verstos odos drabužiais Vinetu jaukino ugnį ir ramiai kalbėjo apie amžinus dalykus – ištikimybę, meilę savo šeimai, žemei, kraštui, tradicijoms, praeičiai.

Po to dalyvavome ištvermės ugdymo rungtyse, ragavome neapsakomai skanų indėnų patiekalą „Takos“. Prieš pradedant valgyti visi kartu sukalbėjome maldelę, padėkodami už valgį. Pasistiprinę gavome progą išbandyti rankų miklumą, akių taiklumą mėtydami tomahauką bei šaudydami iš lanko.

Nors grįžome šiek tiek pavargę, tačiau patirta daug gerų emocijų. Ši ypatinga atostogų diena išliks ilgai atmintyje.

                      Ekskursija finansuota Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo papildančioms veikloms ( priemonėms) finansuoti.

]]>
3726 Mon, 10 September 2018 04:09:29
„Pasveikink jūrą Palangoje“ Š. m. liepos 28-29 dienomis daugiau nei pusė tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos atvyko į Palangą tam, kad pirmą kartą savo akimis išvystų jūrą – kurorte vyko jau trečius metus organizuojama socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. 

                      Šioje akcijoje Raseinių rajono savivaldybei atstovavo Raseinių socialinių paslaugų centro vaikų dienos užimtumo centro ir Užkalnių filialo vaikai nuo 7 iki 12 metų, lydimi socialinės darbuotojos Linos Švilpienės ir Nemakščių seniūnijos socialinės darbuotojos Vaidos Žyvatkauskaitės.

                      Šeštadienį renginio svečiams buvo parengta turininga programa, pasiūlytas nemokamas apgyvendinimas ir maitinimas. Vaikai kartu su animatoriais darė rytinę mankštą, šokinėjo ant pripučiamų batutų, susipažino su šventės savanoriais, kurie lydėjo viso renginio metu.

                      Prieš pirmąjį susitikimą su jūra vaikus pasveikino Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai Edita Mildažytė ir Richardas Jonaitis. Visi kartu  keliavome pajūriu, kur vaikų laukė ne tik pirmosios maudynės jūroje, bet ir kitos atrakcijos – svajonių miesto statyba, žaidimai su vandeniu ir smėliu, spalvotų dulkių fejerverkas, balionų tinklinis ir kitos pramogos, o Birutės parke laukė kareiviška košė ir koncertas. Vėliau stebėjome amerikietiškų automobilių paradą miesto gatvėmis. Vakare vaikų laukė filmų naktis.

                      Sekmadienį, prieš kelionę namo, šėlome Palangos vasaros parke ir maudėmės jūroje.

                      Dėkojame Raseinių rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjai L. Laugalienei už pakvietimą, Raseinių socialinių paslaugų centro direktoriui A. Spurgai už skirtą autobusą ir Palangos merui Š. Vaitkui už galimybę įgyvendinti vaikų svajonę - pamatyti jūrą.

]]>
3670 Thu, 02 August 2018 01:08:35
Vaikų dienos užimtumo centre - vasaros stovykla Vykdant Raseinių rajono savivaldybės sveikatos programos projektą „Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų prevencija“ savaitės trukmės dienos stovykloje dalyvavo dvidešimt BĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikų.

Stovyklos programa buvo labai įvairi: vieną dieną lydimi Dubysos regioninio parko direkcijos vyriausiosios kultūrologės Laimutės Pečkaitienės vykome į Betygalos apylinkes, kur aplankėme piliakalnį, atlikome L. Pečkaitienės parengtas užduotis, atsakinėjome į klausimus, susipažinome su tenykščia augmenija bei gyvūnija . Kitą dieną laukė išvyka į Lyduvėnų apylinkes, kur aplankėme ilgiausią ir aukščiausią Lietuvoje - Lyduvėnų tiltą. Kadangi stovyklos laikotarpiu oras pasitaikė saulėtas ir šiltas, abi išvykas vainikavo smagios maudynės Dubysos upėje.

Kitos stovyklos dienos buvo ne mažiau prasmingos ir įdomios. Vaikai išklausė net dviejų paskaitėlių prevencine tema. Vieną pravedė vaikų dienos centro socialinė pedagogė  Rasa Stankuvienė, po paskaitėlės emocijas vaikai išreiškė piešdami kreidelėmis ant asfalto Maironio parke. Kitą paskaitėlę pravedė Raseinių PK bendruomenės pareigūnė Veiklos skyriaus tyrėja Giedrė Deveikienė, kuri dar ir pademonstravo dokumentinį filmą

Stovyklos metu veiklą galima buvo rinktis pagal pomėgius, vieni žaidėme loginius bei stalo žaidimus, kiti labiau mėgo lauko judriuosius žaidimus, kuriuos žaidėme Maironio parko sporto aikštyne. Paskutinę stovyklos dieną paskatinti socialinės darbuotojos Linos Švilpienės įsimintiniausią akimirką vaikai įamžino piešiniuose.

Vaikų vasaros stovyklos dalyvius nustebino vertingos dovanos – sportinės kuprinėlės, kurias įteikė Raseinių socialinių paslaugų direktorius Arvydas Spurga ir centro vedėja Vilma Ambrozaitienė.

 

Straipsnelį parengė socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

]]>
3667 Mon, 30 July 2018 11:07:51
Projektas „Kompleksiškai teikiamos paslaugos Raseinių rajono savivaldybėje“ Projekto tikslas - sudaryti sąlygas Raseinių rajono savivaldybės visoms šeimoms (nuolat gyvenančioms Raseinių rajone) gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, užtikrinant paslaugų prieinamumą kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos, siekiant įgalinti šeimą įveikti iškilusias krizes bei derinant šeimos ir darbo įsipareigojimus, kad šeima gyventų visavertį gyvenimą, skatinant tėvų atsakomybę ugdant, auginant, prižiūrint savo vaikus.

Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimai:

 • Pozityvios tėvystės mokymai (paslaugos, teikiamos šeimoms, norinčioms tobulinti ar įgyti tėvystės įgūdžių, siekiant išugdyti geriausias tėvų ir vaikų savybes bei padėti jiems atskleisti savo gebėjimus ir galimybes);
 • Psichosocialinė pagalba (pagalba asmenims, išgyvenantiems krizę ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas ir kt.) ir jų šeimoms, artimiesiems, apimanti psichologinę pagalbą, taip pat pagalba įveikiant priklausomybes nuo psichoaktyviųjų medžiagų ir kt.);
 • Šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinės paslaugos (įvairius šeimos gyvenime reikalingus įgūdžius, nuostatas ugdantys grupių užsiėmimai, šeimų klubų veikla, mokymai šeimos finansų planavimo ir valdymo srityje, šeimų stovyklų organizavimas, neformalios pagalbos, savanorystės skatinimas ir kt.);
 • Vaikų priežiūros paslaugos (valandinės vaiko priežiūros paslaugos kurios gali būti teikiamos ne ilgiau kaip 4 valandos per dieną visiems tėvams (įtėviams, globėjams), auginantiems vaikus (įvaikius, globotinius) nuo trejų metų iki kol vaikas pradės lankyti bendrojo lavinimo įstaigą.

Kompleksinės paslaugos šeimai - vienos ar kelių rūšių paslaugos, skirtos šeimai įgalinti, t. y. šeimą palaikančioms ir pozityvią jos raidą užtikrinančioms socialinėms, psichologinėms, saugumo galimybėms stiprinti.

Projekto vykdytojas - Raseinių rajono savivaldybės administracija

Projekto partneriai:

 1. Raseinių socialinių paslaugų centras – Bendruomeniniai šeimos namai
 2. Asociacija „Ramonų kaimo bendruomenė“
 3. Asociacija „Užkalnių kaimo bendruomenė“
 4. Asociacija „Žaiginio bendruomenė „Bitupis“
 5. Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Raseinių viltis“
 6. Asociacija „Raseinių krizių centras“

Dėl pagalbos ir informacijos kreiptis į Bendruomeninius šeimos namus, adresu Žemaitės g. 4, Raseiniai, užimtumo specialistę Olgą Gramailę, tel. (8 428) 72 035, el. p. bsnraseiniai@gmail.com

Išsamesnę informacija apie projektą rasite interneto svetainėje www.raseiniai.lt, www.rspc.lt

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis www.esinvesticijos.lt

Asmenų priėmimo laikas:

Pirmadienis ­ 8-17.30 val.

Antradienis ­ Ketvirtadienis – 8-17 val.

Penktadienis ­ 8-15.15 val.

Pietų pertrauka ­ 12-12.45 val.

                      RASEINIŲ                                                                                             

                          RAJONO                                                                         

                          SAVIVALDYBĖ                                                            

                                                                                                                   

 

                                RASEINIŲ 

                                SOCIALINIŲ 

                                PASLAUGŲ 

                                CENTRAS 

 

 

 

 

]]>
3653 Wed, 18 July 2018 02:07:33
Konferencija „Dingę vaikai: priežastys, paieška ir prevencija“ Šią konferenciją 2018 m. birželio 22 d. rengė Dingusių žmonių šeimos paramos centras su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetu. Joje dalyvavo ir BĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinės darbuotojos. Konferencija yra Dingusių žmonių šeimų paramos vykdomo projekto „Karštosios linijos 116 000 integravimas į LR vaiko teisių apsaugos sistemą“, kurį finansuoja Europos Sąjungos Teisių, Lygybės ir Pilietiškumo programa, dalis.Šio renginio tikslas: suteikti informacijos apie pagrindines vaikų dingimo priežastis ir pasekmes bei stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą dingusių vaikų paieškos, prevencijos ir pagalbos dingusių vaikų artimiesiems teikimo srityse Lietuvoje. 

Darbo patirtimi, dingusių vaikų atvejų tyrime Kauno r., dalinosi Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus vyriausioji prokurorė Daiva Brudnienė. Su linijos 116 000 teikiamomis paslaugomis: nacionaliniai ir tarptautiniai vaiko paieškos mechanizmai, supažindino Rugilė Butkevičiūtė, Dingusių žmonių šeimų paramos centro projektų vadovė. Su savivaldybių Vaiko gerovės komisijų vaidmeniu vaiko dingimo atveju supažindino VšĮ „Biuras Pactum“ direktorė Odeta Intė bei Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vyriausioji specialistė, edukologė, programos tėvams ir mokytojams trenerė Simona Bieliūtė. Apie dingusių vaikų problemas ir jų viešinimą išsamią informaciją pateikė Kamilė Jokubaitė Nbranded skaitmeninės rinkodaros ir komunikacijos agentūros atstovė.

Konferencijoje dalyvavę specialistai atkreipė dėmesį į tai, kad ši problema nesulaukia tinkamo dėmesio dėl nepakankamo tarpinstitucinio bendradarbiavimo. Vaikai dažniausiai bėga daugiau nei vieną kartą (pvz. 2017 m. vienas vaikas bėgo net 41 kartą). Jie bėga nuo tam tikrų problemų, patyčių, nepriežiūros, konfliktų, smurto. Konferencijos dalyvių nuomone, šią problemą būtina spręsti stiprinant tarpinstitucinį bendradarbiavimą: vykdant efektyvią dingusių vaikų paiešką, prevenciją ir teikiant kompleksines paslaugas šeimai.

Daugiau informacijos apie linijos veiklą rasite: www.116000.lt . Nemokama linija veikia 24 valandas 7 dienas per savaitę, taip pat ir švenčių dienomis.

 

Rasa Mockevičienė, vyresnioji socialinė darbuotoja

]]>
3624 Thu, 28 June 2018 10:06:21
Konferencija Raseinių specialiojoje mokykloje - Kaip elgtis elektroninėse erdvėse? Informacinės technologijos siūlo daug patyrimo prasme – patirtis gali augti, žinios gali plėstis, jeigu virtualia erdve naudojamasi tinkamai. Bet greta to visada yra ir tam tikrų grėsmių ir pavojų, apie kuriuos verta diskutuoti, padėti juos atpažinti bei išvengti. Surengti konferenciją šia tema su mokyklos ugdytiniais, iniciavo Raseinių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Rasa Juškienė. Konferencijoje savo patirtimi, įžvalgomis ir patarimais pasidalino Raseinių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausias tyrėjas Darius Jonaitis ir Raseinių r. sav. Visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Giedrė Vaidotienė.

Renginio metu buvo panaudota filmuota medžiaga, skatinanti savęs pasitikėjimą, daugiau bendrauti su draugais ir artimaisiais be šiuolaikinių technologijų.

 

 

 

]]>
3479 Thu, 19 April 2018 10:04:38
Ateitis priklauso smalsiems... Informacinėms technologijoms sparčiai žengiant į priekį, nenuostabu, kad neretas mažametis vietoj knygelės renkasi planšetę, realius draugus iškeičia į virtualius žaidimus, naudotis išmaniuoju telefonu išmoksta anksčiau nei rašyti.

                      „Sourcery for Kids“ – JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge Group“ edukacinė iniciatyva, kviečianti vaikus atrasti kūrybinių technologijų pasaulį, ugdyti logiką, kūrybišką mąstymą ir gebėjimą apjungti įvairias technologijas. Ilgalaikis jos tikslas – dešimt kartų padidinti stojančiųjų į informacines technologijas kiekį per artimiausius dešimt metų.

Kovo 3 d., šeštadienį, pirmoji Lietuvoje nemokama kūrybinių technologijų akademija 7-12 m. vaikams „Sourcery for Kids“  startavo ir Raseiniuose. Užsiėmimai vyksta BĮ Raseinių socialinių paslaugų centro, Vaikų dienos užimtumo centre, programavimo kursus lanko 24 vaikai. Kursai vyksta 3 grupėms, vieno užsiėmimo trukmė 1.5 val.

                      Mokymosi procese vaikai išmoks, kaip kurti naujausias technologijas, naudoti kitus įgūdžius, reikalingus sėkmingam darbui technologijų industrijose: dizainą, smulkiąją elektroniką, 3D, animaciją, virtualią realybę (VR), žaidimų kūrimą.

                      Akademija augs ir toliau. Galimybė registruoti savo vaikus į naujas grupes bus paskelbta kiekviename mieste atskirai, kai visi vaikai, kurie šiuo metu jau yra laukiančiųjų sąraše, pateks į akademiją per artimiausias jos plėtros bangas.

 

Straipsnelį parengė Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro socialinio darbuotojo padėjėja Sigutė Kvietkauskaitė

]]>
3402 Mon, 19 March 2018 10:03:53
„Kompleksiškai teikiamos paslaugos Raseinių rajono savivaldybėje“ Įsibėgėja Raseinių rajono savivaldybės įgyvendinamas projektas „Kompleksiškai teikiamos paslaugos Raseinių rajono savivaldybėje“Projekto tikslinė grupė – šeima (Lietuvos Respublikos piliečiai ir nuolat Raseinių rajone gyvenantys asmenys). Projekto tikslas – sudaryti sąlygas Raseinių rajono savivaldybės šeimoms gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, užtikrinti jų prieinamumą (kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos), įgalinti šeimas įveikti iškilusias krizes, derinti šeimų ir darbo įsipareigojimus, kad šeima gyventų visavertį gyvenimą, skatinti tėvų atsakomybę ugdant, auginant ir prižiūrint savo vaikus.Projekto įgyvendinimo metu teikiamos paslaugos: Šeimų informavimas ir konsultavimas; Pozityvios tėvystės mokymai; Psichosocialinė pagalba; Šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinės paslaugos; Vaikų priežiūros paslaugos.Projekto partneriai - Raseinių socialinių paslaugų centras – Bendruomeniniai šeimos namai, asociacija „Ramonų kaimo bendruomenė“, asociacija „Užkalnių kaimo bendruomenė“, asociacija „Žaiginio bendruomenė „Bitupis“, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Raseinių viltis“, asociacija „Raseinių krizių centras“.Sausio mėnesį startavęs projektas jau įsibėgėjo. Projekto partneriai pradėjo įgyvendinti projekto teikiamas kompleksines paslaugas šeimai. Susitikimų metu šeimų nariai gavo naudingos informacijos, gerų emocijų bei reikalingos pagalbos. Susipažino su metodais ir problemų sprendimo būdais. Visi norintys galėjo individualiai pasikalbėti, konsultuotis su specialistais.Tikimės ir toliau gražaus bendradarbiavimo, šiltų susitikimų su šeimomis ir jų nariais.Pozityvios tėvystės mokymų dalyvių atsiliepimai: „Ačiū Jums už galimybę tobulėti, gauti žinių. Šie kursai atnešė daug gerų emocijų ir potyrių.“„Puiki galimybė nemokamai gauti žinių. Ačiū.“
Dėl išsamesnės informacijos apie Bendruomeniniuose namuose teikiamas kompleksines paslaugas, prašome kreiptis į Bendruomeninių šeimos namų specialistą.
Kontaktai:Bendruomeniniai šeimos namaiŽemaitės g. 4, RaseiniaiSpecialistė – Olga GramailėTel. (8 428) 72036El. pašto adresas: bsnraseiniai@gmail.comFacebook paskyra: Raseinių Bendruomeniniai šeimos namaiDarbo laikas: I  8–17.30 val.II-IV 8–17 val.V 8–15.15 val.Pietų pertrauka nuo 12 iki 12.45 val. 

]]>
3400 Mon, 19 March 2018 08:03:36
VAIKŲ DIENOS UŽIMTUMO CENTRE – KAZIUKO MUGĖ  

Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centre š.m. kovo 2 dieną šurmuliavo Kaziuko mugė. Tai Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero šventė, kuri gimė VII a., o XIX a. peraugo į mugę. Ji yra viena ryškiausių kalendorinių švenčių, turinti šimtmečių tradicijas, kiekvieną kartą pristatanti išmoningus rankų darbo gaminius ir neturinti lygių aplinkiniuose kraštuose.

Centre surengtoje mugėje buvo eksponuojami vaikų darbeliai, kuriuos jie gamino kūrybinių užsiėmimų metu, tai dekupažo technikos būdu dekoruotos lėkštutės, stiklo gaminiai, įvairūs darbeliai iš antrinių žaliavų, karpiniai, origamio lankstiniai bei jau trečius metus vykdomo projekto metu tapytos šilko skarelės ir šalikėliai. Kaziuko mugė - viena pirmųjų vaikų verslumo pamokų. Vaikai įsitikina, kad nelengva pagaminti tam tikrą produktą savo rankomis, bet ir ne taip paprasta jį parduoti. Tikras pasitenkinimas apima, kai darbas sulaukia pripažinimo, atneša peno, šalia estetinės, etinės, įgauna materialinę vertę.

Esame dėkingi apsilankiusiems svečiams, kurie skyrė dėmesį ir atsiliepė į kvietimą apsilankyti vaikų darbelių parodėlėje.

 

Straipsnelį ruošė socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

]]>
3371 Tue, 06 March 2018 02:03:33
Raseinių rajono Bendruomeniniai šeimos namai Raseinių socialinių paslaugų centre duris atvėrė bendruomeniniai šeimos namai. Tai yra Raseinių rajono savivaldybės administracijos įgyvendinamo Raseinių rajono savivaldybėje 2016-2020 m. kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai projekto dalis.

Šis projektas yra orientuotas į visas Raseinių rajono šeimas, kurioms reikia pagalbos, nes iki šiol daugiausia dėmesio sulaukdavo į socialinės rizikos ir stebimų šeimų apskaitą įtrauktos šeimos.

Bendruomeniniai šeimos namai steigiami Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva, bendradarbiaujant su nevyriausybinėmis organizacijomis. Rajono biudžetui tai nieko nekainuos, nes projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Projektui vykdyti numatyta skirti daugiau kaip 271 tūkstantį eurų.

Raseinių rajono savivaldybė yra kaimiškas rajonas, kurį sudaro 12 seniūnijų ir gyvena virš 36 tūkstančių gyventojų. Didžioji dalis gyventojų gyvena kaimiškojo tipo gyvenvietėse, todėl šiuo projektu siekiama sudaryti sąlygas gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos.

Daugumoje šeimų auga vaikai ir susiduriama su sunkumais, o laiku suteikta pagalba padės sprendžiant įvairias iškilusias krizes, nes nuo šeimose puoselėjamų vertybių ir tarpusavio santykių priklausys viso rajono ateitis.

„Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai projektas yra orientuotas į visas Raseinių rajono šeimas, kurioms reikia pagalbos. Suteikta pagalba bus nemokama“, - pabrėžia Socialinės paramos skyriaus vedėja L. Laugalienė.

Bendruomeninių šeimos namų funkciją vykdys Raseinių socialinių paslaugų centras, kuris koordinuos paslaugų šeimai organizavimą, informuos apie kompleksiškai teikiamas paslaugas šeimoms, užtikrinant „vieno langelio“ principą.

Projekto metu bus teikiamos labai reikalingos kompleksinės paslaugos šeimoms: pozityvios tėvystės mokymai, psichosocialinė pagalba (pagalba asmenims, išgyvenantiems krizę ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus), šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinės paslaugos, vaikų priežiūros paslaugos.

Tikimasi, kad per trejus metus projekto teikiama pagalba pasinaudos daugiau kaip 400 žmonių. 

Projekto partneriai: Raseinių socialinių paslaugų centras (Bendruomeniniai šeimos namai), asociacija „Ramonų kaimo bendruomenė“, asociacija „Užkalnių kaimo bendruomenė“, asociacija „Žaiginio bendruomenė „Bitupis“, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Raseinių viltis“, asociacija „Raseinių krizių centras“.

Bendruomeniniai šeimos namai dirbs kasdien – pirmadienį 8–17.30 val., nuo antradienio iki ketvirtadienio 8–17 val., penktadienį 8–15.15 val. Pietų pertrauka nuo 12 iki 12.45 val. Besidomintys gali ateiti, skambinti.

Kviečiame registruotis.

Mus rasite: Žemaitės g. 4 (Raseinių socialinių paslaugų centras, 2 aukštas), Raseiniai.

El. p. bsnraseiniai@gmail.com, Mob. tel. (8 672) 62953

Facebook paskyra : Raseinių Bendruomeniniai šeimos namai

 

www.esinvesticijos.lt

 

                                    

  

]]>
3304 Tue, 13 February 2018 11:02:49
Užgavėnių popietė
Užgavėnių popietė

Š. m. vasario 13 d. Raseinių socialinių paslaugų centro darbuotojai susirinko į šventinę Užgavėnių popietę.  Senoliai  teigia, jog jei  per Užgavėnes gerai ir sočiai privalgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus.

]]>
3310 Tue, 13 February 2018 03:02:17
Informacija Duris atvėrė Raseinių rajono Bendruomeniniai šeimos namai

  

]]>
3289 Thu, 08 February 2018 04:02:49
Projektas „Vaikų svajonės“  

Projektas „Vaikų svajonės“ pradėtas 2010 m. kaip savanoriška veikla, siekiant išpildyti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones bei padrąsinti vaikus tikėti savo svajonėmis ir jų siekti.

Projekto veikla pagrįsta savanoriškumo principu: visi jį organizuojantys žmonės, projekto partneriai ir savivaldybių socialinei centrai, besirūpinantys šiais vaikais, projekte dalyvauja savanoriškai bei neatlygintinai, projekto įgyvendinimui aukodami savo asmeninį laiką ir kitus išteklius.

Projektas „Vaikų svajonės“ – tai tarpininkas tarp Lietuvos savivaldybių socialinių darbuotojų, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais, ir geros valios žmonių, kurie nori įgyvendinti šių vaikų svajones. Taip suteikiama galimybė vaikų svajonėms būti išgirstoms ir pastebėtoms, o geraširdžiams ir socialiai atsakingiems žmonėms – galimybę prisidėti prie pilietiškos ir neabejingos visuomenės kūrimo, išpildant vaikų svajones.

„Vaikų svajonės“ projektas ir šiais metais ragino padaryti gerą darbą – įgyvendinti vieno ar kelių sunkiomis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones. 2017 m. išpildytos 479 Raseinių rajono vaikų svajonės.

Vaikų nuotraukos, įamžintos socialinių darbuotojų seniūnijose, su plačiomis šypsenomis, dovanėlėmis rankose ir padėkos žodžiais ištartais vaiko lūpomis, išsiųstos kiekvienam, dovaną dovanojusiam asmeniui.

Mes, Raseinių socialinių paslaugų centro darbuotojai, tėvai ir vaikai, tariame nuoširdų AČIŪ projekto organizatoriams bei visiems prisijungusiems prie šio projekto. Dėkojame Jums, kad esate kartu.

  

]]>
3282 Tue, 06 February 2018 10:02:20
Neišsenkantis rėmėjų dosnumas  

Mes labai džiaugiamės, kad Raseinių socialinių paslaugų centre veikia Vaikų dienos užimtumo centras. Iš praktikos pastebime, kad vaikams, jaunimui labai reikia neutralios, neoficialios aplinkos, kur jie galėtų būti kartu su savo bendraamžiais, kur galėtų diskutuoti artimomis jų amžiaus grupės temomis. Ugdymo įstaigos netinka ir dažnai vaikai yra atstumiami vien dėl to, kad jis yra kitoks, lėčiau mąsto, yra iš socialinę atskirtį patiriančios šeimos. Visur yra siekiama rezultatų, o vaikų dienos centre jie tiesiog gyvena, būna, kalbasi, geria arbatą, ruošia pamokas, užsiima kūrybine veikla. Vaikams labai reikia suaugusio žmogaus, kuriuo galėtų pasitikėti, kuris jį išklausytų ir galėtų patarti, nes yra tokių vaikų, kurie iš tėvų nesulaukia dėmesio, jų tėvai nuolatos užimti darbais, arba turi nemažai priklausomybių. Vaikų dienos užimtumo centruose kuriama saugi, priimanti, suprantanti, patarianti ir palydinti aplinka ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams, globėjams ar kitiems artimiesiems.

                      Jau šešeri metai, kai Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro rėmėjais yra UAB „Norvelita“ ir „101“ kepyklėlė. Šie rėmėjai vaikams dovanoja  džiaugsmą, pabūti kartu prie sotaus stalo. Matome, kad dėmesys vaikams  ir pasiryžimas prisidėti prie jų ateities pamažu tampa vis svarbesniu visuomenės prioritetu. O nuolatinei veiklai organizuoti yra reikalingas nenutrūkstantis kasdienis darbas ir lėšos.

Nuoširdžiai dėkojame  už jų paramą, kilnumą ir dosnumą, suteiktą Vaikų dienos užimtumo centrą lankantiems vaikams. Jų gera valia mažiesiems lankytojams lengvina dalią, ugdo pasitikėjimą šalia esančiais žmonėmis.

Parengė Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė/laikinai einanti vedėjos pareigas Vilma Ambrozaitienė

]]>
3253 Thu, 25 January 2018 09:01:31
Bendruomeniniai šeimos namai Raseinių rajono savivaldybės administracija įgyvendina Raseinių rajono savivaldybėje 2016-2020 m. kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai projektą.

Projekto tikslas - Sudaryti sąlygas Raseinių rajono savivaldybės šeimoms gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, užtikrinant paslaugų prieinamumą kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos, siekiant įgalinti šeimą įveikti iškilusias krizes bei derinant šeimos ir darbo įsipareigojimus, kad šeima gyventų visavertį gyvenimą, skatinant tėvų atsakomybę ugdant, auginant, prižiūrint savo vaikus.

Projekto tikslinė grupė – šeima (Lietuvos Respublikos piliečiai ir nuolat Raseinių rajone gyvenantys asmenys). 

Kompleksiškos paslaugos šeimai - vienos ar kelių rūšių paslaugos, skirtos šeimai įgalinti, t. y. šeimą palaikančioms ir pozityvią jos raidą užtikrinančioms socialinėms, psichologinėms, saugumo galimybėms stiprinti.

Projekto siekiami rezultatai – numatoma, kad kompleksines socialines paslaugas gaus 400 tikslinės grupės asmenų.

Projekto siekiama nauda – projekto metu teikiamos paslaugos įgalins šeimą spręsti krizines situacijas, susijusias su fiziniu, emociniu, saugumo, socialinių, vaikų ugdymo, tarpusavio santykių, orumo, saviraiškos poreikių patenkinimo, bus plėtojamos galimybės gauti kokybiškas vaikų priežiūros paslaugas gerinant šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimą, vykdoma prevencinė veikla bendruomenėse, ugdant ir skatinant pilietiškumą bei bendruomeniškumą.

Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimai:

- Informavimas ir konsultavimas apie visas savivaldybės teritorijoje teikiamas paslaugas šeimai, bei tarpininkavimas tarp paslaugų teikėjų ir gavėjų;

- Pozityvios tėvystės mokymai (paslaugos, teikiamos šeimoms, norinčioms tobulinti ar įgyti tėvystės įgūdžių, siekiant išugdyti geriausias tėvų ir vaikų savybes bei padėti jiems atskleisti savo gebėjimus ir galimybes);

- Psichosocialinė pagalba (pagalba asmenims, išgyvenantiems krizę ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas ir kt.) ir jų šeimoms, artimiesiems, apimanti psichologinę pagalbą, taip pat pagalba įveikiant priklausomybes nuo psichoaktyviųjų medžiagų ir kt.);

- Šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinės paslaugos (įvairius šeimos gyvenime reikalingus įgūdžius, nuostatas ugdantys grupių užsiėmimai, šeimų klubų veikla, mokymai šeimos finansų planavimo ir valdymo srityje, šeimų stovyklų organizavimas, neformalios pagalbos, savanorystės skatinimas ir kt.);

- Vaikų priežiūros paslaugos (valandinės vaiko priežiūros paslaugos kurios gali būti teikiamos ne ilgiau kaip 4 valandos per dieną visiems tėvams (įtėviams, globėjams), auginantiems vaikus (įvaikius, globotinius) nuo trejų metų iki kol vaikas pradės lankyti bendrojo lavinimo įstaigą.

Projekto vykdytojas - Raseinių rajono savivaldybės administracija.

Projekto partneriai:

1. BĮ Raseinių socialinių paslaugų centras – Bendruomeniniai šeimos namai.

2. Asociacija „Ramonų kaimo bendruomenė“

3. Asociacija „Užkalnių kaimo bendruomenė“

4. Asociacija „Žaiginio bendruomenė „Bitupis“

5. Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Raseinių viltis“

6. Asociacija „Raseinių krizių centras“

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis į Bendruomeninius šeimos namus, adresu: Žemaitės g. 4, Raseiniai, arba telefonu (8 428) 72 035

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

www.esinvesticijos.lt  

]]>
3222 Mon, 08 January 2018 03:01:00
Vaikų dienos užimtumo centre - Kalėdinis renginys VAIKŲ DIENOS UŽIMTUMO CENTRE – KALĖDINIS RENGINYS

                      Kalėdos – stebuklų metas, kuomet tikime, kad išsipildys mūsų svajonės, troškimai, viltys. Vaikų dienos centrą lankantys vaikai savo stebuklo sulaukė, kai į kalėdinį renginį centre atvyko linksmi ir laukiami svečiai: TV pranešėja, Kakė - Makė, princesė Elza.  Kake – Make išmokė vaikučius įvairių žaidimų, šokių. Šventės kuliminacija – visų laukiamo , tikrų tikriausio Kalėdų senelio pasirodymas. Vaikai   susitikimui su Kalėdų seneliu  rengėsi iš anksto. Visi skubėjo pademonstruoti seneliui savo sugebėjimus: kas šoko, kas dainavo, kas deklamavo eilėraščius apie Kalėdas. Kalėdų senelis liko sužavėtas, pagyrė vaikus už kūrybiškumą ir visiems įteikė po dovanėlę. Vaikai, atsidėkodami seneliui už dovanas su juo žaidė įvairius žaidimus, spėliojo mįsles, kartu šoko.

                      Vaikučius  su šventėmis sveikino centro direktorius A. Spurga, laikinai einanti direktoriaus pavaduotojos funkcijas socialiniams reikalams A. Urbonienė, Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkas G. Kybartas.

Straipsnelį parengė socialinė pedagogė/laikinai einanti vedėjos pareigas Vilma Ambrozaitienė

]]>
3220 Thu, 04 January 2018 01:01:36
Išrinkta darbo taryba Š. m. gruodžio 8 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre slaptu balsavimu trejų metų kadencijai išrinkta darbo taryba iš 5-ių asmenų. Griežtai laikantis darbo tarybos rinkimų reglamento sudaryta rinkimų komisija, patvirtintas 12 kandidatų sąrašas pagal jų (kandidatų) raštišką sutikimą. Iš viso rinkimuose dalyvavo 96 darbuotojai. Slapto balsavimo biuleteniuose jie pažymėjo kandidatų pavardes, kurias norėtų matyti darbo taryboje. Pasibaigus balsavimui nustatyta, jog visi biuleteniai be pažeidimų ir galiojantys. Daugiausia balsų surinko l. e. direktoriaus pavaduotojos socialiniams reikalams pareigas Asta Urbonienė, kineziterapeutė Eglė Šauklytė, Paramos šeimai skyriaus vyresnioji socialinė darbuotoja Rasa Mockevičienė, socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Neringa Burinskaitė ir socialinė pedagogė Vilma Ambrozaitienė, kurios ir sudarys darbo tarybą. Pirmajame posėdyje tarybos nariai išsirinks pirmininką. Ta proga darbo tarybą pasveikino VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro kolegos. Linkime sėkmingo darbo, derinant ir sprendžiant darbuotojams aktualius klausimus.

]]>
3159 Fri, 15 December 2017 09:12:31
Kandidatų sąrašas į darbo tarybą          

   Informuojame, kad yra patvirtintas VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro darbo tarybos kandidatų sąrašas,  iš kurio rinksime narius į darbo tarybą.


Balsavimas vyks 2017 m. gruodžio 8 d. 


Balsuoti bus galima už vieną kandidatą.


SĄRAŠAS

1. Ambrozaitienė Vilma

2. Bilvinienė Aurelija

3. Burinskaitė Neringa

4. Jasiulytė Gintarė

5. Juozaitienė Genovaitė

6. Kriaučiūnienė Marija

7. Kvietkauskaitė Sigita

8. Mockevičienė Rasa

9. Petraitienė Gina

10. Šauklytė Eglė

11. Švilpienė Lina

12. Urbonienė Asta

]]>
3092 Mon, 27 November 2017 01:11:16
SAUGAUS EISMO PAMOKĖLĖS VAIKŲ DIENOS UŽIMTUMO CENTRE Kad vaikai būtų atsargūs ir budrūs kelyje, šių metų lapkričio 23 dieną VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai sulaukė svečių, Šiaulių apskrities VPK, Raseinių rajono PK bendruomenės pareigūno, vyriausiojo tyrėjo Dariaus Jonaičio ir Raseinių miesto seniūnijos socialinės darbuotojos Juditos Tamašauskienės. Žiūrėjome filmukus „Saugaus eismo pamokėlės visiems“, kurių metu buvo rodomos įvairios situacijos kelyje, mokoma, kaip taisyklingai naudoti atšvaitus. Surengtoje saugaus eismo pamokėlėje vaikai buvo skatinami būti atsakingais, drausmingais, atidžiais, atsargiais ir kultūringais eismo dalyviais.

 

Po paskaitos visiems vaikams buvo išdalinti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos atšvaitai, kuriuos vaikai prisisegė prie kuprinių bei striukių.

Pareigūnas D. Jonaitis, dovanodamas atšvaitus, priminė, jog saugumas priklauso nuo mūsų pačių elgesio ir palinkėjo vaikams jaustis saugiais visur ir visada.

 

Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

]]>
3091 Mon, 27 November 2017 01:11:14
Vaikai sulaukė dovanų iš policijos pareigūnų  

                 Raseinių rajono policijos komisariato kolektyvas Pyragų dieną švenčia ne pirmus metus. Už tą dieną surinktas lėšas nupirko Vaikų dienos užimtumo centrą lankantiems vaikams kasdieniai veiklai reikalingas priemones (piešimo sąsiuvinius, flomasterius, spalvotus pieštukus ir kt.). Priemonės buvo skirtos VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro Užkalnių kaimo filialo vaikams.

                      Vaikus aplankė Raseinių rajono policijos komisariato vyriausias tyrėjas Darius Jonaitis ir tyrėja, bendruomenės pareigūnė Giedrė Deveikienė. Svečiai vaikus supažindino su policininko profesija, darbo priemonėmis. Kiekvienas turėjo galimybę prieiti, apžiūrėti ir pasimatuoti pareigūno aprangą.

                      Visų vaikų vardu dėkojame policijos pareigūnams už dovanas ir puikią galimybę susipažinti su policininko profesija. 

 

]]>
3065 Mon, 13 November 2017 10:11:33
Dėl interneto svetainės Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos atliko Valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainių atitikimo bendriesiems reikalavimams tyrimą. Tyrimo metu buvo įvertinta, ar valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainės atitinka Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašo reikalavimus.

Vertinimo skalėje – daugiau kaip 40 kriterijų. Visų jų atitikimas mūsų svetainėje yra įvertintas 72,92 proc. Tokio, aukščiausio įvertinimo, sulaukėme iš 17 Raseinių rajono savivaldybės įstaigų interneto svetainių.

Dėkojame darbuotojams, prisidėjusiems prie šio rezultato.

]]>
3049 Thu, 09 November 2017 09:11:17
Darbo tarybos rinkimai 2017 m. spalio 24 d. (13.00-13.45 val.) įvyko darbo tarybos rinkimų komisijos, patvirtintos VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktoriaus 2017 m. spalio 23 d. įsakymu Nr. PĮ-454, posėdis, kurio metu buvo

NUTARTA:

1. Darbo tarybos rinkimų pirmininku išrinkti Liną Pociuvienę.

2. Darbo tarybos rinkimų sekretoriumi išrinkti Rasą Juškienę.

3. Darbo tarybos rinkimų datą paskirti 2017 m. gruodžio 8 d.

4. Iki 2017 m. lapkričio 17 d. registruojami darbo tarybos kandidatai.

5. Patvirtinti 2017 m. spalio 24 d. posėdžio protokolą. 


INFORMACINIS PRANEŠIMAS


Informuojame, kad VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro darbo tarybos rinkimų komisija organizuoja darbo tarybos rinkimus, kurie įvyks 2017 m. gruodžio 8 d. Kiekvienas darbuotojas gali pasiūlyti po vieną kandidatą į darbo tarybos narius. Savo siūlymą ir kandidato sutikimą būti renkamam į darbo tarybą pateikite raštu iki 2017 m. lapkričio 17 d. darbo tarybos rinkimų komisijai. Detalesnės informacijos kreipkitės į darbo tarybos rinkimų komisiją.


Komisijos pirmininkė Lina Pociuvienė 8 684 264 53

Komisijos sekretorė Rasa Juškienė 8 672 597 56

Komisijos narys         Arvydas Savickas 8 671 623 12 

Komisijos narė         Audronė Vaitkienė 8 672 58638

Komisijos narė         Rasa Stankuvienė 8 672 616 51

]]>
3033 Wed, 25 October 2017 12:10:10
DALYVAVOME „MAISTO BANKO“ AKCIJOJE Š. m. spalio 20-21 d. Lietuvos prekybos centruose vyko tradicinė „Maisto banko“ akcija, skatinanti žmones aukoti produktus sunkiau gyvenančių reikmėms. Jau keleri metai ši akcija vyksta ir Raseinių rajone. Galime pasidžiaugti, kad ir šiemet akcijos globėjas mūsų rajone buvo Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius.

Prie akcijos prisidėjome ir VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojos. Mums talkininkavo ir centrą lankantys vaikai. 

Maisto banko akcijos metu surinkome maisto produktų 92,795 kg. Surinktas maistas bus išdalintas Vaikų dienos užimtumo centrą lankančių vaikų šeimoms, bei  integralią pagalbą į namus gaunantiems senjorams.

Nuoširdžiai dėkojame dalyvavusiems akcijoje ir pasidalinusiems savo gerumu.

 

Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

]]>
3032 Wed, 25 October 2017 11:10:43
EDUKACINIS, PAŽINTINIS ŽAIDIMAS VAIKŲ DIENOS UŽIMTUMO CENTRE Š. m. spalio 18 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai sulaukė svečių iš Raseinių Dubysos regioninio parko direkcijos. Mus aplankė vyr. kultūrologė Laimutė Pečkaitienė nešina edukaciniu žaidimu.  Susirinkę konferencijų salėje vaikai pasiskirstę į tris komandas žaidė pažintinį Dubysos regioninio parko lankytinų vietų žaidimą. Kiekviena komanda išsirinko sau mielą personažą ( lūšiuką, bebriuką, ežiuką) su kuriais keliavo žaidimo metu pažintiniu taku. Žaidimo metu praplėtėme žinias  apie Dubysos regioninio parko draustinius, augaliją bei  gyvūniją.

Vaikų dienos užimtumo centro vaikai bei darbuotojos dėkingi vyr. kultūrologei L.    Pečkaitienei už turiningai praleistą popietę.

 

Socialinė pedagogė /laikinai einanti vedėjos pareigas Vilma Ambrozaitienė 

]]>
3031 Wed, 25 October 2017 11:10:04
Ekskursija į valstybės pažinimo centrą. Diena su Prezidentu. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikučiai, lydimi socialinių pedagogių – Vilmos Ambrozaitienės ir Rasos Stankuvienės apsilankė Valstybės pažinimo centre. Tai pirmas Lietuvoje modernus edukacinis centras detaliai pristatantis, kaip veikia valstybė ir kaip demokratinės valstybės kūrime ir valdyme dalyvauja svarbiausias jos elementas – pilietis. Šiuo metu tai bene interaktyviausias muziejus Lietuvoje.

Vaikučiai turėjo galimybę susipažinti su informacija apie praėjusias prezidentų kadencijas nuo 1991 m: Algirdo Brazausko, Valdo Adamkaus, Rolando Pakso, Dalios Grybauskaitės. Vaikučius  gidė paskirstė į keturias komandas,  davė užduotis , išdalino  planšetinįus kompiuterius, kur kiekvienas turėjo užsiregistruoti savo vardą, amžių, miestą. Užsiregistravę kompiuterio pagalba ieškojome atsakymų į pateiktas užduotis.

   Atlikdami žaismingas užduotis, vaikai  prisiminė kiekvienam svarbius Lietuvos istorijos įvykius ir tyrinėjo  Lietuvos Prezidentų darbą. Kodėl Lietuvai vadovauja būtent Prezidentas? Ką jis veikia darbo dienomis ir kuo užsiima laisvalaikiu? Kokias dovanas Lietuvai yra padovanoję kitų šalių atstovai ir kodėl priimta jomis keistis? Atsakymų į šiuos klausimus vaikai  ieškojo remdamiesi tiek ekspozicijos informacija, tiek asmenine patirtimi.

   Atsidėkodami už edukacinę programą, gidei padovanojome iš Raseinių atvežtą naminės duonos kepalą. Pagilinę istorines  žinias, su puikia nuotaika grįžome namo.

VšĮ Raseinių socialinių paslaugų Vaikų dienos užimtumo centro socialinės pedagogės Vilma Ambrozaitienė ir Rasa Stankuvienė

]]>
2990 Mon, 09 October 2017 13:10:37
Dėl įstaigos teisinio statuso pasikeitimo    Informuojame, kad, vadovaudamiesi 2017 m. rugpjūčio 24 d. Raseinių rajono savivaldybės Tarybos sprendimu Nr. TP-294, VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras, kodas 302677776, įsikūrusi Žemaitės g. 4, Raseiniuose, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, pertvarkoma į BĮ Raseinių socialinių paslaugų centrą, kodas 302677776, įsikursiančią Žemaitės g. 4, Raseiniuose, bei nuo 2018 m. sausio 1 d. įgis biudžetinės įstaigos teisinę formą.

   BĮ Raseinių socialinių paslaugų centras perima visas VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro teises ir pareigas nuo naujų įstaigos duomenų ir jos nuostatų įregistravimo Juridinių asmenų registre dienos.

   Susipažinti su po pertvarkymo veiksiančios biudžetinės įstaigos Raseinių socialinių paslaugų centro nuostatais galima viešosios įstaigos buveinėje, adresu: Žemaitės g. 4, Raseiniuose ir internetiniame puslapyje www.rspc.lt.

]]>
2989 Mon, 09 October 2017 01:10:56
Integralios pagalbos į namus teikimas Raseinių rajone 08.4.1-ESFA-V-418-01-004 Integralios pagalbos plėtra

   Integralios pagalbos į namus teikimas apima socialinės globos ir slaugos paslaugas asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės negali savimi pasirūpinti patys. Kartu šios paslaugos užtikrina asmens galimybę kuo ilgiau gyventi savo namuose.

   Integralios pagalbos paslaugas teikia profesionalūs ir kompetentingi specialistai: slaugytojai, kineziterapeutai, slaugytojų padėjėjai, socialiniai darbuotojai, socialinių darbuotojų padėjėjai.

   Paslaugas teikiantys darbuotojai aprūpinti automobiliais, kuriais paslaugų gavėjus aplanko namuose, todėl paslaugos suteikiamos greitai.

   Specialistai, teikiantys paslaugas, aprūpinti technika ir darbo priemonėmis kokybiškam paslaugų teikimui užtikrinti. Slaugytojai ir kineziterapeutai teikia konsultacijas šeimos nariams apie asmens slaugą ir priežiūrą.

Apie projektą

   Šiuo metu yra įgyvendinamas projektas „Integralios pagalbos teikimas Raseinių rajone“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis. Projekto pradžia - 2016 m. gegužės 16 d. o planuojama projekto įgyvendinimo pabaiga yra 2020 m. vasario 15 d.

   Projekto tikslas - suteikti integralią pagalbą (socialinės globos ir slaugos) senyvo amžiaus, neįgaliems asmenims, neįgaliems vaikams bei konsultacinę pagalbą jų šeimos nariams. Projekto įgyvendinimo metu yra suburtos 4 mobilios komandos, kurios yra aprūpintos transportu, slaugos ir darbo priemonėmis. Integralios pagalbos paslaugos yra teikiamos miesto ir kaimiškose vietovėse gyvenantiems asmenims.

   Įgyvendinus projekto paraiškoje numatytas veiklas integrali pagalba bus suteikta 80 asmenų. Siekiant, kad šeimos nariai, prižiūrintys neįgalius savo artimuosius, užtikrintų kiek galima kokybiškesnę ir paslaugų gavėjų poreikius atitinkančią priežiūrą, bus suorganizuotos ir suteiktos grupinės konsultacijos, kurias planuojama suteikti 50 asmenų.

   Mobilių komandų darbuotojai apmokyti pagal profesinę slaugytojų padėjėjų mokymo programą (14 asmenų).

Apie centrą

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras (toliau – centras) yra viešoji įstaiga, kurios vienasmenis dalininkas yra savivaldybė. Pagrindiniai centro veiklos tikslai yra tenkinti Raseinių rajono gyventojų viešuosius interesus, teikti socialines paslaugas bendruomenės nariams, vykdyti kitą įstatymų bei kitų teisės aktų nedraudžiamą visuomenei naudingą veiklą.

   Centras, siekdamas savo tikslų, veiks šiose srityse: socialinių paslaugų teikimo, ryšių su panašaus pobūdžio organizacijomis palaikymo, informacinių, konsultavimo paslaugų teikimo, projektų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramai gauti rengimo bei įgyvendinimo, ir kitose visuomenei naudingose veiklos srityse.

 

Projektą vykdo:

Viešoji įstaiga Raseinių socialinių paslaugų centras

Žemaitės g. 4, Raseiniai, LT-60127

Tel.: 8 428 72035, faks.: 8 428 70018

El. p.: soc.paslaugos@raseiniai.lt

www.rspc.lt

]]>
2984 Fri, 06 October 2017 10:10:57
Viešoji įstaiga Raseinių socialinių paslaugų centras įgyvendino projektą „VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro integralios pagalbos plėtra Raseinių rajone“    Viešoji įstaiga Raseinių socialinių paslaugų centras 2015 m. gruodžio 11 d. baigė įgyvendinti projektą  ,,VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro integralios pagalbos plėtra Raseinių rajone“ Nr. VP1-1.1-SADM-14-V-03-001.

   Projektas buvo finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis 2007-2013 m. žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ VP1-1.1-SADM-14-V priemonę „Darbo ir šeimos įsipareigojimų derinimas: integralios pagalbos plėtra“. Bendra projekto finansavimo vertė 495 984,42 Eur.

   Per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį buvo suburtos 5 komandos, kuriose dirbo savo srities specialistai, kurie užtikrino kokybišką socialinių paslaugų teikimą: socialinio darbuotojo padėjėjai, slaugytojo padėjėjai, slaugytojai, kineziterapeutai, socialiniai darbuotojai.  Integralios pagalbos paslaugomis pasinaudojo 124 paslaugų gavėjų, specialistų konsultacijomis apie ligonių slaugymą, priemones, pagalbą artimam pasinaudojo apie 278 asmenys.

   Projekto dėka buvo įsigyti 5 automobiliai  greitai ir laiku paslaugų gavėjams pasiekti. Įsigyta sveikatos priežiūros licencijos, mokymo paslaugos siekiant tobulinti ir kelti darbuotojų kvalifikaciją. Įsigyta įvairi technika ir darbo priemonės, kurios ne tik palengvino paslaugos gavėjų, bet ir paslaugos teikėjų darbą.

   „Labai džiaugiamės, kad VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras gali pasiūlyti tokias socialines paslaugas, kurios atitinka europinį standartą. Dabar esame pajėgesni suteikti kokybiškesnę pagalbą senyvo amžiaus asmenims, vaikams ar suaugusiems asmenims su negalia“, – sako Integralios pagalbos skyriaus vyr. socialinė darbuotoja A. Urbonienė.

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja A. Vaitkienė teigia, kad projekto tikslinė grupė gavo kokybiškas paslaugas labiausiai atitinkančias jų poreikius“.

   Džiaugiamės, kad projektas buvo sėkmingas ir suteikė naudos Raseinių rajono gyventojams.

]]>
2985 Fri, 06 October 2017 10:10:09
Paminėta profesinė socialinių darbuotojų diena    Š. m. rugsėjo 27 d. Raseinių rajono savivaldybės administracija kvietė darbuotojus ir jų šeimos narius dalyvauti Lietuvos socialinių darbuotojų dienos paminėjime. Po mero Algirdo Griciaus sveikinimų, po Švietimo ir socialinių reikalų departamento direktorės Jolitos Jablonskienės bei Tarybos narės Genovaitės Kveselienės palinkėjimų ir apdovanojimų, kuriuos socialiniams darbuotojams teikė meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė bei administracijos direktoriaus pavaduotojas Darius Ulickas, visi buvo maloniai nustebinti Savivaldybės dovana socialiniams darbuotojams – komikų Ramūno Šimukausko ir Artūro Orlausko spektakliu amžinai nemaria meilės tematika.

   Kaip ir kiekvienais metais, centre taip pat buvo paminėta Socialinių darbuotojų profesinė šventė. Po centro direktoriaus sveikinimų, palinkėjimų ir apdovanojimų įteikimo, draugiškai visi buvo pakviesti atsigerti arbatos.

 

]]>
2972 Thu, 28 September 2017 01:09:33
Sveikinimas Lietuvos socialinių darbuotojų dienos proga

]]>
2962 Mon, 25 September 2017 02:09:11
Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ dovanojo knygas vaikams    Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje š.m. rugsėjo 20 dieną įvyko Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ (steigėjai yra Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis) kasmetinis naujausių vaikiškų knygų pristatymas ir dovanojimo akcija. Renginyje dalyvavo minėto fondo direktorė Vaida Rukuižienė, Seimo nario Arvydo Nekrošiaus padėjėjai Kęstutis Užemeckas ir Skaidrutė Žuvelaitienė. Naujausias knygas pristatė Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė.  Raseinių VŠĮ Socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė buvo pakviesta dalyvauti renginyje, kurio metu buvo padovanotos knygos. Už dovanotas  knygas VDUC darbuotojai ir vaikučiai nuoširdžiai dėkoja Labdaros ir paramos fondui   „ Švieskime vaikus“ bei renginio organizatoriams.

Socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

 

]]>
2956 Fri, 22 September 2017 10:09:12
Gerumo akcija – apsikirpk stilingai ir nemokamai    Artėjant gražiai mokslo ir žinių šventei – Rugsėjo 1-ąjai, - kai moksleiviai skubės į mokyklas, tarp jų bus ir VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai, kuriuos nemokamai išgrąžino, nukirpo grožio salono „Perlėja“ kirpėjos stilistės Reda ir Jurgita. Kirpėjos pasiūlė akciją – prieš mokslo metus kirpti nemokamai VDUC lankančius vaikus. Moterys teigė, kad ir klientų turi užtektinai, bet norisi kažkam padovanoti, tegul ir nedidelę šventę, pasidalinti gerumu, pamatyti švytinčius vaikų veidus.

   Dėkojame Redai ir Jurgitai už gražią ir prasmingą gerumo akciją ir linkime joms viso ko geriausio.

Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

 

]]>
2889 Mon, 21 August 2017 11:08:25
Vaikų svajonė pamatyti jūrą – išpildyta!    Liepos  29–30 dienomis keli šimtai Lietuvos vaikų  galėjo išpildyti savo svajonę ir pirmą kartą pasveikinti jūrą Palangoje. Prie akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ prisijungti visas Lietovos savivaldybes kvietė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Su šia akcija Palanga jungėsi prie šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos kartu kurti saugią Lietuvą ir kvietė sunkiai gyvenančių šeimų vaikus iš visos Lietuvos pirmą kartą pamatyti jūrą.

   Šioje akcijoje Raseinių rajono savivaldybei atstovavo VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai nuo 7 iki 12 metų lydimi socialinės darbuotojos Linos Švilpienės ir socialinio darbuotojo padėjėjos Sigitos Kvietkauskaitės.

   Šeštadienį renginio svečiams buvo parengta turininga programa, pasiūlytas nemokamas apgyvendinimas ir maitinimas. Vaikai kartu su animatoriais pūtė muilo burbulus, pajūriu keliavo iki jų pramogoms numatytos vietos, o Birutės parke buvo surengtas vaikams piknikas. Išalkusių mažųjų laukė dar viena staigmena – iškyla gamtoje Birutės parke. Vėliau aplankėme vaškinių figūrų muziejų, stebėjome amerikietiškų automobilių paradą miesto gatvėmis. Vakare mėgavosi muzikinio fontano šokiais ir filmų naktimi.

   Sekmadienį vaikų laukė ne mažiau turininga diena: pasistiprinę pasienietiška koše, vaikai stebėjo kinologų parodomąją programą, mėgavosi aktyviomis pramogomis „Palangos vasaros parke“: batutai, laipynės, ledo arena, putų šou, o po jų maudynės jūroje bei įvairios paplūdimio pramogos.

   Dėkojame Raseinių rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjai L. Laugalienei už pakvietimą, VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktoriui A. Spurgai už autobusą  ir Palangos merui Š. Vaitkui už galimybę įgyvendinti vaikų svajonę - pamatyti jūrą.

Socialinė darbuotoja Lina Švilpienė

 

]]>
2860 Tue, 01 August 2017 09:08:13
Ekskursija į UAB Šiaulių saldainių fabriką „Rūta“    Vykdant bei tęsiant projektą „VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro sociakultūrinių paslaugų gerinimas“ centrą lankantys vaikai lydimi centro darbuotojų š. m. birželio 27 dienos rytą išvykome į ekskursiją. Vykome į saldainių fabriką „Rūta“, kur tikslas buvo susipažinti su šokolado istorija muziejuje ir dalyvauti edukacinėje programoje „ŠOKOLADO KELIAS“.

   Lankėme pirmąjį Lietuvoje šokolado muziejų. Išgirdome apie šokolado istoriją, kuri siekia 4000 metų, pamatėme kakavmedį, senovinius ir dabartinius įrankius. Apžiūrėję ekspoziciją kelionę tęsėme „saldžiojoje laboratorijoje“, kur patys turėjome galimybę pasigaminti savo svajonių skonio saldainių. Šokoladinius saldainius gaminome su marcipanų, įvairių rūšių šokoladu.  Juos puošėme pasitelkdami mėgiamus pabarstukus, džiovintus vaisius ir riešutus. Savo rankų darbo saldainius galėjome pasiimti sau ir parsivežti namo, kad galėtų pasivaišinti visa šeima. Vaikai ekskursija liko labai patenkinti. Visi gerai nusiteikę grįžome namo.

Socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

 

]]>
2820 Mon, 03 July 2017 09:07:39
Paminėjome gedulo ir vilties dieną - 2017    VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai prisidėjo prie pilietinės iniciatyvos „Palikti namai...“. Vienas iš svarbiausių šios iniciatyvos  tikslų – paskatinti vaikus sužinoti apie trėmimus ir deportacijas iš artimiausios savo aplinkos bei tų įvykių liudininkų, pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones. Jau praėjo 76 metai nuo kraupių 1941-ųjų metų birželio 14-osios. Nuo dienos, kai svetima brutali jėga iš namų, iš Lietuvos į nežinią ir kančią ėmė siųsti ištisas šeimas, neišskiriant moterų, senelių ir vaikų. Tačiau kartu ši data žymi dieną, kai dvasinė stiprybė ir tyli bendrystė tapo nenugalima mūsų tautos jėga, per ilgus dešimtmečius išaugusią į ryžtą apginti savo garbę ir susigrąžinti nepriklausomybę.

   Vaikų dienos užimtumo centre visi kartu peržiūrėjome dokumentinius filmus „Ledo vaikai“ bei „Misija Sibiras 2016“. Apsilankėme Raseinių civilinėse kapinėse, tremtinių atminimą pagerbėme tylos minute,  padėjome gėlių, uždegėme atminimo žvakutes.

Socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

]]>
2788 Fri, 16 June 2017 10:06:01
Paminėjome tarptautinę vaikų gynimo dieną 2017 Besparnis būtų gyvenimas,
Tuščias, niūrus, vienareikšmis,

            Jeigu jo nenušviestų vaiko šypsnys,
            Jei šviesus vaiko juokas
            Nepaglostytų mūsų širdies,
            Meilei jos nepažadintų,
            Nepaskatintų globai, gerumui, kūrybai…

                                                         (Justinas Marcinkevičius)

   VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų Vaikų dienos užimtumo centro vaikai birželio 1d.   paminėjo Tarptautinę  vaikų gynimo dieną. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti  vaikų teises, o vaikams, tai ne tik teisių, bet ir pareigų priminimas. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.

   Šventė vyko pamėgtame Jūkainių geomorfologiniame draustinyje.  Dalyvavo Raseinių m. ir Užkalnių k. filialo vaikai.  Oras buvo nuostabus, vaikučių nuotaika – šventiška. Dalyviai  turėjo atlikti nemažai užduočių: įveikti kliūtis, dalyvauti estafetėse, varžytis tarpusavyje, žaisti komandoje. Smagių  emocijų vaikams suteikė linksmasis kliūčių ruožas, kuriame sudėtinga buvo išrinkti geriausius, todėl nugalėjo draugystė.

   Vykdydami projektą ,,VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro sociokultūrinių paslaugų gerinimas“ turėjome galimybę apdovanoti kiekvieną vaiką daiktiniais bei saldžiais prizais.

Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

]]>
2766 Tue, 06 June 2017 04:06:23
Vaikučių išvyka į Lietuvos jūrų muziejų - delfinariumą    Šių metų gegužės 25 dieną, VšĮ  Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro Užkalnių filialo vaikai, lydimi socialinės darbuotojos  vyko į Lietuvos jūrų muziejų delfinariumą.

   Delfinariume  pamatėme nuotaikingą delfinų programą, kuri stebino triukais, išskirtiniais talentais ir, žinoma, žaismingais vandens purslais. Vaikai  galėjo stebėti delfinus  iš arti. Tai buvo nuostabus ir nepakartojamas reginys.

   Dėkojame Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkui G. Kybartui už šią nuostabią kelionę.

VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro socialinė darbuotoja Lina Švilpienė

 

]]>
2749 Thu, 01 June 2017 08:06:12
Lankėsi policijos pareigūnai    Gegužės 3 dieną VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro Ariogalos filiale lankėsi Raseinių rajono policijos pareigūnai Giedrė Deveikienė ir Darius Jonaitis. Jie pasakojo apie policininko profesiją. Vaikai sužinojo, kokias savybes turi turėti policijos pareigūnas, kokius mokslus reikia baigti, kad galima būtų juo tapti. Specialistai atkreipė visų dėmesį, kad būsimas policininkas privalo būti nepriekaištingos reputacijos, daug sportuoti, mokėti logiškai mąstyti, gebėti bendrauti su skirtingais žmonėmis, suprasti elgesio motyvus, padėti taikiai spręsti konfliktines situacijas ir visada išlikti ramus.

   Vėliau kartu su pareigūnais vaikai diskutavo apie saugų eismą, netinkamą mokinių ir suaugusiųjų elgesį gatvėje, mokykloje ir kieme. Pareigūnai parodė ir policininkų darbo įrankius: guminę lazdą, antrankius ir kt. Buvo labai įdomu.

 

VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro Ariogalos filialo socialinė pedagogė Kristina Gailiutė

 

]]>
2684 Mon, 08 May 2017 11:05:20
Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017 Ariogaloje    Emocinė paramos tarnyba „Vaikų linija“ kvietė visus norinčius dalyvauti nacionalinėje „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2017“. Ta proga kovo 23 d. VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro ugdytiniai dalyvavo Ariogalos gimnazijoje vykstančioje Mykolo Riomerio universiteto lektoriaus M. Laurinaičio paskaitoje „ Patyčios elektroninėje erdvėje“, kurią organizavo Raseinių Visuomenės sveikatos biuras.

   Paskaitos metu lektorius daug dėmesio skyrė socialiniams tinklams, jų poveikiui vaikų emocinei būklei, kalbėta apie teisines patyčių pasekmes, kas turi atsakyti, jei nepilnametis mokinys tyčiojasi iš kitų asmenų prisidengdamas svetimais asmens duomenimis, suklastoja socialiniuose tinkluose savo asmenybę, amžių, kaip gali visi tai žinantys reaguoti. Lektorius pateikė informaciją apie tai, ar galima kelti į virtualią erdvę kitų asmenų nuotraukas, kokios gali būti teisinės pasekmės ir kaip galima nuo to apsisaugoti. Ne kartą paskaitų metu buvo pabrėžta kiekvieno asmens atsakomybė pastebėti ir reaguoti, jei vyksta patyčios ar naudojamasi suklastotu asmeniniu profiliu socialiniuose tinkluose.

   Dėkojame Raseinių visuomenės sveikatos biurui bei Ariogalos gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Ievai Urbonienei už įdomią paskaitą.

VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro Ariogalos filialo socialinė pedagogė Kristina Gailiutė

]]>
2574 Wed, 29 March 2017 01:03:53
Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“    Kokį vaidmenį patyčių situacijoje vaikas beužimtų – skriaudėjo, aukos, neutralaus ar aktyvaus stebėtojo – tėvai, mokytojai gali prisidėti prie patyčių prevencijos. Mes negalime paveikti kitų vaikų elgesio, tačiau būtent nuo mūsų priklauso mūsų vaikų elgesys, vertybės, turimi bendravimo įgūdžiai.

   Kovo 22 d. Šiaulių apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus pareigūnė Dalia Selvenienė, vykdanti veiklą Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje, VšĮ Raseinių socialinių paslaugų  centro Vaikų dienos užimtumo centre skaitė paskaitą patyčių tematika. Kiekvienas vaikas  išsitraukė  skirtingos  spalvos kortelę, kurioje rado pateiktas užduotis:  pasakoti  apie save, pasidalinti mintimis apie tai , ką veikė vakar, kokią šalį svajoja aplankyti, kokia  vaiko mėgstamiausia spalva? Susidomėję vaikai klausė vienas kito, o pabaigę pasakojimus nupiešė rankutes, ant jų užrašydami, kur jie gali kreipiasi pagalbos, jei patiria patyčias.

   „Skriaudžiamam vaikui ypatingai svarbu netylėti, bet būtinai pasakoti apie įvykusias patyčias. Kartais vaikai bijo ar nenori prasitarti suaugusiems, bet svarbu suprasti, kad vaikai patys retai gali susitvarkyti su patyčiomis ir jiems yra būtina suaugusiųjų pagalba mokykloje, namuose vaikų centre“ – paskaitos pabaigoje akcentavo pareigūnė.

Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė/laikinai einanti vedėjos pareigas Vilma Ambrozaitienė

]]>
2567 Thu, 23 March 2017 03:03:38
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro slaugytojų padėjėjų gretas papildys nauji specialistai    Įgyvendinant projektą „Integralios pagalbos į namus teikimas Raseinių rajone“ Nr. 08.4.1-ESFA-V-418-01-0004, įvykdžius viešuosius pirkimus CVP IS priemonėmis, buvo įsigyti slaugytojų padėjėjų mokymai, kurie finansuojami ES lėšomis.

   Nuo 2017 m. vasario 27 d. VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro lektorė Laimutė Galinaitienė pagal slaugytojų padėjėjų mokymo programą VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre pradėjo dėstyti mokymus.

   14 centre dirbančių asmenų išlaikę egzaminus įgis slaugytojų padėjėjų kvalifikaciją ir prisidės prie kitų centre dirbančių slaugytojų padėjėjų, taip užtikrindami teikiamų paslaugų kokybiškumą ir efektyvumą.

 

]]>
2538 Tue, 14 March 2017 04:03:34
Žiemos palydėtuvės    Užgavėnės – viena triukšmingiausių ir linksmiausių žiemos švenčių. Visi su nekantrumu laukiame pavasario, todėl savo trankiu šventimu norime išgąsdinti ir išvyti žiemą.

   Ši šventė mūsų vaikų dienos užimtumo centre visada nekantriai laukiama. Jau prieš savaitę vaikučiai kartu su savo darbuotojomis aptarinėjo, kokiais personažais persirenginės, gaminosi kaukes, mokėsi Užgavėnių dainelių, žaidimų, šūkavimų. Šiais metais sutarėme, kad  Užgavėnes švęsime kartu  su Užkalnių bendruomene.

   Užgavėnių dieną visi linksmai šurmuliavo. Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkas G. Kybartas pakvietė vaikučius pasivažinėti su  arkliuku po kaimą. Linksmai klegėdami, susirinko persirengėliai: lašininis, kanapinis, čigonai, raganos, velniai, ubagai ir kitokios neaiškios kilmės būtybės. Užgrojus muzikai, visi ėmė linksmintis. Lašininis su Kanapiniu organizavo įvairias rungtis,  pakviesdami rungtyse dalyvauti ir vaikučius. Pagaliau po rungčių suvedus rezultatus paaiškėjo, kad Kanapinis tapo nugalėtoju. Vaikams buvo daug džiaugsmo, jie pritarė Kanapiniui, nes tikrai labai laukia pavasario.

   Šventės pabaigoje visi persirengėliai buvo pavaišinti kvapniais ir gardžiais blynais, kuriuos iškepė Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojos, Užkalnių kaimo bendruomenės moterys. Prisilinksminę ir sočiai prisivaišinę, sugrįžome namo. Grįžtant į namus autobusiuke dar ilgai netilo juokai, krečiami pokštai. Mažieji Vaikų dienos užimtumo centro lankytojai įsitikinę, kad jiems pavyko išvaryti žiemą iš kiemo ir dabar jau tikrai sulauksime pavasarėlio.

 

]]>
2500 Thu, 02 March 2017 11:03:39
Padovanota šypsena    Kiekvienas žinome, kaip svarbu gyvenime šypsotis ir džiaugtis kiekviena diena, o kas, jei šypsena nėra graži, nesidžiaugti gyvenimu?

   Juozapas, jaunas, sumanus ir draugiškas vaikinas, tačiau, sveikais dantukais ir gražia šypsena pasigirti negalėjo. Juozapo šeima daugiavaikė, joje auga dešimt vaikų. Nors vaikus augina abu tėvai, juos labai myli ir rūpinasi, tačiau lėšų vaiko dantų tvarkymui vis pritrūkdavo. Siekiant padėti Juozapui, didelį darbą padarė odontologijos klinika „Perladenta“. Įstaigos direktorius Nerijus Damošius vos sužinojęs apie vaiko situaciją iškarto sutiko padėti.  Direktorius pasakojo, jog vaikino dantų būklė buvo visiškai kritinė, todėl labai norėjosi padėti Juozapui. Gydymas vyko intensyviai, Juozapas, kartu su mama „Perladentos“  odontologijos klinikoje lankydavosi kartą ar du kartus per savaitę.  Juozapo dantis gydęs odontologas Simonas Kundrotas pašalino nemažai nuolatinių dantų šaknų, pirmiausiai pradėti gydyti kritines būklės dantys su beatsiveriančiais nervais. Priekiniai kandžiai  buvo protezuojami, kiti gydomi ir plombuojami. „Perladentos“ klinikoje Juozapui buvo gydomi ne tik dantys, bet ir mokoma kaip tinkamai juos prižiūrėti, buvo padovanotos  ir higienos priemonės.

   Po beveik pusmetį trukusio gydymo, šiandien Juozapo dantukai jau yra visiškai sutvarkyti, vaikas gali džiaugtis gražia ir tvarkinga šypsena.

   Didelis ačiū „Perladentos“ odontologijos klinikai, įsikūrusiai Maironio g. 2 Raseiniuose. Jos Direktoriui Nerijui Damošiui už norą ir galimybę padėti jaunam vaikinui, odontologijos gydytojui Simonui Kundrotui už didelį darbą ir pastangas sugražinti šypseną Juozapui. Visam „Perladentos“ klinikos kolektyvui dėkojame už nuoširdų ir malonų bendravimą ir priėmimą.

VšĮ Raseinių Socialinių paslaugų centro Socialinė darbuotoja Gintarė Jasiulytė

]]>
2493 Tue, 28 February 2017 10:02:53
Pasikeitė neįgaliųjų techninės pagalbos priemonių aprūpinimo ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarka    Nuo š. m. sausio 3 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. gruodžio 19 d. įsakymo Nr. A1-338 „Dėl neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimai. 

   Pasikeitė įmokų, mokamų už automatiškai ar rankomis valdomas lovas, suma. Asmuo, sutikęs įsigyti Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie SADM Kauno skyriaus ar VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro siūlomą  funkcinę lovą, išskyrus gautą paramos būdu, sumoka į Neįgaliųjų techninės pagalbos centro prie SADM atsiskaitomąją sąskaitą:

 1. 43 eurų įmoką už naują rankomis reguliuojamą lovą;
 2. 20 eurų įmoką už pakartotinai išduodamą rankomis reguliuojamą lovą;
 3. 72 eurų įmoką už naują automatiškai reguliuojamą lovą;
 4. 35 eurų įmoką už pakartotinai išduodamą automatiškai reguliuojamą lovą.

   Grąžinus rankomis arba automatiškai reguliuojamą lovą, praėjus ne daugiau kaip 12 mėn. nuo lovos išdavimo asmeniui dienos, Techninės pagalbos neįgaliesiems centras prie SADM, grąžina asmeniui ar jo paveldėtojams arba asmeniui, pasirašiusiam aprūpinimo techninėmis pagalbos priemonėmis sutartį:

 1. 15 eurų už naują rankomis reguliuojamą lovą;
 2. 8 eurus už pakartotinai išduotą rankomis reguliuojamą lovą;
 3. 29 eurus už naują automatiškai reguliuojamą lovą;
 4. 15 eurų už pakartotinai išduotą automatiškai reguliuojamą lovą.

   Pasikeitė aprūpinimo naktipuodžio kėdutėmis ir vaikštynėmis su staliuku tvarka. Asmuo, sutikęs įsigyti Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie SADM Kauno skyriaus ar VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro siūlomą naktipuodžio kėdutę ar vaikštynę su staliuku, išskyrus gautą paramos būdu, sumoka į Neįgaliųjų techninės pagalbos centro  prie SADM atsiskaitomąją sąskaitą:

 1. 6 eurų įmoką už naują naktipuodžio kėdutę;
 2. 3 eurų įmoką už pakartotinai išduotą naktipuodžio kėdutę;
 3. 9 eurų įmoką už naują vaikštynę su staliuku;
 4. 5 eurų įmoką už pakartotinai išduotą vaikštynę su staliuku.

   Kai naktipuodžio kėdutės ar vaikštynės tampa nereikalingomis, švarios, tvarkingos, sukomplektuotos grąžinamos VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centrui. Įmoka asmeniui negrąžinama.

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras tarpininkauja tarp Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie SADM Kauno skyriaus ir  asmens, pageidaujančio gauti judėjimo techninės pagalbos priemonių įsigijimo išlaidų kompensacijas, siekiant išsiaiškinti asmens galimybes gauti kompensaciją, t. y. ar asmens diagnozė atitinka nustatytus kriterijus, ar pasibaigęs ankščiau gautos kompensacijos nustatytas terminas, ir kitas kompensavimo gavimo sąlygas

   Asmuo turi teisę gauti šių techninės pagalbos priemonių įsigijimo išlaidų kompensacijas:

 1. čiužinio praguloms išvengti – vieną kartą per 3 metus iki 44 eurų, bet ne daugiau už faktines įsigijimo išlaidas;
 2. pripučiamo oro pasėsto praguloms išvengti – vieną kartą per 3 metus iki 100 eurų, bet ne daugiau už faktines įsigijimo išlaidas;
 3. aktyvaus tipo vežimėlio – vieną kartą per 5 metus iki 1 216 eurų, bet ne daugiau už faktines įsigijimo išlaidas;
 4. neįgaliojo vežimėlio, skirto tetraplegikui – vieną kartą per 5 metus iki 1 216 eurų, bet ne daugiau už faktines įsigijimo išlaidas;
 5. palydovo valdomo rankinio neįgaliojo vežimėlio asmeniui iki 18 metų – vieną kartą per 4 metus iki 869 eurų, bet ne daugiau už faktines įsigijimo išlaidas;
 6. skuterio – vieną kartą per 6 metus iki 290 eurų, bet ne daugiau už faktines išlaidas.

   Dėl išsamesnės informacijos kreiptis  į VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Integralios pagalbos skyriaus socialinę darbuotoją Irmą Vaivarienę, adresu: Žemaitės g. 4, Raseiniai, tel. Nr. 

(8 428) 72038; 8 672 63054 arba el. p.: irma.vaivariene@raseiniai.lt

Straipsnį parengė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Integralios pagalbos skyriaus socialinė darbuotoja Irma Vaivarienė

]]>
2432 Tue, 31 January 2017 04:01:54
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis mokėsi įveikti stresą    2016 m. gruodžio 19-20 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis dalyvavo centro organizuojamuose 16 val. mokymuose „Socialinių darbuotojų dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, streso įveika“.

   Mokymus vedė lektorė iš Šiaulių valstybinės kolegijos Ramunė Kniukštaitė. Mokymų metu socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis turėjo galimybę ne tik įgyti teorinių žinių apie stresą, perdegimo sindromą, bet ir praktinių įgūdžių, kaip įveikti stresą.

    Baigusiems kursus darbuotojams buvo įteikti pažymėjimai apie dalyvavimą kvalifikacijos tobulinimo mokymuose.

 

]]>
2347 Thu, 29 December 2016 04:12:17
Vaikų svajonių išsipildymas    Kalėdos! Jau pats žodis džiugina širdį. Tai džiaugsmo ir slapčiausių svajonių išsipildymo metas. Tai laikas, pripildytas gerumo, tikėjimo, vilties ir meilės...

   Š. m. gruodžio 23 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinės darbuotojos darbui su socialinės rizikos šeimomis R. Savickienė ir N. Burinskaitė, padedant Šiluvos seniūnijos seniūnui J. Šlepui ir vyresniajai specialistei J. Sebeckytei, sukvietė visus mažuosius bei jų tėvelius prie Šiluvos miestelio kalėdinės eglutės ir nudžiugino juos kalėdinėmis dovanėlėmis.

   Nors oras buvo darganotas, o vietoj snaigių lijo lietus, tačiau šventiškai nusiteikę darbuotojai – Kalėdų senelis, snieguolė ir meškinas džiugino Šiluvos seniūnijos vaikučius.

   Kalėdų senelį visi sutiko su didžiausiu džiaugsmu. Vaikučiai buvo pasiruošę ir išmokę gražiausių eilėraštukų, dainelių, o kai kurie atvyko pasipuošę karnavalinėmis kaukėmis. Kalėdų senelis, padedant snieguolei bei meškinui, įteikė saldžias dovanėles mažiesiems, už kurias nuoširdžiai dėkojame UAB „Rivaka“ direktoriui V. Vasiliauskui, taip pat už Kalėdines asmens higienos dovanėles dėkojame M. ir M. Čekanauskams.

   Jau kelis metus iš eilės VšĮ Raseinių socialinis paslaugų centras dalyvauja projekte „Vaikų svajonės“. Norime pasidžiaugti, kad visos 36 vaikučių svajonės buvo išpildytos ir, padedant Kalėdų seneliui bei snieguolei su meškinu, dovanėlės išdalintos vaikams. Džiaugiamės, kad ir šiais metais prie šio projekto prisidėjo Šiluvos seniūnijos bei restorano „Šiluvos Karūna“ darbuotojai.

   Tikimės, kad suteiktas džiaugsmas vaikams lydės juos visus artėjančius metus, o žmonių širdyse neišblės gerumas ir noras pildyti mažųjų svajones. Neužmirškime, kad kalėdinė širdis yra duodanti ir plačiai atverta širdis, kuri pirmiausia galvoja apie kitus.

   Gražių, gėrio ir meilės kupinų artėjančių Naujųjų metų!

]]>
2337 Tue, 27 December 2016 16:12:22
Kalėdinė išvyka    Socialinis projektas „Krepšinio galia“ dovanojo Kalėdinę išvyką į Kauną VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro Ariogalos filialą lankantiems vaikams. Gruodžio 17 d. Socialinio projekto „Krepšinio galia“ treneris Marius Kavaliauskas, centro darbuotojos Donata Klizienė ir Kristina Gailiutė  su vaikais  lankėsi Kauno IX forto muziejuje,  susipažino su jo istorija, išbandė orientacinį žaidimą, kuriame turėjome surasti paslėptą lobį „Auksinius pinigėlius“. Vaikams buvo labai smagu lakstyti po tamsiausius forto tunelius.

   Po smagių žaidimų vaikai aplankė Kauno Akropolioƒ„Forum cinemas“ ir žiūrėjo filmą „Namai“. Šiltai pasėdėję kine išvyko į Kauno senamiestį. Rotušės aikštėje pasidžiaugė nuostabiai papuošta kalėdine Kauno egle. Po egle visi norintys galėjo smagiai pasisukti ant medinių arkliukų. Į dienos pabaigą  visi vaikai skubėjo į Žalgirio areną, kur vyko krepšinio rungtynės Kauno „Žalgiris“ prieš Šiaulių „Šiaulius“. Nuotaika buvo dar puikesnė ir nuostabesnė, nes Žalgiris rungtynes laimėjo.

   Ši kelionė mums suteikė nepaprasto kalėdinio džiaugsmo ir geros nuotaikos ne tik šiems metams... Už išvyką ir pramogas nuoširdžiai dėkojame socialiniam projektui „Krepšinio galia“.

VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro vaikų dienos užimtumo centro Ariogalos filialo socialinė pedagogė Kristina Gailiutė

 

]]>
2332 Tue, 27 December 2016 08:12:16
Vaikų dienos užimtumo centro vaikai sulaukė dovanų Panorom surašyt žodžius
Ant didelio ir mėlyno dangaus.
Tuos didelius žodžius,
Kurie ir apie Jus, ir apie gėrį!
Bet pasirodė,
Kad dangus per mažas!
Bet pasirodė,
Kad ir žemė per maža!
Supratome,
Jog ir gyvenimas per trumpas,
Išgerti meilę iki dugno,
Užkopt į žvaigždę,
Ir begalybėje įminti savas pėdas –
Kaip ženklą, kad mes didesni už skruzdę...
Ir esame pasauly tam –
Kad didelius žodžius ir darbus
Skirtume vieni kitiems...   

   Prieš šv. Kalėdas Raseinių socialinių paslaugų centre Vaikų dienos užimtumo centrą aplankė Viduklės S. Stanevičiaus gimnazijos 5a kl. mokiniai, lydimi mokytojos Laimos Borkertaitės. „Nykštukai“ atnešė ir padovanojo didelį maišą pliušinių žaislų, kuriuos paaukojo mokyklos pradinių klasių mokiniai ir mokytojos skelbtoje akcijoje „Padovanok pliušinį žaislą“. VDUC vaikai labai džiaugiasi lauktuvėmis ir taria nuoširdų AČIŪ.

]]>
2313 Thu, 15 December 2016 04:12:37
Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje    2016 m. lapkričio 22 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro konferencijų salėje Kauno regiono pertvarkos procesų ekspertė Vilma Rudzinskienė susirinkusiems socialiniams darbuotojams, seniūnijų specialistams, bendruomenių atstovams ir Raseinių vaikų globos namų darbuotojams pristatė įgyvendinamą projektą ,,Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų  sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“.

   V. Rudzinskienė susirinkusius supažindino su įgyvendinamo projekto tikslais, uždaviniais, pagrindinėmis idėjomis, veiklomis ir, kuo šis projektas prisidės prie socialinės gerovės kūrimo Lietuvoje.

   Išsamesnė informacija apie projektą galima rasti tinklapyje www.pertvarka.lt. Taip pat pradėjo veikti diskusijų forumas, į kurį gali registruotis visi norintieji ir laisvai diskutuoti. Forumo adresas: http://www.pertvarka.lt/diskusiju-forumas/.

 

]]>
2258 Tue, 29 November 2016 11:11:47
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis dalyvavo projekte „Savivaldybių įstaigų specialistų gebėjimų dirbti su probleminėmis šeimomis stiprinimas, pasinaudojant norvegų patirtimi“    2016 m. gegužės 30-31, birželio 6-7 ir lapkričio 23-24 dienomis VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis dalyvavo VšĮ Psichologinės paramos ir konsultavimo centro vykdomo projekto „Savivaldybių įstaigų specialistų gebėjimų dirbti su probleminėmis šeimomis stiprinimas, pasinaudojant norvegų patirtimi“ mokymuose ir grupinėse supervizijose „Naratyvinė terapija – kaip vienas iš sisteminių šeimos konsultavimo modelių“.

   Darbuotojai gavo teorinių ir praktinių žinių mokymų metu bei galimybe pasidalinti savo patirtimi su kitais.

 

]]>
2246 Fri, 25 November 2016 10:11:30
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis dalyvavo mokymuose    2016 m. lapkričio 17-18 dienomis VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis dalyvavo centro organizuojamuose mokymuose „Mediacija ir konfliktų sprendimas“.

   Mokymus vedė doc. dr. Gražina Čiuladienė iš Vilniaus Mykolo Romerio universiteto. Mokymų metu socialiniai darbuotojai su socialinės rizikos šeimomis turėjo galimybę ne tik įgyti teorinių žinių apie konfliktus, galimus jų sprendimo būdus, praktiškai išbandyti save sprendžiant įvairias konfliktines situacijas, bet ir susipažinti su nauju konfliktų sprendimo metodu – mediacija.

]]>
2243 Wed, 23 November 2016 10:11:56
Pyragų dienos gerumo akcija    TV3 iniciatyva lapkričio 4-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“. Prie šios gražios akcijos prisijungė ir Raseinių rajono policijos komisariato darbuotojai. Pyragų diena jau tampa tradicine, kurios metu kolektyvas sukuria ne tik gražią šventę įstaigoje, bet ir susiburia itin kilniam tikslui – padėti vaikams.  VDUC apsilankęs vyriausiasis tyrėjas Darius Jonaitis perdavė Pyragų dienos renginyje suaukotus pinigėlius.

   Už paaukotas lėšas Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai nuoširdžiai dėkoja Raseinių policijos komisariato viršininkui Marijui Maciui, bei visam policijos komisariato kolektyvui. Tikime, kad gražių minčių ir darbų dėka, gėrio ir pasitikėjimo tradicija bus tęsiama ir ateityje.

   Ačiū Jums, telydi Jus sėkmė!

]]>
2221 Tue, 15 November 2016 04:11:40
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre vyko konsultacija asmenims, prižiūrintiems senyvo amžiaus ar neįgalų asmenį    2016 m. spalio 25 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro salėje vyko grupinė konsultacija asmenims (šeimos nariams), prižiūrintiems senyvo amžiaus ar neįgalų asmenį namuose. Grupinėje konsultacijoje dalyvavo 10 asmenų. Konsultaciją vedė centro slaugytoja Rasa Puišienė.

   Konsultacijos metu buvo kalbama apie senyvo amžiaus asmenų priežiūrą, kuo bendravimas su senyvo amžiaus asmenimis yra ypatingas ir kitoks, nei mums įprasta. Grupinės konsultacijos metu kiekvienas dalyvis galėjo įsitraukti į diskusijas, pateikti klausimus juos dominančiomis temomis, susijusiomis su jų prižiūrimu artimu žmogumi.

   Konsultacijoje dalyvavę asmenys išėjo pasisėmę žinių ir įgūdžių bei dėkingi konsultacijos vedėjai už suteiktą informaciją.

]]>
2150 Fri, 28 October 2016 08:10:08
Vaikų svajonės    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras jau šešti metai kartu su kitais Lietuvos socialiniais darbuotojais dalyvauja projekte „Vaikų svajonės“. Šio projekto metu registruojami socialinės rizikos šeimose augančių vaikų norai ir svajonės.

   „Vaikų svajonės“ – tai savanoriška iniciatyva, kuria siekiama išpildyti kuo daugiau sudėtingomis socialinėmis sąlygomis augančių vaikų svajones.

   Kviečiame visus norinčius prisijungti prie vaikų svajonių išsipildymo.

   Darykime gerus darbus ir ačiū, kad pildote vaikų svajones!

   Daugiau informacijos apie projektą - www.vaikusvajones.lt

Straipsnį ruošė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Paramos šeimai vyresnioji socialinė darbuotoja Rasa Mockevičienė

]]>
2149 Fri, 28 October 2016 08:10:22
Rugsėjo 27-oji yra Lietuvos socialinių darbuotojų profesinė šventė    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre šia proga lankėsi rajono meras Algirdas Gricius, Savivaldybės Švietimo ir socialinių reikalų departamento direktorė Jolita Jablonskienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Loreta Laugalienė ir pasveikino dirbančius socialinius darbuotojus, padėkojo už jų prasmingą ir reikalingą darbą, palinkėjo jiems visokeriopos sėkmės. Rajono meras Algirdas Gricius įteikė padėkas nusipelniusiems darbuotojams.

   Taip pat atvyko pasveikinti Lietuvos Respublikos Seimo nariai Gintautas Mikolaitis ir Darius Ulickas bei Raseinių rajono Tarybos nariai: Ona Babonienė, Vaidas Kuzmarskis, Antanas Kilčiauskas ir Diana Kaupaitienė. Svečiai įteikė padėkas pasižymėjusiems darbuotojams.

   Centro direktorius padėkojo darbuotojams už profesionalų darbą, rūpestį, gebėjimą įsiklausyti, suprasti ir padėti kitam, įteikė padėkas, bei palinkėjo, kad prasmingi darbai neliktų nepastebėti ir būtų tinkamai įvertinami.

 

]]>
2010 Mon, 03 October 2016 01:10:52
Viešoji įstaiga Raseinių socialinių paslaugų centras įgyvendina projektą „Integralios pagalbos teikimas į namus Raseinių rajone“    Viešoji įstaiga Raseinių socialinių paslaugų centras 2016 m. gegužės 16 d. su Europos socialinio fondo agentūra pasirašė iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto ,,Integralios pagalbos teikimas asmens namuose Raseinių rajone“ Nr. 08.4.1-ESFA-V-418-01-0004 finansavimo sutartį.

   Projekto įgyvendinimo pradžia yra 2016 m. gegužės 16 d., o įgyvendinimo pabaiga numatoma 2020 m. vasario 15 d. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis. Bendra projekto įgyvendinimo 2016-2020 m. vertė – 558 000,00 Eur.

   Projekto tikslas - suteikti integralią pagalbą (socialinės globos ir slaugos) senyvo amžiaus, neįgaliems asmenims, neįgaliems vaikams bei konsultacinę pagalbą jų šeimos nariams. Siekiant įgyvendinti numatytus projekto tikslus yra suburtos 4 mobilios komandos, kurios aprūpintos transportu, slaugos ir darbo priemonėmis.

   Integralios pagalbos paslaugos teikiamos miesto ir kaimiškose vietovėse gyvenantiems asmenims. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu planuojama, kad integrali pagalba bus suteikta 80 asmenų. Siekiant, kad šeimos nariai, prižiūrintys neįgalius savo artimuosius, užtikrintų kiek galima kokybiškesnę ir jų poreikius atitinkančią priežiūrą, slaugos specialistai organizuos grupines konsultacijas. Planuojama, kad konsultacijos bus suteiktos 50 asmenų.

   Kokybišką ir efektyvią pagalbą bei konsultavimą užtikrins aukštos kvalifikacijos ir kompetencijos darbuotojai. Mobilių komandų darbuotojai mokysis pagal profesinę slaugytojų padėjėjų mokymo programą (14 asmenų).

   Šiuo metu integralios pagalbos paslaugas, kurias teikia socialinio darbuotojo padėjėjai, slaugytojo padėjėjai, slaugytojai, kineziterapeutai, socialiniai darbuotojai gauna – 50 paslaugų gavėjų.

    Išsamesnę informaciją apie projektą ir teikiamas paslaugas ,,Integralios pagalbos teikimas asmens namuose Raseinių rajone“ suteiks Integralios pagalbos skyriaus vyr. socialinė darbuotoja Asta Urbonienė telefonu: 8 428 72037, elektroniniu paštu: asta.urboniene@raseiniai.lt arba atvykus į centrą adresu: Žemaitės g. 4, Raseiniai.

]]>
1992 Fri, 23 September 2016 05:09:51
Mieli Raseinių socialinių paslaugų centro darbuotojai,    Sveikiname Jus su Lietuvos socialinių darbuotojų diena!

   Jūs esate arčiausiai žmogaus, kuriam reikia pagalbos. Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų beribę kantrybę, už žmoniškumą, už nuolat skleidžiamą šilumą, rūpestį, už neišsenkantį ryžtą, kurio dėka sprendžiamos likimo nuskriaustųjų mažos ar didelės problemos.

   Linkime, kad Jus ir Jūsų prasmingus darbus lydėtų sėkmė bei aplinkinių dėkingumas.

VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktorius Arvydas Spurga

]]>
1988 Thu, 22 September 2016 06:09:44
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro Ariogaloje filialo atidarymas    Rugėsjo 1 –ąją, Mokslo ir žinių dieną, Ariogalos gimnazijos patalpose įvyko Vaikų dienos užimtumo centro Ariogalos filialo atidarymas. Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Kazickų šeimos fondo Niujorko biuro generalinė direktorė Neila Baumilienė, Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Jonas Kurlavičius, VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktorius Arvydas Spurga ir Ariogalos gimnazijos direktorius Arvydas Stankus. Atidaryme taip pat dalyvavo socialinių reikalų departamento direktore Jolita Jablonskienė bei Savivaldybės tarybos nariai: Andrius Bautronis, Jonas Vazgys, Diana Kaupaitienė, Matas Skamarakas, Linas Bielskis.

   Vaikų dienos užimtumo centras veiks darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. Jame dirbs socialinė darbuotoja Donata Klizienė ir socialinė pedagogė Kristina Gailiutė.

   Ariogaloje gyvenantys vaikai turės galimybę turiningai praleisti popamokinį laiką plėsdami akiratį bei ugdydami socialinius įgūdžius. Ariogalos gimnazijos patalpose Vaikų dienos užimtumo centras įsikūrė laikinai, vėliau jis bus perkeltas į naujai suremontuotas patalpas. Centro veiklas pažadėjo paremti Kazickų šeimos fondas, kuris prisidėjo prie minėto filialo atidarymo.

   Centre bus siekiama ugdyti visapusišką jauno žmogaus asmenybę, socialinius, dvasinius, moralinius, intelektualinius ir fizinius įgūdžius. Taip pat vaikai bus užimti popamokine veikla: bus padedama paruošti pamokas, piešti, mokysis bendravimo įgūdžių ir kt. Centre bus tikslingai organizuojamas vaikų laisvalaikis, užimtumas.

Straipsnį ruošė socialinė pedagogė Kristina Gailiutė

 

]]>
1949 Tue, 06 September 2016 09:09:53
Žalingų įpročių prevencijos paskaita „Sveikame kūne – sveika siela“    2016 m. rugpjūčio 17 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centre vyko vaikų susitikimas su Raseinių visuomenės sveikatos biuro, vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialiste Rasa Simonavičiene.

   Vykdant projektą „Visuomenės sveikatos stiprinimas ir ugdymas“ buvo skaitoma žalingų įpročių prevencijos  paskaita ,, Sveikame kūne- sveika siela“, kurios tikslas – ugdyti vaikams teigiamą požiūrį  į sveikatos išsaugojimą. Specialistė labai įdomiai pateikė vaikučiams informaciją apie įvairias tabako rūšis, trumpalaikes ( fizines ir psichologines) psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo pasekmes, kalbėjo apie tai , ar egzistuoja ,, Saugus tabako vartojimo būdas“, kokie yra mitai apie rūkymą. Diskusijos su vaikais metu buvo galima sužinoti jų nuomonę apie psichoaktyviąsias medžiagas.

   Po paskaitėlės turėjome galimybę išėję į lauką   atlikti praktinę užduotį, kurios metu specialaus prietaiso pagalba specialistė pademonstravo, kaip pažeidžiami plaučiai, surūkius vieną cigaretę.

   Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija visų pirma turi būti nukreipta į vaikus, nes vaikai ir paaugliai yra didžiausia rizikos grupė pradėti vartoti įvairias psichoaktyviąsias medžiagas. Šių medžiagų vartojimas jauname amžiuje padidina riziką jas vartoti ir vėliau.  Stiprus emocinis ryšys su tėvais ir kitais svarbiais suaugusiais asmenimis ( pavyzdžiui mokytojais) yra vienas svarbiausių veiksnių, saugančių vaikus nuo rizikingo elgesio, taip pat ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo.

Straipsnį ruošė socialinė pedagogė, laikinai einanti vedėjos pareigas Vilma Ambrozaitienė

 

]]>
1935 Thu, 18 August 2016 09:08:50
Pažintinė ekskursija į Naisius    Vykdant projektą „Sociakultūrinių paslaugų gerinimas“ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai lydimi centro darbuotojų š.m. liepos 28d.  vyko į mažąją Lietuvos kultūros sostinę.

   Pažintinę ekskursiją pradėjome nuo Naisių bendruomenės kultūros centro. Mus pasitikusi gidė savanorė Irma savo žiniomis sudomino ir mažus ir didelius.  Vėliau apžiūrėjome pirmąjį Inkilų muziejų šalyje, kur želdiniuose įkelta daugiau nei šimtas įvairaus dydžio inkilų, kuriuose peri virš dvidešimt rūšių paukščių. Prie pažintinio tako, kuris tęsiasi 1.4 km. einančio beveik per visą kaimo teritoriją iš ąžuolo tautodailininkų sukurtos ir pastatytos 53 dievų skulptūros. Gidė remdamasi prūsų mitologinių šaltinių informacija papasakojo apie kiekvienos skulptūros reikšmę. Atvirose  kaimo erdvėse suformuotos Saulės ir Ugnies aikštės, skulptūromis pasipuošęs Alkos kalnas darė vaikams įspūdį. Baltų žolynų muziejuje – prieverpstės formos gėlyne susipažinome su vaistažolėmis bei prieskoniniais augalais. Gidė norintiems leido pasiskinti vaistažolių. Didžiausias išūkis vaikams buvo įkopti į Baltų areną. Gidė pasakojo, kad ji supilta panaudojus 125 tūkst. kubinių metrų žemių. Šios arenos dydis toks, kaip Romos Koliziejaus: 200 metrų ilgis, 160 metrų plotis. Arena talpina apie 25 – 30 tūkstančių lankytojų. Na, o apsilankius žemaitukų ūkyje abejingų neliko. Vaikai pamatė žirgyne auginamus žemaitukus, turėjo galimybę juos paglostyti, stebėti, kaip treniruojasi jaunieji raiteliai.

   Padėkoję gidei leidomės į kelionę toliau. Trumpam stabtelėjome prie visame pasaulyje garsaus ir katalikų gerbiamo Kryžių kalno. Apžiūrėję ir juo pasigrožėję, pilni įspūdžių vykome namo.

Straipsnį ruošė  socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

 

]]>
1920 Tue, 02 August 2016 10:08:32
Paskaita „Vaikystė be smurto“    Įgyvendinat projektą „Visuomenės sveikatos stiprinimas ir ugdymas“ saulėtą liepos 25-ąją dieną Vaikų dienos užimtumo centras sulaukė svečių iš Raseinių rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio viršininkas Darius Jonaitis ir viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio (bendruomenės pareigūnė) Giedrė Deveikienė. Pareigūnai skaitė paskaitą „Vaikystė be smurto“.  Yra keturios vaikus žalojančio elgesio rūšys: fizinis, emocinis, seksualinis ir nesirūpinimas (apleidimas). Net ir suaugus išlieka vaikystėje patirto smurto pasekmės. Tėvai privalo savo vaikus apsaugoti nuo juos žalojančios patirties.

   Paskaitos metu vaikai aktyviai dalyvavo vedamoje diskusijoje apie smurto rūšis, kas tai yra patyčios vaikų akimis, kodėl kiti vaikai ar suaugusieji naudoja smurtą vieni prieš kitus, kaip suvaldyti pyktį bei kur kreiptis pagalbos jei prieš vaikus yra naudojamas smurtas.

   Svečiai taip pat nustebino vaikus maloniomis dovanėlėmis – balionais ir rašikliais su policijos logotipu.

]]>
1918 Thu, 28 July 2016 08:07:09
Ekskursija į saldainių fabriką „Rūta“    Šokoladas – karalių ir gurmanų maistas, visame pasaulyje vertinamas ne tik dėl ypatingo skonio, sotumo, bet dabar dar ir dėl naudos sveikatai. Viena vertingiausių šokolado savybių – jo gebėjimas pakelti nuotaiką. Kelionės į šokolado fabriką metu,   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro Užkalnių kaimo filialą lankantys  vaikai turėjo galimybę sužinoti šokolado istoriją, bei patys pasigaminti saldainių.

   Muziejuje tapo aišku, kur auga ,, šokolado medžiai“, kaip šokoladą gamino majai ir actekai ir kaip jo vartojimo tradicijos keitėsi amžiams bėgant. Čia buvo  pasakojama apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką ,, Rūta“ Muziejuje netrūko ir interaktyvių užsiėmimų: čia galėjome nusifotografuoti ir išsiųsti savo nuotrauką, ar sukurtą saldainių popierėlį draugams elektroniniu paštu, bei pažaisti įvairių žaidimų, susijusių su šokoladu.

   Edukaciniame užsiėmime ,, Saldžioji laboratorija“ vaikai keletą minučių stebėję šokoladinių saldainių gamybos procesą, galėjo patys  išmėginti savo jėgas gamindami  šokoladinius skanėstus ir čia pat jų paragauti,  trumpam tapdami šokolado meistrais.

   Prisivaišinę saldainiais, gerai nusiteikę, pilni įspūdžių ir puikios nuotaikos grįžome namo.

]]>
1906 Mon, 11 July 2016 05:07:45
Tarpinstitucinių santykių plėtojimas    2016 m. birželio 10 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro konferencijų salėje vyko socialinių darbuotojų darbui su socialinės rizikos šeimomis susitikimas su Probacijos tarnybos Raseinių skyriaus inspektore Dalia Selveniene.

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktorius Arvydas Spurga trumpai apibendrino susitikimo temą, jos aktualumą ir svarbą. Susitikimo metu Probacijos tarnybos Raseinių skyriaus inspektorė pasiūlė galimybę mokytis programą – „Smurto artimoje aplinkoje mažinimas“.

   Probacijos tarnybos Raseinių skyriaus inspektorė Dalia Selvenienė informavo, kad pagrindinė problema, su kuria dažniausiai susiduria Probacijos tarnyba - šeimoje suaugę asmenys negeba tarpusavyje bendrauti, vienas kitam nusileisti, nusiraminti – nevaldo savo emocijų. Inspektorė pastebi, kad socialinis darbuotojas darbui su socialinės rizikos šeimomis galėtų pasinaudoti „Smurto artimoje aplinkoje mažinimo“ programa ir tą patirtį panaudoti savo darbe. Dažnas jų tarnybos klientas yra ir socialinių darbuotojų stebimas asmuo, kurį svarbu motyvuoti pakeisti savo elgesį artimųjų atžvilgiu, kadangi dauguma iš jų nemoka valdyti savo emocijų. Inspektorė ir socialiniai darbuotojai atkreipė dėmesį, kad bendras darbo tikslas yra mažinti smurtą artimoje aplinkoje, jog asmenys nebūtų įtraukti į įskaitą. Probacijos tarnybos atstovė pasiūlė socialiniams darbuotojams nemokamai mokytis minėtą programą, kuri skiriama padėti piktnaudžiaujantiems alkoholiu, svaiginantiems psichotropinėmis medžiagomis, nesugebantiems valdyti savo emocijų, asmenims.

   Socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis išreiškė norą dalyvauti minėtuose mokymuose.

 

]]>
1875 Wed, 15 June 2016 09:06:29
Paminėjome tarptautinę vaikų gynimo dieną ...aš turiu teisę gyventi nieko nebijodamas...aš turiu teisę gyventi su savo mama ir tėveliu...kai aš sergu, man turi būti suteikta medicinos pagalba...aš turiu teisę lankyti mokyklą...niekam nevalia manęs mušti... visi vaikai yra svarbūs... aš turiu teisę sakyti tai, ką galvoju.... aš turiu teisę žaisti...

   Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. VšĮ Raseinių  socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centras turi tradicinį renginį, skirtą Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Tai – vaikų seniai pamėgtas Jūkainių geomorfologinis draustinis, kuriame vyko šventė. Joje dalyvavo Raseinių m. ir Užkalnių k. filialo vaikai.  Oras buvo nuostabus, vaikučių nuotaika – šventiška. Renginio  metu netrūko žaidimų, estafečių, vaišių , įvairių linksmybių.

   Daug puikių emocijų vaikams suteikė linksmasis kliūčių ruožas, kuriame sudėtinga buvo išrinkti geriausius, todėl nugalėjo draugystė.

   Vykdydami projektą ,, VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro sociokultūrinių paslaugų gerinimas“ turėjome galimybę apdovanoti kiekvieną vaiką daiktiniu prizu.

   Puikiomis nuotaikomis pradėjome vasarą!

 

]]>
1858 Tue, 07 June 2016 10:06:03
Ekskursija į medžių lajų tako kompleksą Anykščiuose    Vykdant bei tęsiant projektą „VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro sociakultūrinių paslaugų gerinimas“ gegužės 26 d. rytą vaikučiai lydimi centro darbuotojų išvyko į ekskursiją.

   Nuvykus į Anykščius mus pasitikusi gidė Valerija pasakojo, kad Medžių lajų takas – vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, pasivaikščioti tarp medžių lajų. Kad Anykščių regioniniame parke iškiltų toks unikalus statinys, statybininkai sunaudojo 395 tonų metalo ir 1,5 tūkstančio kubinių metrų betono. Gidė įdomiai pasakojo apie toje vietovėje augančius augalus, medžius vis pritaikydama kokią tai legendą. Vaikučiai susidomėję klausėsi bei atsakinėjo į gidės užduodamus klausimus. Eidami Anykščių šilelio landšaftinio draustinio taku pamatėme dunksantį labiausiai lankomą, antrą pagal dydį Puntuko akmenį Lietuvoje. Kaip teigia legenda, velnias juo norėjo užstatyti Anykščių bažnyčios duris, bet jam nepavyko. Ir turėjo velnias akmenį palikti lauke.

   Pasigrožėję Šventosios upės vingiais, pasivaikščioję tarp medžių lajų, pilni gerų emocijų bei įspūdžių su daina grįžome namo.

Straipsnį ruošė socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

 

]]>
1847 Wed, 01 June 2016 05:06:16
Palankių tarpinstitucinių bendradarbiavimo sąlygų kūrimas    Š. m. kovo 18 d. susirinkime, kuris vyko VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre (toliau – centras), dalyvavo centro direktorius Arvydas Spurga, centro Paramos šeimai skyriaus vyr. socialinė darbuotoja Rasa Mockevičienė, Probacijos tarnybos Raseinių skyriaus vyresnysis inspektorius Virgilijus Bartusevičius ir inspektorė Dalia Selvenienė, Raseinių policijos komisariato viršininkas Marijus Macis, Raseinių policijos komisariato viešosios policijos skyriaus viršininkas Artūras Košikas, Raseinių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Regina Klevinskienė, Raseinių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Loreta Laugalienė ir VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro trylika socialinių darbuotojų darbui su socialinės rizikos šeimomis.

   Diskusijų metu daugiausia dėmesio buvo skirta toliau stiprinti partnerystę su institucijomis.

   Susirinkimo metu buvo aptartas bendradarbiavimo sutarties su policija pratęsimas ir naujos su probacijos tarnyba sudarymas, 2016 metų plano dėl reidų į socialinės rizikos šeimas kūrimas.

   Raseinių policijos komisariato viršininkas Marijus Macis teigė, kad bendradarbiavimas su socialiniais darbuotojais darbui su socialinės rizikos šeimomis vyksta glaudžiai, bendrus vakarinius reidus į socialinės rizikos šeimas reikia tęsti toliau, kad būtų pasiekti norimi tikslai. Pažymėjo, kad bendradarbiavimo susitarimas bus atnaujintas.

   Raseinių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Regina Klevinskienė pažymėjo, kad vakariniai ir savaitgaliniai reidai į socialinės rizikos šeimas yra labai gera praktika.  

   Socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis pasidžiaugė Raseinių policijos pareigūnų pagalba ir geranoriškumu.

Probacijos tarnybos Raseinių skyriaus atstovai pritarė naujam bendradarbiavimo sutarties su centru projektui, siekiant glaudžiau bendradarbiauti. 

   Savo mintimis, įžvalgomis ir kita aktualia informacija pasidalijo susirinkime dalyvavę svečiai.

Straipsnį ruošė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro personalo specialistė-sekretorė Olga Gramailė

 

]]>
1686 Tue, 22 March 2016 12:03:21
Veiksmo savaitė be patyčių 2016    Š. m. kovo mėn. 14 – 20 dienomis jau septintą kartą visoje Lietuvoje vyksta emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ inicijuojama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“. Kaip ir kiekvienais metais taip ir šiemet prie iniciatyvos prisijungė ir VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai.

   VDUC Raseinių m. ir Užkalnių k. filialą lankantys vaikai dalyvavo pilietinėje akcijoje. Jos metu kiekvieną dieną buvo užsiimama vis kita veikla. Vaikai dalyvavo paskaitėlėse, kurių metu kalbėjome kas yra patyčios, požiūrį į jas, patyčių formas, vietas, vaikų vaidmenis patyčių situacijoje, kodėl jos vyksta, patyčių padarinius ir kaip to išvengti. Jaunieji lankytojai dirbo praktinį darbą – piešė DRAUGYSTĖS KNYGĄ 2016, vyko stalo žaidimų turnyrai, žiūrėjome dokumentinius filmus patyčių tema, po kurių vyko aptarimai. Vykusiuose užsiėmimuose vaikai buvo skatinami nepamiršti draugiško ir pagarbaus bendravimo, tolerancijos ir empatijos.

   „Veiksmo savaitėje  BE PATYČIŲ 2016“ dalyvavo 1100 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos. „Vaikų linija“ ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kvietė „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ partnerius, draugus bei kiekvieną visuomenės narį dalyvauti konferencijoje. Konferencija buvo organizuojama siekiant suburti įvairias visuomenės grupes – mokytojus, jaunuolius, tėvus, švietimo politikus, visuomenės nuomonės formuotojus – bendrai diskusijai, kaip ir kokiomis priemonėmis efektyviai mažinti patyčių mąstą visuomenėje.

   Vaikų dienos užimtumo centro socialinės pedagogės kovo mėn. 15 d. dalyvavo Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vykusioje konferencijoje  „Patyčių  prognozės Lietuvai 2020 –  2030“, kurios metu dalijomės gerąja patirtimi.

   Susipažinti su „Veiksmo savaitės“ dalyvių veiklomis ir jų idėjomis galima „Vaikų linijos“ kampanijos „BE PATYČIŲ“ svetainėje, kur skelbiamos naujienos ir dalinamasi patyčių prevencijos patirtimi. Pastebėkime patyčias, tinkamai į jas reaguokime ir bendromis jėgomis stabdykime patyčių plitimą.

Straipsnį ruošė Vaikų dienos centro socialinės pedagogės Rasa Stankuvienė ir Vilma Ambrozaitienė

 

]]>
1675 Fri, 18 March 2016 07:03:50
Užgavėnės 2016 m.    Žiema, žiema bėk iš kiemo! Jei nebėgsi, išvarysim su botagais išvaikysim! Tokiu šūkiu prasidėjo tradicine tapusi Užgavėnių šventė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų Vaikų dienos užimtumo centre, bei Užkalnių k. vaikų dienos centre.

   Šventei pradėjome rengtis iš anksto. Visi kartu gaminomės tradicines Užgavėnių veikėjų kaukes, mokėmės eilėraštukus, piešėme Užgavėnių personažus, kūrėme Užgavėnių pagrindinį simbolį – Morę, atsižvelgdami į lietuvių švietimo tradicijas, papročius, drauge rašėme scenarijų. Keletą kartų  repetavome, kad šventė praeitų sklandžiai. Prie bendros šventės visi prisidėjo kuo galėdami: centro darbuotojos prikepė vaikams blynų, nupirko saldainių.

   Nors oras nebuvo palankus, tačiau šventei jis nesutrukdė: vaikai buvo linksmai nusiteikę, dūko, šoko aplink deginamą Morę su kaukėmis ir po šių linksmybių vaišinosi blynais.

]]>
1599 Fri, 12 February 2016 11:02:41
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras prisidėjo prie akcijos „Renkame įdomiausią 2015 metų vaikų knygą“    Knygos gyvena mumyse, atneša mums gyvenimą, kaip ir tikros draugystės. Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios - jaunos ir energingos, kai kurios liūdnos ir jaudinančios mūsų širdis, o kai kurios priverčiančios juoktis. Knygos yra tarsi stiklas, per kurį kiekvienas galime pasižiūrėti į gyvenimą su jų džiaugsmais ir sielvartais. Vaikų rašytoja Maura Roan McKeegan

   Vaikų dienos užimtumo centre apsilankiusi Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė, centrą lankančius vaikus jau treti metai, kaip  pakviečia dalyvauti „2015 Metų vaikiškos knygos rinkimuose“. Ji pristatė penkias knygas.

   Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga.  Mes visas knygas skaitėme su dideliu susidomėjimu. Žinoma, vienos knygos susilaukė didesnio dėmesio, kitos mažesnio. Apibendrinus tai kas buvo išgirsta, pereita prie svarbiausios ir atsakingiausios dalies – labiausiai patikusios knygos išrinkimo. Balsavime dalyvavo 23 vaikai ir socialinė pedagogė. Balsų daugumą surinko Savickytės Ramunės „Adelės dienoraštis Ruduo“- 10 balsų, Dirgėlos Tomo „Apie raganą Šiokią tokią“– 8 balsai, Stankevičiaus Rimvydo „Pūgos durys“ – 5 balsai, Baltrušytės Ramintos „Kalvėnų miesto paslaptis“ – 1 balsas, o Mar Birutės  „Gėlininkė“  balsų nesurinko. Knygų rinkimų pabaigoje vaikai labiausiai įstrigusius personažus perteikė piešdami.

   Dėkojame Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyriaus vedėjai Jolantai Gudeikytei už suteiktą galimybę perskaityti 2015 Metų knygas ir savo balsu prisidėti renkant įdomiausią knygą.

 

]]>
1580 Tue, 02 February 2016 08:02:19
Akcija „Būkime turtingi gerumu“ Girdėk sava širdim kiekvieno skausmą –
Jie tavąją girdės...
Matyk sava širdim kiekvieno džiaugsmą –
Jie tavąją matys,
Mylėk kitus, save užmiršus,
Jie tave mylės...
Tikėk kitais kaip savo žingsniais,
It jie tavim tikės...

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai jau antrus metus vykdo akciją „Būkime turtingi gerumu“. Prieš šv. Kalėdas vaikai lydimi centro darbuotojų aplankė VšĮ Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro reabilitacijos skyriuje besigydančius senjorus. Dovanodami savo rankų darbo pagamintus angelėlius linkėjome geros sveikatos, bei kalėdinės nuotaikos vienuolikai senjorų. Seneliai atsidėkodami vaikams išsakė daug gražių žodžių ir dovanojo šypsenas.

 

]]>
1502 Mon, 28 December 2015 12:12:35
Kalėdinė popietė vaikams    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro, Vaikų dienos užimtumo centre vyko Kalėdinė popietė.  Šventėje dalyvavo vaikai lankantys VDUC Raseinių m. ir Užkalnių k. filialą. 

   Šventė vyko gruodžio 16 d. Vaikai nekantraudami laukė šventės ir ateinančio Kalėdų senelio, kurį lydėjo muzikantas, o talkino padėjėjas klounas Lu Lu.  Centro lankytojai buvo pasipuošę karnavaliniais  rūbeliais, išmokę eilėraštukus, daineles, o Užkalnių mergaitės sušoko net du savarankiškai paruoštus šokius.

   Linksmi Kalėdų senelio sąmojai, smagūs žaidimai, šmaikščios užduotėlės nepaliko nei vieno abejingo, o labiausiai vaikai džiaugėsi saldžiomis dovanėlėmis.

   Kalėdiniame renginyje apsilankė garbūs svečiai: VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktorius A. Spurga, LR Seimo narys G. Mykolaitis  lydimas rašytojo Jeronimo Lauciaus,  Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkas G. Kybartas.

   Nuoširdų ačiū tariame Seimo nariui Gintautui Mikolaičiui ir Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkui G. Kybartui už rūpestį, kad kiekvienas vaikas gautų  saldžią dovanėlę.

]]>
1494 Tue, 22 December 2015 10:12:38
Kalėdos – dovanų metas    Šventinio laikotarpio metu, Raseinių Vaikų dienos užimtumo centrą aplankė daug žymių žmonių, tarp jų ir Raseinių rajono savivaldybės tarybos narė Aldona – Ona Radčenko, bei europarlamentaro Rolando Pakso padėjėja Raseiniuose - Rasa Rimkuvienė.

   Viešnios pasveikino  Vaikų dienos užimtumo centro kolektyvą artėjančių švenčių proga, o centrą lankantiems vaikams įteikė pilną dėžę dovanų sportinės avalynės. Vaikai padėkojo už vertingas dovanas ir buvo labai nudžiuginti.

 

]]>
1492 Tue, 22 December 2015 06:12:24
Pozityvumas gyvena čia    Tokiu pavadinimu Raseinių socialinių paslaugų centre vyko LR Seimo nario Gintauto Mikolaičio inicijuotas susitikimas-pokalbis su rašytoju Jeronimu Lauciumi.

   Jaukioje, Kalėdine eglute papuoštoje salėje Gintautas Mikolaitis visiems susirinkusiems palinkėjo gražių švenčių, sėkmės darbe, o rašytojas vaizdžiai papasakojo apie pozityvumą, kaip dvasinės stiprybės, kūrybinės energijos, sveikatos šaltinį.

   Socialiniai darbuotojai neliko abejingi nagrinėjant tas gyvenimiškas situacijas, su kuriomis dažnai tenka susidurti bemaž kiekvienam ir kuriose galima atrasti pozityvumo elementų, pajausti savivertės dovanas, tarpusavio bendravimo naudą.

   Rašytojas jau eilę metų bendradarbiaudamas su Vilniaus psichikos sveikatos centro (Vasaros 5) Psichoterapijos skyriumi, gydytoju psichoterapeutu Aleksandru Alekseičiku randa daug naudingų žinių, kaip stiprinti savo dvasinę sveikatą, tomis žiniomis mielai dalinasi su klausytojais.

   Visi, kas panorėjo, galėjo įsigyti rašytojo psichoterapinių ir grožinių knygučių su autografu, pabendrauti, pasitarti su raseiniškiams gerai žinomu LR Seimo nariu Gintautu Mikolaičiu. Vėliau socialinių paslaugų centro vaikams  jis įteikė šventines dovanėles.

Linas Bielskis

 

]]>
1486 Fri, 18 December 2015 08:12:28
Ekskursija į Kalaipėdos mini zoologijos sodą    Darganotą Spalio 22 –osios rytą  Raseinių Vaikų dienos užimtumo centro Užkalnių filialą lankantys vaikai lydimi socialinių darbuotojų, išsiruošė į Klaipėdos mini zoologijos sodą.

   Visi nekantriai laukė, kokius gyvūnus išvys zoologijos sode. Vieni norėjo pamatyti beždžionių, kiti liūtų, tigrų ir visi svarstė ar teks juos ten išvysti. Kelionė ilgai netruko ir visi linksmai nusiteikę įėjome į zoologijos sodą.

   Vaikai iš nuostabos nežinojo į kurią pusę eiti – tiek daug įvairiausių gyvūnų..! Didžiaakės pelėdos, juodosios gulbės, įvairiaspalvės antys..! Šmaikščios beždžionės rodė savo išdaigas, liūtai vaikščiojo savo aptvaruose kaip tikri karaliai, puikuodamiesi savo grožiu. Pamatę gražuoles lūšis vaikai aikčiojo, kokios didelės katės! Grožiu nenusileido ir baltieji tigrai, baltieji vilkai. Dėmesį patraukė  ir hiena, kuri atrodė tikrai grėsmingai. Matėme ir kupranugarių, avių, triušių, jūros kiaulyčių bei egzotiškųjų kengūrų. Didžiausią įspūdį paliko takeliais besivaikščiojanti lama, kuri buvo tokia meili, jog vaikai galėjo ir paglostyti ir nusifotografuoti su ja.

   Nors ir rytas prieš išvykstant atrodė nemalonus,  taip turiningai ir įdomiai praleistas laikas dieną nuspalvino gražiausiomis rudenio spalvomis. 

   Grįžtant namo vaikai vaišinosi Užkalnių bendruomenės pirmininko Gitano Kybarto paruoštomis vaišėmis. Diena buvo pilna įspūdžių, vaikai liko labai patenkinti  ekskursija.

 

]]>
1405 Tue, 27 October 2015 06:10:55
Išvyka į LR seimą ir Rumšiškių liaudies buities muziejų    Užbaigiant projekto „VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro sociokultūrinių paslaugų gerinimas“ vykdymą,  vaikai  š. m. rugsėjo 24 dieną, lydimi centro darbuotojų vyko į Vilnių. Ekskursijos tikslas – apsilankyti LR Seime. Mus maloniai pasitikusi gidė glaustai papasakojo apie Seimo svarbą ir struktūrą, supažindino su Seimo istorija, parlamentarų darbu. Sužinojome, kad Seimas – valstybinė institucija, kuri svarsto, leidžia, priima įstatymus, pritaria arba nepritaria Prezidento teikiamai Ministro kandidatūrai, tvirtina Valstybės biudžetą, prižiūri Valstybės veiklą, nustato valstybinius mokesčius, skelbia savivaldybių rinkimus, sudarinėja komitetus įstatymų projektams nagrinėti ir kt. Apžiūrėjome Kovo 11-osios, spaudos konferencijų, svečių priėmimo sales. Plenarinių posėdžių salėje vyko posėdis, galėjome stebėti, kaip posėdžiauja seimo nariai. Nustebino faktas, kad  be 141 seimo nario, parlamente dirba dar keli šimtai kitų darbuotojų.

   Esame dėkingi  seimo nariui Gintautaui Mikolaičiui, kad galėjome iš arčiau pažvelgti į Lietuvos istoriją ir apsilankyti vienoje svarbiausių šalies įstaigų, kurioje bent kartą turėtų apsilankyti kiekvienas. Gerb. seimo narys G. Mikolaitis atsisveikindamas kartu nusifotografavo, bei kiekvienam padovanojo po rašytojo Jeronimo Lauciaus knygutę.

   Grįždami iš Vilniaus apsilankėme Rumšiškių liaudies buities muziejuje, susipažinome su dzūkų gyvenimo papročiais, buities ir darbo įrankiais. Vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Kūdikystė – vaikystė senoje pirkioje“,  įvairiuose užduotyse vystė kūdikį, lukšteno pupas, pupeles, plėšė plunksnas, skalbė skalbinius geldoje, norintys galėjo apsivilkti senovinius piemenėlių rūbus, išėję į pirkios kiemely žaidė dzūkų liaudies žaidimus.

   Pilni įspūdžių, puikios nuotaikos grįžome namo.

 

]]>
1358 Tue, 29 September 2015 01:09:21
Įsimintina kelionė į Lietuvos zoologijos sodą    Dauguma vaikų nėra buvę zoologijos sode, todėl tęsiant projekto VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro sociokultūrinių paslaugų gerinimas vykdymą rugpjūčio mėnesio pradžioje  nuvykome pasižiūrėti ten gyvenančių laukinių gyvūnų.

   Smalsiai apžiūrėdami kiekvieną gyvūną, komentavome pavadinimus, išvaizdą, elgseną.

   Žinoma, gilesnį įspūdį paliko didieji gyvūnai: amūrinis tigras, žirafos, liūtė, kupranugariai, savaniniai granto zebrai, nykštukinis begemotas, vilkai. Tačiau tiek pat mieli buvo paprastieji ožiukai, antys, gulbės, baliniai vėžliukai ir beždžionėlės. Ne mažesnį įspūdį paliko ir – kalnų ožiai, muntjakai, antilopės, snieginis leopardas, ruonis, hienos, kengūros, baltasis povas. Didžiulio susidomėjimo sulaukė ir ropliai, pirmą kartą matyti žalčiai, smaugliai, varanai.

   Parodydami vaikams realius gyvūnus, įprasminame ir užfiksuojame informaciją, išgirstą iš įvairių šaltinių, motyvuojame vaikus domėtis ir komunikuoti apie tai, ką išvydo, girdėjo.

   Iš ekskursijos vaikai grįžo pavargę, bet kupini įspūdžių, kuriais dalinasi iki šios dienos.

]]>
1326 Mon, 07 September 2015 05:09:51
Nepakartojama kelionė į Klaipėdą ir delfinariumą    Šių metų rugpjūčio 25 dieną,  keturiolika Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro berniukų ir mergaičių, lydimi socialinių pedagogių  vyko į Klaipėdą. Daug kas sako, jei nori pamatyti laivų, aplankyk šį miestą. Tai tikra tiesa, vaikai tik spėjo dairytis. Vienoje pusėje jie matė stovinčius įvairaus dydžio ir paskirties žvejybos laivus, kitoje pusėje prekinius laivus ir daugybę mažų laivelių, motorlaivių, jachtų. Tai nuostabu, aplink laivai, laivai.......

   Klaipėdoje vaikų laukė staigmena. Kėlėmės keltu į Smiltynę,  kuris vaikams paliko labai didelį įspūdį. Turėdami valandėlę laisvo laiko kopomis nuėjome prie Baltijos jūros. Daugelis vaikų jūrą pamatė pirmą katrą , pabraidė jos bangose.  

   Delfinariume  pamatėme nuotaikingą delfinų programą, kuri stebino triukais, išskirtiniais talentais ir, žinoma, žaismingais vandens purslais. Vaikai  galėjo stebėti delfinus gyvai iš arti. Tai buvo nuostabus ir nepakartojamas reginys.

]]>
1315 Fri, 28 August 2015 11:08:35
Sporto šventė Jūkainių rekreaciniame parke    Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojos, skatindamos vaikus sportuoti, sąmoningai rūpintis savo sveikata ir fiziniu tobulumu rugpjūčio pradžioje organizavo sporto šventę  Jūkainių reakriaciniame parke.

   Vaikai rungtyniavo estafetėje su maišais, lauko lėkštės – skraidyklės nešimo ant galvos, kamuolio mušinėjimo rungtyse, smiginio konkurse „Taiklioji ranka“. 

   Visi sporto šventės dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis. Po apdovanojimų iškylavome, maudėmės Jūkainių tvenkinyje.

   Sporto šventė vaikams dovanojo daug teigiamų emocijų, gerą nuotaiką, kartu leido pajausti komandinę dvasią ir sporto teikiamą naudą.

]]>
1308 Fri, 14 August 2015 05:08:21
Pažintinė kelionė į Šiaulius    Smagiai nusiteikę Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centrą lankantys vaikai vyko į Šiaulius. Pabuvojome Žaliūkių malūnininko sodyboje, kur mus maloniai priėmė šventiškai nusiteikusi „gaspadinė" – juk šiandien bus kepama kvapni, natūraliai subrandinta, naminė duonelė. Susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies, išgirdome pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinojome valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, pamatėme iškūrentą duonkepę su liže. Šeimininkė minkė tešlą, o  kiekvienas vaikas turėjo galimybę išsikepti po mažą, savo vardo raide paženklintą kepalėlį. Kol kepė mūsų krosnyje pašauti kepalėliai, ragavome šeimininkės keptos duonelės pagardintos sviestu bei maltomis sėmenų ir kanapių sėklomis.

   Žaliūkių vėjo malūne vedini smalsumo lipome malūno laiptais. Sužinojome, kaip malūnininkas priimdavo grūdus malti ir atiduodavo sumaltus miltus. Antrajame  malūno aukšte, dar vadinamame girnų aukštu, galėjome paliesti ir apžiūrėti girnas. Trečiajame kepurinių malūnų aukšte apžiūrėjome įtaisytus mechanizmus.

   Padėkoję svetingai šeimininkei toliau vykome į Šiaulių oro uostą, kur, mus pasitiko atsakingas asmuo. Sužinojome, kad oro uosto  savininkas ir prižiūrėtojas yra Lietuvos kariuomenė, todėl pirmenybė naudotis aerodromu suteikiama karinių orlaivių skrydžiams. Oro uostas atlieka dvi funkcijas – kaip karinis ir civilinis oro uostas. Išgirdę daug įdomios informacijos, turėjome galimybę pamatyti orlaivio vidų.

   Po įdomių ekskursijų visi laimingi ir kupini įspūdžių grįžome namo.

 

]]>
1307 Thu, 13 August 2015 09:08:41
Susitikimas su Raseinių PK pareigūne G. Deveikiene    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų Vaikų dienos užimtumo centre apsilankė Raseinių rajono PK bendruomenės pareigūnė G. Deveikienė.

   Susitikimo su pareigūne metu vaikai analizavo situacijas iš peržiūrėtų filmukų apie tai, kaip saugiai keliauti dviračiu, pereiti gatvę , kokių taisyklių laikytis maudantis, kaip elgtis sulaukus sukčiaus žinutės, susidūrus su vagišiais. Viešnia dalino vaikams lankstinukus su patarimais, dovanojo įvairių  dovanėlių, kartu su vaikais sprendė kryžiažodį ,, Saugau aš – saugokis ir pats“.

]]>
1282 Wed, 08 July 2015 08:07:32
Pažintinė ekskursija į Raseinių komunalinį ūkį    2015 m. birželio mėnesį vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai kartu su centro darbuotojomis lankėsi UAB "Raseinių komunalinės paslaugos".

   Atvykusius mus pasitiko ir maloniai priėmė vyr. inžinierė Rasa Šebelskienė, kuri papasakojo kaip  yra rūšiuojamos ir sandėliuojamos antrinės žaliavos.

]]>
1277 Tue, 07 July 2015 05:07:05
Išvyka į Dubysos regioninį parką    Vykdant projekto „Rūšiuokime atliekas“ tęsinį, Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai lydimi socialinių pedagogių išsiruošė į Raseinių Dubysos regioninį parką, Apsilankymo tikslas - ugdyti vaikų pilietiškumą, meilę gamtai, gražinti savo aplinką, skatinant aplinkosaugines iniciatyvas puoselėjant Raseinių kraštą.

   Atvykome nusiteikę surinkti atliekas, kurias išmėtė nekultūringi lankytojai. Pasidarbavę ilsėjomės pasivaikščiodami Kaukų taku, pasisupome ant sūpuoklių. Visi sutarėme, kad gamta neįkainuojamas mūsų šalies turtas, kurios vertę dar ne visuomet suvokiame. Juk visi męs norime pabūti natūralioje gamtoje, kvėpuoti tyru oru, maudytis neužterštame vandenyje. Žmogus žinodamas gimtinės vertę, joje esančių objektų svarbą, neišdrįs jos teršti  ar naikinti.

]]>
1232 Thu, 04 June 2015 08:06:04
Paminėjome Tarptautinę vaikų gynimo dieną    Birželio 1 – ąją, jau trečius metus iš eilės, Jūkainių rekreaciniame parke aidėjo nerūpestingas vaikiškas juokas. Šiais metais Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Raseinių m. ir Užkalnių k. filialo vaikai susirinko į smagią šventę „Dienos centras sporto šalyje“. Centro darbuotojos suorganizavo, kad šventės metu vaikams netrūktų žaidimų, estafečių, vaišių, įvairių linksmybių.

   Šventę pradėjo ir sveikinimo žodžius tarė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja Ina Balčaitytė. Po sveikinimų ir linkėjimų  vaikai susiskirstė į dvi komandas, kurios dalyvavo estafetėse, žaidimuose. Judriuosius žaidimus keitė kūrybinės užduotys: madų šou, piešimas, fotosesijos.

   Pasibaigus varžyboms vaikai rinkosi prie laužo, kur žarijose kepė bulvės, dešrelės.

   Vykdydami projektą „VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro sociokultūrinių paslaugų gerinimas“ turėjome galimybę apdovanoti kiekvieną daiktiniu prizu – flomasterių komplektu. Taip pat įteiktos padėkos, bei saldūs prizai.

   Puikiomis nuotaikomis pradėjome vasarą!

]]>
1231 Wed, 03 June 2015 12:06:00
Pažintinė ekskursija į Grigiškių popieriaus fabriką    Tęsiant projektus „Rūšiuokime atliekas“, bei VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro sociokultūrinių paslaugų gerinimas“ veiklą, 2015 m. gegužės 26 d. vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai kartu su centro darbuotojomis lankėsi Grigiškių popieriaus fabrike.

   Mus pasitiko kokybės vadybos specialistė ir aprodė vaikams popieriaus gamybos cechus, papasakojo apie gamybos procesą, aprodė įrengimus, kurie dalyvauja popieriaus gamybos procese. Grigiškių popieriaus fabriko gaminių pasiūla yra išties didelė:  čia gaminamas tualetinis popierius, popieriniai rankšluosčiai, servetėlės ir nosinaitės, gofruotasis kartonas ir jo gaminiai. Ekskursijos pabaigoje fabriko darbuotojos padovanojo vaikams popierinių nosinaičių, o vaikai savo ruožtu atsidėkodami įteikė savo kūrybos darbelį.

 

]]>
1220 Thu, 28 May 2015 10:05:16
Susipažinimas su antrinių žaliavų perdirbimo įmonėmis    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centre pradėta vykdyti projektų: „Rūšiuokime atliekas“, bei VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro sociokultūrinių paslaugų gerinimas“ veikla.

   2015 m. gegužės 12 d. vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai kartu su centro darbuotojomis lankėsi atliekų perdirbimo įmonėse: UAB „Kauno stiklas“ ir UAB „Gerovė“.

   UAB „Kauno stiklas“ fabrike vaikai pamatė  stiklo rūšiavimą, apžiūrėjo, kaip gaminami įvairių atspalvių žalio bei rudo stiklo 0, 33 – 0, 75 litro talpos buteliai, stebėjosi galinga stiklo lydimosi  krosnimi.

   Vėliau nuvykome į UAB „Gerovė.“ Ši įmonė pati surenka ir superka plastiko atliekas, kurios naudojamos kaip antrinė žaliava polietileninių maišelių gamybai. Įmonėje  mus pasitiko darbuotojai , kurie labai vaizdžiai papasakojo, pavedžiojo po visus cechus, nuo antrinių žaliavų sandėliavimo, iki pagamintos produkcijos supakavimo.

   Ekskursijai pasibaigus vaikams buvo surengta viktorina, kuri dar kartą priminė atliekų rūšiavimo svarbą.  Kiekvienas vaikas gavo po dovanėlę, vaišinosi saldainiais.

   Visi mėgstame švarą ir tvarką savo aplinkoje. Rūpintis ir skatinti ekologišką mąstymą bei elgseną kiekvieno mūsų pilietinė pareiga. AŠ, TU ir MES visi pradėkime nuo savęs tausokime žemę – mūsų namus.

   Tikimės, kad vaikai suvokė, kad antrinių žaliavų rūšiavimas yra svarbus ne tik mums, bet ir gamtai.

 

]]>
1187 Thu, 14 May 2015 08:05:12
Parama iš JAV lietuvių bendruomenės    Jau antri metai VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras nuoširdžiai bendrauja su užsienyje gyvenančiais lietuviais. Šis ryšys užsimezgė dalyvaujant projekte ,,Vaikų svajonės“. Šiais metais vėl sulaukėme paramos iš JAV lietuvių bendruomenės Ellen A. Kaplan mokyklėlės. Šios bendruomenės atstovė Ieva Račkutė perdavė Vaikų dienos užimtumo centrui žaislų, žaidimų, drabužių bei avalynės. Dovanos  atiteko centro vaikams bei kaimiškose seniūnijose gyvenančioms socialinės rizikos šeimų  atžaloms.

]]>
1173 Wed, 06 May 2015 11:05:38
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras įgyvendina projektą „Visuomenės sveikatos sauga Raseinių rajone“    Nuo 2015 m. kovo mėn. centras įgyvendina projektą „Visuomenės sveikatos sauga Raseinių rajone“. Projekto tikslas - prisidėti prie visuomenės saugos užtikrinimo skatinant asmenis priklausomus nuo alkoholio ar kitų priklausomybę sukeliančių medžiagų gydytis bei aprūpinant socialinės rizikos šeimas priemonėmis, kurios padėtų užkirsti kelią infekcinių ligų plitimui.

   Projekto įgyvendinimui skirta 2 940,00 Eur. Projekto metu norintiems socialinės rizikos šeimų tėvams bus suteikta galimybė gydytis nuo priklausomybės alkoholiui. Šeimos bus aprūpintos priemonėmis nuo pedikuliozės bei niežų, o darbuotojai darbo apsaugos priemonėmis.

   Nuo projekto įgyvendinimo pradžios galimybe gydytis nuo priklausomybės alkoholiui pasinaudojo 15 asmenų iš socialinės rizikos šeimų. Nupirkta darbo apsaugos priemonių darbuotojams bei priemonių nuo pedikuliozės ir niežų.

]]>
1171 Wed, 06 May 2015 08:05:43
Šventė „Tau mano mamyte“ Mama,
dėkui Tau už nemigo naktis,
už mokymą pažint gyvenimą,
už meilės, džiaugsmo kupinas akis,
už viską Tau dėkoju, Mama.

   Motinos diena – viena gražiausių pavasario švenčių ir ta diena, kai gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui – Mamytei.

   Motinos diena –   VšĮ  Raseinių socialinių paslaugų  Vaikų dienos užimtumo centre buvo minima balandžio 30d.  Visas susirinkusias  mamytes žavėjo vaikiškai skambūs eilėraščių posmai, dainos, nuotaikinga programa.

   Džiaugiamės gausiu mamų būriu, atvykusiu į  joms skirtą renginį, o besišypsančios vaikų akys liudijo, kaip gera būti gėrio lašeliais, sukūrusiais mažą šventę. Ši popietė nuoširdi ir prasminga vaikų dovana motinoms.

   Tegul niekada nestinga vaikų dėmesio ir meilės, stiprybės ir ištvermės Jums, mielos Mamos.

]]>
1166 Mon, 04 May 2015 11:05:41
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras įsigijo dar vieną transporto priemonę    2014 m. gruodžio mėn. pabaigoje Raseinių rajono savivaldybės Tarybai pritarus VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras (toliau – centras) įsigijo dar vieną specialiosios paskirties autobusą, pritaikytą neįgaliesiems vežti.

   2015 m. balandžio mėn. centrą pasiekė dar prieš naujus įsigytas 9 vietų specialiosios paskirties mikroautobusas VW Kombi. Įsigytas autobusas padės gerinti teikiamas transporto paslaugas Raseinių rajono gyventojams: jos taps labiau prieinamos, kadangi anksčiau dėl užimtumo ne visų besikreipiančių prašymai galėdavo būti patenkinti, paslaugos taps kokybiškesnės.

   Centro tikslas – tenkinti Raseinių rajono gyventojų viešuosius interesus, teikti socialines, sveikatos priežiūros paslaugas bendruomenės nariams, vykdyti kitą įstatymų bei kitų teisės aktų nedraudžiamą visuomenei naudingą veiklą. Tikimės, kad naujas mikroautobusas prisidės prie Raseinių rajono gyventojų poreikių tenkinimo.

 

]]>
1148 Wed, 22 April 2015 07:04:27
Pravedė užsiėmimą tema „Saugus bendravimas su šunimis“    VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centre š.m. balandžio 15 d. popietę aplankė Lietuvos kinologų draugijos mokymo centro švietimo projektų koordinatorė Ugnė Nedzinskaitė ir jos kolegė su veisliniais šunimis Zara ir Kopa.  Centrą lankantiems vaikams jie pravedė užsiėmimą tema „Saugus bendravimas su šunimis“.  Jame vaikai mokėsi saugiai pasisveikinti su šunimi, „perskaityti“ šuns kūno kalbą. Buvo aptarta, kokių veiksmų bendraujant su šunimi reikėtų vengti, kaip elgtis kilus grėsmei, kokių priemonių reikia saugumui užtikrinti vaikštinėjant su šunimi lauke.  Taip pat užsiėmimo metu vaikai galėjo bendrauti su šunimis, juos glostyti, atlikti įvairias užduotis.

   Atsidėkodami už įdomią paskaitėlę, vaikai padovanojo savo kūrybos darbelį.

 

]]>
1139 Thu, 16 April 2015 08:04:36
Vaikų Velykėlės    Jau antri metai iš eilės Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai dalyvauja Naisių vasaros organizuojamame ir jau tradicija tapusiame ,,Vaikų Velykėlių" konkurse.

   Vaikai margino margučius įvairiais tradiciniais raštais, piešė tradicinius žalčio, ugnies, saulės, žemės ženklus, su kuriais buvo supažindinti per kūrybinius užsiėmimus. Visą savaitę piešti, spalvinti, tapyti margučiai Balandžio 10 d. Atvelykio popietės metu buvo sukabinti ant didžiojo margučio muliažo.

   Šią dieną vaikai tai pat dalyvavo margučių ridenimo varžybose, išbandė kiaušinių tvirtumą, dalyvavo gražiausio, mažiausio ir didžiausio margučio rinkimuose.

   Kiekvienas, kuris dalyvavo margučių piešimo konkurse ir Atvelykio popietėje, gavo Naisių vasaros

   „Bardų dainos vaikams“ kompaktinę plokštelę.

   Džiaugiamės tuo, kad šis konkursas puoselėja gilias lietuviškas tradicijas, ugdo tautišką vaikų mąstyseną.

 

]]>
1138 Thu, 16 April 2015 08:04:00
Patyčios - svarbi problema visiems    „Vaikų linija“ jau šeštąjį  kartą organizuoja akciją „Veiksmo savaitė be patyčių.“ Kas yra patyčios? Patyrę patyčias arba tiesiog pasityčioję iš kitų esame ir mes patys. Kodėl vaikai tyčiojasi vieni iš kitų? Kodėl apie patyčias yra labai sunku kalbėti? Kaip mes kiekvienas galime padėti draugui, patiriančiam patyčias? Mes kiekvienas suprantame skirtingai. Remiantis vieno žymiausių pasaulyje priekabiavimo arba patyčių tyrinėtojų D. Olweus apibrėžimu, priekabiavimas – tai nuolatinis fizinės ar psichologinės jėgos panaudojimas, sąmoningai siekiant sužeisti ar įskaudinti kitą asmenį, kuris negali savęs apginti.  

   Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Kalnujų filialo bibliotekininkė A. Dailidovienė pakvietė Raseinių V. Petkaus pagrindinės mokyklos Kalnujų skyriaus mokytoją D. Miniotienę su mokiniais ir VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinę darbuotoją S. Viršilienę pasikalbėti apie patyčias. Bibliotekininkė paskaitė vaikams apie patiriamas patyčias ir kokios jos būna skaudžios ir kaip skaudžiai žeidžia. Socialinė darbuotoja vaikams pasiūlė padaryti plakatą. Iškirpę širdelės formos paveikslėlį mes visi įsivaizdavome, kad tai mūsų kiekvieno širdelė. Iš spalvoto popieriaus iškirpome žaibo formos paveikslėlius ir užrašėme, kokios patyčios mus skaudžiausiai užgauna.

   Padarę plakatą mes vieni kitiems pasižadėjome būti geresni, draugiškesni, pakantesni ir vaišinomės pyragu, kuris vadinasi „Draugystė“.

VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Sonata Viršilienė

]]>
1109 Wed, 01 April 2015 11:04:00
Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ - 2015    VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai prisijungė prie visoje Lietuvoje „Vaikų linijos“ organizuojamos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“. Palaikydami šeštą kartą vykdomą iniciatyvą, kartu stabdyti patyčias šiemet kvietė žinomi Lietuvos žmonės, dalindamiesi savo patyčių patirtimi ir mintimis apie tai.

   VDUC visą savaitę vyko paskaitėlės - diskusijos, kas yra patyčios, požiūrį į jas, patyčių formas, vietas, vaikų vaidmenis patyčių situacijoje, kodėl jos vyksta, patyčių padarinius ir kaip to išvengti, sužinojo informaciją kur kreiptis pagalbos. Kūrybinių darbelių metu visi gamino vėjo malūnėlius, ant jų sparnelių užrašė palinkėjimus draugui. Buvo peržiūrėtas ne vienas  vaizdo klipas susijęs su patyčiomis, po peržiūrų vyko diskusijos. Užbaigdami veiksmo savaitę BE PATYČIŲ vėjo malūnėliais papuošėme Vaikų dienos užimtumo kiemelį. Vaikai teigė, kad geras elgesys priklauso nuo mūsų visų, pasižadėjo savo elgesiu kurti saugią aplinką ne tik sau, bet ir esančiam šalia.

 

]]>
1108 Wed, 01 April 2015 05:04:34
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinių darbuotojų pagalba ruošiant metodinę medžiagą    2012 m. socialinio darbo ekspertė Lies Gualtherie van Weezel iš Olandijos subūrė aštuoniolika socialinio darbo praktikių grupę iš Lietuvos, kurių veikla vienaip ar kitaip siejasi su pagalba socialinės rizikos grupės šeimoms. Praktikės atstovavo įvairioms socialinių paslaugų srities organizacijoms: Vaiko teisių apsaugos skyriams, socialinių paslaugų centrams, socialinių paslaugų skyriams savivaldybėse, vaikų dienos centrams bei vaikų globos namams. Taip pat dalyvavo socialinių išmokų specialistės, bei keli atstovai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Per bendrus grupės susitikimus buvo analizuojama darbinėje aplinkoje kilę ypatingi atvejai, ieškoma optimaliausių jų sprendimo būdų, bei skatinama kiekvienoje situacijoje nepamiršti žmogiškumo faktoriaus.

   2012 m. pabaigoje buvo išleista knyga „Socialinis darbas su socialinės rizikos šeimomis“, kurioje apžvelgiama socialinio darbo su socialinės rizikos šeimomis metodika ir skirta socialinių darbuotojų kvalifikacijai tobulinti. Viena knygos bendraautorių yra VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja, dirbanti su socialinės rizikos šeimomis, Donata Klizienė.

   Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva buvo sukurta Socialinio darbo su socialinės rizikos šeimomis darbo organizavimo metodika, naudojant minėtą knygą. Pagal šią metodiką 2013 m. ir 2014 m. buvo organizuojami mokymai socialiniams darbuotojams, dirbantiems su socialinės rizikos šeimomis ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojams, kuriuos vedė socialinio darbo ekspertė Lies Gualtherie van Weezel bei keletas socialinio darbo praktikų. 2013 m. mokymuose dalyvavo keturi VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai dirbantys su socialinės rizikos šeimomis Indrė Macaitytė, Andrius Sabutis, Sonata Viršilienė ir Aurelija Bilvinienė. Mokymuose pagrindinis dėmesys buvo skiriamas septynių žingsnių metodikai, siekiant teigiamų pokyčių, dirbant su socialinės rizikos šeimomis.

   2013 m. socialinio darbo ekspertė Lies Gualtherie van Weezel ir Donata Klizienė dalyvavo, Vilniaus universitete, Filosofijos fakultete vykusiame socionomų forumo susitikime „Socialinis darbas su rizikos šeimomis: priežiūra, kontrolė ir/ ar pagalba“. D. Klizienė skaitė pranešimą "Lyg „tarp  girnų“: atsakomybių sankirtos dirbant su socialinės rizikos šeimomis". Pranešėja kvietė atkreipti dėmesį visus forumo dalyvius, kad socialinis darbuotojas dirbdamas su šeimomis dažnai susiduria su dilema: ar dirbti pagal sukurtas taisykles, ar šeimos gerovės labui keisti jas.

   Dalyvaujant mokymuose buvo pastebėta, kad socialiniams darbuotojams labai trūksta erdvės, kurioje jie galėtų dalintis savo patirtimi ir mintimis. Todėl 2014 m. susibūrusi iniciatyvinė grupė ieškojo socialiniams darbuotojams erdvės, kurioje jie galėtų dalintis savo patyrimais, diskutuoti. Po ilgų ieškojimų gimė www.socdarbas.lt, kuris ketina startuoti 2015 m. balandžio mėnesio viduryje.

   Turėtume suprasti, kad siekiant teigiamų pokyčių šeimoje, kiekvienas turime pradėti nuo savęs, pirmiausia atsikratant senų nusistovėjusių stereotipų ir kaltinimų socialinės rizikos šeimoms. Priimti jas tokias kokios jos yra ir savo teigiamu pavyzdžiu, mažais žingsneliai, siekti teigiamų pokyčių. 

]]>
1106 Mon, 30 March 2015 08:03:16
Maisto banko akcija    „Maisto banko“ akcija – tai dukart  metuose vykstantis nacionalinis paramos maistu rinkimas „IKI”, „RIMI” ir „MAXIMA” prekybos centruose. Kaip ir kiekvienais metais taip ir šiais kovo 20-21 dieną VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras  dalyvavo "Maisto banko" akcijoje, IKI parduotuvėje. Akcija vyko dvi dienas: penktadienį ir šeštadienį. Penktadienio popietę akcijoje savanoriavo ne tik Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojai, bet ir centrą lankantys vaikai, o  šeštadienį - socialiniai darbuotojai, dirbantys su rizikos šeimomis.

   Daugiausiai žmonės aukojo makaronų, kruopų, miltų, aliejaus. Visi šie ir kiti produktai bus išdalinti socialinės rizikos šeimoms ir jose augantiems vaikams.

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro darbuotojai dėkoja visiems žmonėms už dosnumą, kurie geranoriškai aukojo maisto produktus, taip pat Maisto banko organizatoriams už iniciatyvą ir nuolatinį nepasiturinčiųjų rėmimą.

]]>
1089 Wed, 25 March 2015 07:03:04
Atvirų durų diena – vaikų darbelių paroda

   Jau tapo tradicija, kad kovo mėnesį, nuaidėjus Kaziuko mugei VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centre vyksta atvirų durų diena – vaikų darbelių paroda.

 

   Parodoje buvo eksponuojami Raseinių m., bei Užkalnių k. filialą Vaikų dienos užimtumo centro lankančių vaikų darbai.

   Atvykę svečiai galėjo ne tik pasigrožėti, bet ir įsigyti vaikų pagamintų darbelių: skirtukų knygoms atliktų dekupažo technika bei smilkalinių, adatinių, įvairių papuošalų iš modelino, karoliukų, sutažo. Daug darbelių iš popieriaus: atviručių, paveikslėlių, origamio technika atliktų modulinių darbų.

   Galime pasidžiaugti, kad šiais metais sulaukėme nemažai garbingų svečių: Raseinių rajono savivaldybės  švietimo ir socialinių reikalų departamento direktorė J. Jablonskienė, Raseinių socialinės paramos skyriaus vedėja L. Laugalienė, tarybos narė D. Kaupaitienė, kandidatas į savivaldybės merus L. Kavaliauskas, Raseinių miesto seniūnijos seniūnas J. Elzbergas,seniūnijų socialiniai darbuotojai, regioninio parko kultūrologė L. Pečkaitienė, Raseinių krašto ateities sąjūdžio „Rasai" atstovai S. Nacius, K. Viršilienė, E, Bartuševičiūtė, Raseinių psichikos sveikatos centro darbuotoja R. Žukauskienė su centro lankytojais.

   Kiekvienas parodoje dalyvavęs svečias buvo nudžiugintas vaikų pagaminta pavasarine narcizų puokštele.

]]>
1067 Fri, 13 March 2015 01:03:13
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai pramogavo kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“    Vaikų dienos centrą lankantys vaikai lydimi centro darbuotojų š.m. vasario 23 dieną turėjo puikią galimybę apsilankyti sodyboje „Karpynė“, maudytis baseine.

   Išvykos tikslas – ugdyti sveiką ir fiziškai aktyvią asmenybę ir pamėgti sportinę veiklą.

   Tai puiki galimybė vaikams stiprinti sveikatą ir imunitetą. Procedūros baseine vaikams suteikė džiaugsmo ir davė daug naudos. Čia buvo lavinamos jų fizinės savybės – greitis, lankstumas, ištvermė, pusiausvyra, koordinacija, reakcija. Visi vaikai teigė, kad liko patenkinti išvyka ir klausė ar galės  dar kada nors apsilankyti baseine.

   Už vandens pramogas vaikams dėkojame Raseinių krašto ateities sąjūdžiui „Rasai“, kaimo turizmo sodybos „Karpynė“ direktorei Kristinai Viršilienei.

]]>
1037 Mon, 02 March 2015 06:03:58
Užgavėnių šurmulys VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro, Vaikų dienos užimtumo centre    Užgavėnės- žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Tai viena iš savičiausių ir žaismingiausių tradicinių švenčių.  Vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų yra kaukės ir persirenginėjimas.

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų , vaikų dienos užimtumo centre  jau prieš savaitę vaikai su mokytojomis ruošėsi šiai šventei: puošė Užgavėnių kaukes, mokėsi  dainelių, žaidimų, šūkavimų, ratelių.  Šventės dieną visi pasipuošė kaukėmis – vieni tapo velniais, kiti čigonėmis, raganomis ar kitais Užgavėnių personažais. Persirengėliams uždainavus ,, Mes žydukai Lietuvos, norim blynų ir kavos“,  socialinių paslaugų centro darbuotojai   pripylė  skrynelę saldainių,  įteikė  šakotį.

   Šventės kulminacija –Morės sudeginimas, o  su ja kartu , negerų darbų, blogų minčių, blogo elgesio, pavydo sudeginimas. Prisilinksminę ir sočiai  prisivaišinę vaikučiai toliau centre žaidė ir bendravo.

   Mūsų centrą lankantys vaikai įsitikinę, kad jiems pavyko išvaryti žiemą iš kiemo ir jau sulauksime gražaus, šilto pavasario.

]]>
1017 Thu, 19 February 2015 12:02:47
Paminėjome duonos dieną    Vis dar žiemišką š.m. vasario 5 d. popietę VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai, lydimi darbuotojų paminėjo Duonos dieną Raseinių krašto istorijos muziejuje vykusioje edukacinėje programoje „Duona lietuvių liaudies buityje, papročiuose ir buityje“.

   Muziejininkė Lina Vapsevičienė  supažindimo su senovės lietuvių duonos keliu nuo grūdo iki ant mūsų stalo kvepiančios duonos kepalo.  Galėjome prisiliesti prie senovės darbo įrankių.

   Sužinojome, kad senovėje kepant duoną buvo draudžiama kalbėtis arba būti išsižiojusiems, nes duonelė gali sutrūkinėti, kad nukritusį ant žemės duonos gabalėlį žmonės pagarbiai pakeldavo, pabučiuodavo ir suvalgydavo, kad duona raikant, ją reikia nusukti į patį garbingiausią kambario kampą. Reikėjo didelius darbus nudirbti, kad duona ant  stalo atkeliautų.

   Vaikai suprato kodėl duona už auksą brangesnė, kodėl be duonos sotus nebūsi.

   Programos pabaigoje vaikai minė mįsles, pasakė pateiktos patarlės pabaigą, piešė, vaišinosi duona su sviestu, gira.

   Ši edukacinė programa paskatino susimąstyti, kad reikia įdėti daug triūso ir jėgų duonai užauginti. Tad duonelę mylėti ir gerbti būtina.

]]>
1002 Tue, 10 February 2015 02:02:35
Susitikimas su rašytoju Jeronimu Lauciumi    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro, vaikų dienos užimtumo centre š. m. vasario 4 d. apsilankė garbingi svečiai: LR Seimo narys G. Mikolaitis ir vaikų rašytojas,  leidyklos ,,Trys žvaigždutės“  vyriausiasis redaktorius Jeronimas Laucius. Susitikimą su vaikais pristatydamas  svečius  pradėjo centro direktorius A. Spurga.

   Rašytojas buvo sužavėtas, klausydamas vaikų deklamuojamų eilėraščių  išraiška , netgi pamiršta eilėraščio eilutė teikė žavesio. Susitikimui daug spalvų suteikė LR Seimo nario G. Mikolaičio dovanotos knygutės su autoriaus Jeronimo Lauciaus autografu. 

   Bendraudamas su vaikais Seimo narys G. Mikolaitis klausė vaikų apie jų svajones, žadėdamas jas patalpinti žurnalo ,,Žvaigždutė“ – Mano SVAJONĖ - 2016 m. leidime.

   Dėkojame Seimo nariui G. Mikolaičiui už galimybę susipažinti su vaikų rašytoju Jeronimu Lauciumi.

   Atsisveikindami su rašytoju  J. Lauciumi vaikai padovanojo pačių pagamintą paveikslą.

]]>
994 Fri, 06 February 2015 06:02:50
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras prisidėjo prie akcijos „Renkame įdomiausią 2014 metų vaikų knygą“    Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją, įtrauktą į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

   Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose - vaikų, paauglių ir suaugusiųjų - knygų kategorijose.

   Vaikų dienos užimtumo centre apsilankiusi Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė, centrą lankantiems  vaikams pasiūlė dalyvauti „2014 Metų vaikiškos knygos rinkimuose“.

   Vaikai kartu su socialine pedagoge skaitė penkias autoritetingos komisijos nominuotas knygas vaikams.

   Pasibaigus numatytam  knygų skaitymo laikotarpiui, apibendrinus tai kas buvo išgirsta, pereita prie svarbiausios ir atsakingiausios dalies – labiausiai patikusios knygos išrinkimo. Balsavime dalyvavo 31 vaikas ir socialinė pedagogė. Balsų daugumą surinko Žutautės Linos „Ferdinandas ir Pū: Žygis į Australiją“ - 13 balsų, Kundrotienės Danguolės „Spintos istorijos“ – 12 balsų, Zylės Kotrynos „Milžinas Mažylis“ – 4 balsai, Baltrukonytės Jurgos „Torčiukas ant debesies“ – 3 balsai.

   Už suteiktą galimybę perskaityti 2014 Metų knygas nuoširdžiai dėkojame Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyriaus vedėjai Jolantai Gudeikytei.

]]>
991 Tue, 03 February 2015 02:02:08
Apsilankėme miniatiūrų parodoje    Socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai lydimi centro darbuotojų š. m sausio 27 dieną apsilankė Sigutės Ach miniatiūrų parodoje „Pilnaties upių keliai“ , kuri vyko Raseinių krašto istorijos muziejuje.

   Sigutė Ach – dailininkė ir pasakų vaikams rašytoja, juokais vadinama pačia nerimčiausia Lietuvos kūrėja, mat paklausta, ką veikia, šypsodamasi atsako: „Nieko rimto“. Už tokią iš pirmo žvilgsnio nerimtą, tarsi juokais, netyčia atsiradusią žaismingą kūrybą ši dailininkė Lietuvoje mylima jau daugiau kaip dešimtmetį. Piešti miniatiūras, atvirukus, iliustracijas vaikų knygoms ir rašyti tekstus Sigutė Ach pradėjo 1995 metais. Dailininkė į pasaulį išleido daugybę savo pieštų paveikslų reprodukcijų bei įvairių autorių pasakų knygelių, džiuginančių ir vaikų, ir suaugusiųjų širdis. Jos paveikslėlių ir  iliustracijų veikėjai – linksmi, sparnuoti, gėlėti gyvuliukai, žvėreliai, augalai, besišypsantys angelėliai...  Dabar Sigutės Ach kūryba atpažįstama ir mylima ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

   Muziejuje dailininkė Sigutė Ach pristatė savo miniatiūrų parodą susirinkusiems svečiams. Vaikų dienos užimtumo centro vaikams padovanojo po savo kūrybinį darbų albumą, kurį užtvirtino savo autografu, prisiminimui nusifotografavo bendroje foto nuotraukoje. Atsisveikindami padėkojome dailininkei už galimybę dalyvauti miniatiūrų parodoje, palinkėjome jai sėkmės kūryboje.

]]>
988 Mon, 02 February 2015 09:02:47
Laikas geriems darbams ir žodžiams Įžiebkit kibirkštį vilties
Šventų Kalėdų tylią naktį,
Tegul Naujieji nešykštės
Džiugių akimirkų, geros sveikatos.

(Z. Gaižauskaitė) 


    Kalėdos – tai metas, kai sušyla širdys, o ypatingos nuoširdumo akimirkos brangakmeniais sugula į atminties skrynią. Tai metas, kai gerumas, kaip paukštis gieda žmonių lūpomis…

   Gruodžio 22 dieną, VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai kartu su centro darbuotojomis lankė VšĮ Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro socialinės reabilitacijos skyriuje besigydančius senjorus. Vaikai pasidalino savo šiluma, nuoširdumu ir geru žodžiu, atnešė senjorams savo rankomis pagamintas kalėdines žvaigždes. Pabuvome šiltai ir jaukiai, siekdami, kad visų sielos prisipildytų ramaus džiugesio, žmogiškosios tikrumos bei drąsos mylėti pasaulį ir žmones. Šiltas žodis, dėmesys, atjauta –  tai ko labiausiai reikia žmogui.

 

]]>
925 Tue, 30 December 2014 02:12:13
Kalėdinė popietė Raseinių socialinių paslaugų centre    Jau ne pirmus metus, VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro, Vaikų dienos užimtumo centre vyksta Kalėdinės popietės vaikams, kurių jie nekantriai laukia. Šiemet Kalėdiniame renginyje dalyvavo gausus vaikų būrys iš VDUC Raseinių m. ir Užkalnių k. filialo. 

   Šventė vyko gruodžio 18 d., o Kalėdų senelį atlydėjo ne kaip įprastai snieguolė ar nykštukai, bet Kalėdų senelio dizainerė. Vaikai šventei taip pat buvo pasiruošę: pasipuošę karnavaliniais  rūbeliais, išmokę eilėraštukus.

   Linksmi sąmojai, smagūs žaidimai, šmaikščios užduotėlės nepaliko nei vieno abejingo, o labiausiai vaikai džiaugėsi saldžiomis dovanėlėmis.

   Nuoširdų ačiū tariame Seimo nariui Gintautui Mikolaičiui už rūpestį, kad kiekvienas vaikas gautų  dovanėlę.

   Už bendradarbiavimą taip pat norime padėkoti VšĮ Raseinių dienos centro ,,Vilties takas“ specialistėms.

]]>
917 Tue, 23 December 2014 06:12:08
Noriu žinoti ir papasakoti kitiems, kaip gyventi švariau    Užbaigdami projektą ,,Noriu žinoti ir papasakoti kitiems, kaip gyventi švariau“ VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai, lydimi socialinės pedagogės ir socialinės darbuotojos nuvyko į Jautmalkės  gamtos centrą. Pagal senąsias žemaičių tradicijas šis centras įsikūręs labai gražioje Jautmalkės kaimelio atstatomojoje sodyboje, kur seni miškai slepia aukščiausias Kurtuvėnų regioninio parko kalvas.

   Nuvykus, mus pasitiko programų edukatorė, kuri pravedė edukacinę programą ,, Metų ratu“. ,,Metų ratas“ prasidėjo žaidimais ir rateliais aplink sodybą, prisimenant visas pagrindines metų šventes: Užgavėnes, Šv. Velykas, Jonines, Žolinę, Derliaus nuėmimo šventę. Edukatorė pasakojo, kad gamtoje galima ne tik iškylauti, bet reikia gamtą ir saugoti: nepalikti šiukšlių, nekirsti šventėm eglučių, o puošti tik eglių šakas, nelaužyti medelių.

   Po žaidimų sugrįžome į gryčią, kur mūsų laukė padengtas Šv. Kūčių stalas, pagal  senąsias tradicijas ir papročius. Edukatorė supažindino su Šv. Kūčių patiekalais, kuriais ir vaišino vaikus. Po pabendravimo prie Šv. Kūčių stalo, vyko būrimai, palinkėjimai.

   Ekskursija Jautmalkės gamtos centre paliko didžiulį įspūdį ir begalinį norą dar kartą sugrįžti sekančiais metais.

]]>
915 Fri, 19 December 2014 06:12:00
Kūrėme Tolerancijos knygą 2014    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro (Raseinių m. ir Užkalnių k.) darbuotojos ir vaikai, visą praeitą savaitę ruošėsi paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną 2014. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – knyga: vaikai piešė, rašė, ką jiems reiškia tolerancija, ką vadiname tolerantišku žmogumi, dalyvavo pokalbiuose bei diskusijose. Tolerancijos knygą vaikai kūrė kartu su socialinėmis pedagogėmis, vėliau puslapius surišo į bendrą Tolerancijos knygą, kuri liks Vaikų dienos užimtumo centre ir primins apie toleranciją visur ir visada.

   Tarptautinei tolerancijos dienai skirti užsiėmimai įtraukė centro darbuotojus ir vaikus į kūrybišką procesą, vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, pagilino žinias apie toleranciją, paklojo dar vieną savo kompetencijos ir žmogiškųjų vertybių pamato sluoksnį.

]]>
847 Wed, 19 November 2014 10:11:36
Lietuvos kailinių žvėrelių ir triušių augintojų draugijos parama vaikams    Š. m. lapkričio 8 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojos su vaikais, gavę Lietuvos kailinių žvėrelių ir triušių augintojų draugijos pirmininko pavaduotojos Ilonos Kauzonienės kvietimą, lankėsi Lietuvos veislinių triušių rudens parodoje – 2014.

   Parodoje akį džiugino skirtingos triušių rūšys, dydis, kailiuko spalvos. Maloniai nustebino Lietuvos kailinių žvėrelių ir triušių augintojų draugijos pirmininko prof. dr. A. Stimbirio iniciatyva: parodoje vykusio triušių aukciono metu surinktos lėšos skirtos Vaikų dienos užimtumo centrui.

   Esame nuoširdžiai dėkingi draugijos darbuotojams už parodytą dėmesį, rūpestį ir šilumą mūsų vaikams bei skirtą paramą. Surinktos lėšos bus skirtos vaikų sociokultūrinei veiklai Vaikų dienos užimtumo centre plėtoti.

]]>
833 Wed, 12 November 2014 03:11:38
Vaikų dienos užimtume centre – popietė su pareigūnais    Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato Nepilnamečių reikalų specialistės Rasa Jokilaitienė ir Asta Šegždavičienė  lapkričio 5-osios popietę lankėsi   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centre, kur susitiko su centro darbuotojomis ir ten laiką leidžiančiais vaikais. Pareigūnės didžiausią dėmesį skyrė saugaus elgesio žinių gilinimui, atšvaitų naudojimui  tamsiu paros metu. Vaikams buvo priminta ir administracinė atsakomybė dėl daromų teisės pažeidimų. Pareigūnės į centrą atsinešė dovanų - kiekvienam   po atšvaitą, o vaikų veiduose nušvitusi šypsena patvirtintino, kad  ir menkiausia dovanėlė juos pradžiugina. Centro darbuotojos paprašytos atšvaitus išdalinti ir to paties centro Viduklės  bei Užkalnio filialams.

   Straipsnį paruošė: Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato Nepilnamečių reikalų specialistės Rasa Jokilaitienė ir Asta Šegždavičienė  

]]>
823 Fri, 07 November 2014 09:11:57
Pilietinis ugdymas VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre    Prasidėjus gūdžiausiam ir niūriausiam rudens mėnesiui – lapkričiui, švenčiame Vėlines arba Visų šventųjų dieną. Ugdydami vaikų pilietiškumą vaikai supažindinti su Vėlinių šventės tradicijomis ir papročiais. O Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojų į svečius pakviestos floristikos specialistė Kristina Beržeckienė su padėjėja Jolita, padėjo visiems kartu gaminti Vėlinių puokštes, kuriomis papuošėme tremtinių ir karių kapus. Nepamiršome uždegti ir žvakutes.

]]>
800 Tue, 04 November 2014 11:11:56
Vaikų dienos užimtumo centro vaikai domisi naujovėmis    Sužinoję, kad į Raseinius atvyks eurobusas, VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro vaikai sukruto domėtis eurais. Centro darbuotojos supažindino vaikus su laukiančiomis finansinėmis permainomis, suteikė galimybę pamatyti, kaip atrodo eurai. Na, o penktadienį, spalio 31 d., visi draugiškai nuvykome prie eurobuso, kur dalyvavome interaktyviuose žaidimuose, bendravome su akcijos organizatoriais. Grįžome patenkinti, parsinešėme daug įvairių lankstinukų apie laukiančias permainas.

]]>
799 Tue, 04 November 2014 11:11:19
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras atsiėmė socialinės globos licenciją    2014 m. spalio 21 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras buvo pakviestas į Vilniuje esantį Socialinių paslaugų priežiūros departamentą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atsiimti 2014 m. rugsėjo 19 d. išduotos licencijos socialinei globai teikti.

   Centras iš Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus A. Keršulio rankų gavo dvi licencijas socialinei globai teikti – socialinės globos suaugusiems asmenims su negalia ar senyvo amžiaus asmenims namuose (Nr. L000000236) bei socialinės globos vaikams su negalia namuose (Nr. 000000237).

   Džiaugiamės, kad centras nuo šiol teiks licencijuotas socialinės globos paslaugas asmens namuose.

 

]]>
788 Mon, 27 October 2014 04:10:08
Paminėta Lietuvos socialinių darbuotojų diena    Šių metų rugsėjo 26 dieną (Lietuvos socialinių darbuotojų dienos išvakarėse) VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre buvo paminėta Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šią dieną centro direktorius Arvydas Spurga kartu su svečiais Seimo nariu Gintautu Mikolaičiu bei  Seimo nario Edmundo Jonylos padėjėja Diana Kaupaitiene pasveikino centro darbuotojus su jų profesine švente. Darbuotojams buvo įteiktos gėlės, direktoriaus bei Raseinių rajono savivaldybės Mero padėkos. Iš Raseinių rajono savivaldybės buvo sulaukta svečių: Mero Algimanto Mielinio, mero pavaduotojos Gitanos Rašimienės,  administracijos direktoriaus pavaduotojo Alfredo Brauklio, Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento direktorės Jolitos Jablonskienės ir Socialinės paramos skyriaus vedėjos Loretos Laugalienės,. Svečiai darbuotojams tarė padėkos žodžius bei įteikė dovanas. Vėliau VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktorius Arvydas Spurga kartu su svečiais Seimo nariu Gintautu Mikolaičiu bei  Seimo nario Edmundo Jonylos padėjėja Diana Kaupaitiene vyko į seniūnijas, kuriose pasveikino socialinius darbuotojus darbui su socialinės rizikos šeimomis, įteikdami darbuotojams padėkas, dovanėles bei gėles.

]]>
747 Mon, 29 September 2014 04:09:55
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras trečius metus iš eilės dalyvaus rudens šventėje    Vaikų dienos užimtumo centro mažieji lankytojai visą mėnesį dalyvaudami centro užsiėmimuose, ruošiasi rajoninėje rudens šventėje „Sveiks, svieteli margs“ pristatyti parodėlę, kurios metu prekiaus savo rankomis darytais darbeliais. Rugsėjo 20 d. vaikai ir darbuotojai tikisi sulaukti šventės svečių bei miestiečių susidomėjimo Vaikų dienos užimtumo centro eksponuojamais darbeliais ir viliasi, kad vaikų triūsas neliks nepastebėtas.

]]>
722 Thu, 18 September 2014 09:09:55
Užkalnių bendruomenės vaikai lankėsi sostinėje    Užkalnių k. bendruomenės vaikai lydimi VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojų, vasarą palydėjo surengdami pažintinę išvyką į sostinę. Vaikai su darbuotojomis dalyvavo pažintinėje – apžvalginėje ekskursijoje po žymiausias Vilniaus vietas, susidomėję klausėsi gido pasakojimo. Neišdildomus įspūdžius paliko apsilankymas Valdovų rūmuose. Prisilietimas prie gimtosios šalies istorijos sujaudino visus.

   Vaikams ilgam įsiminė ekskursijoje praleistas laikas ir nors visi grįžo pavargę, tačiau labai laimingi. Išvykos dalyviai dėkingi Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkui Gitanui Kybartui, kurio dėka suorganizuota tolima ir turininga kelionė.

]]>
708 Tue, 09 September 2014 05:09:29
Dalyvavome žolyno plenero programos „Gamtos dovanos“ lapų valandoje    Rugpjūčio vidurys – laikas, kai vasara jau suka prie pabaigos ir vėsta orai, pranašaudami artėjantį rudenį. Tuo metu nuo seno lietuviai šventė vasaros ir rudens sandūrą – Žolinę.

   Rugpjūčio 14 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai su socialinėmis darbuotojomis Lina Švilpiene ir Vaida Marcinkute dalyvavo Raseinių krašto istorijos muziejuje žolynų plenero programoje „Gamtos dovanos“ - lapų valandoje. Dailininkės- muziejininkės Gintarės Norkienės padedami vaikai pynė floristinius kilimėlius, vėliau juos papuošė lauko gėlėmis. Kūrė augalinę grafiką.

   Džiugu buvo stebėti kūrybingus vaikus, girdėti dalinimąsi patirtais įspūdžiais.

]]>
687 Thu, 21 August 2014 10:08:28
Integralios pagalbos teikimas Raseinių rajone bus greitesnis    Įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą, ,,VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro integralios pagalbos plėtra“, palengvinti darbuotojų teikiančių integralios pagalbos paslaugas asmens namuose iš projekto lėšų buvo numatyta įsigyti 5 automobilius. 2014 m. gegužės 31 d. centras pasirašė automobilių pirkimo-pardavimo sutartį su įmone, UAB „Moller Auto“, iš kurios centras įsigijo 3  iš 5 numatytų automobilių. Po Naujųjų planuojama įsigyti likusius automobilius.

   2014 m. rugpjūčio 5 d. centrą pasiekė įsigyti 3 VW Caddy automobiliai. Integralios pagalbos paslaugos taps prieinamesnės ir greičiau pasieks rajono gyventojus.

]]>
681 Tue, 19 August 2014 09:08:37
Įsibėgėja projektas „Noriu žinoti ir papasakoti kitiems, kaip gyventi švariau!”    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojai vykdo Raseinių rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos aplinkos apsaugos priemonę – projektą, kurio metu vaikai skatinami sąmojingai dalyvauti šiukšlių rinkime ir rūšiavime.

   Pakelėse ir pamiškėse besimėtantys per šimtą metų nesuyrantys stikliniai buteliai, plastiko pakuotės ir kt. rodo, kad visuomenė vis dar abejinga šiukšlių rinkimui, o tuo labiau jų rūšiavimui. Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojos vaikams skaitė paskaitą apie tai, kad didžiąją dalį buitinių atliekų sudaro vertingos medžiagos, kurias galima perdirbti ir pagaminti naujų naudingų daiktų. Centro jaunieji lankytojai atidžiai klausėsi kaip išrūšiuotas popierius ir kartonas virsta popieriumi ar pakuote, panaudo­ti plastiko maišeliai tampa naujais maišeliais ar plastiko indais, surinkti stiklo buteliai lydomi į naujus.

   Po paskaitos darbuotojos su vaikais teoriją įtvirtino praktiškai – Centro teritorijoje rinko atliekas ir rūšiavo jas. Projekto eigoje planuojama dar ne viena išvyka, siekiant vaikams ugdyti pilietiškumą, o šiukšlių rūšiavimą paversti kasdienybe.

]]>
638 Thu, 03 July 2014 03:07:35
Patvirtinta socialinių darbuotojų padėjėjų kvalifikacijos kėlimo programa    Viešoji įstaiga Raseinių socialinių paslaugų centras (toliau – centras) siekdamas, kad centro darbuotojai įgytų reikiamų kompetencijų ir įgūdžių bei atsižvelgdamas į tai, kad socialinio darbuotojo padėjėjais gali dirbti asmenys išklausę 40 val., socialinių darbuotojų padėjėjų mokymus arba įgiję atitinkamą socialinio darbo išsilavinimą parengė įžanginių socialinių darbuotojų padėjėjų ir lankomosios priežiūros specialistų mokymų programą. Šią programą centras teikė Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – departamentas) derinti. 2014-06-12 Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos raštu informavo, kad centro pateikta programa įvertinta teigiamai. Socialinių darbuotojų padėjėjų ir lankomosios priežiūros specialistų programa galioja 5 metus.

   Centrui suderinus programą galima apmokyti ne tik centre dirbančiuosius, tačiau ir kitų įstaigų darbuotojus, kuriems aktualūs socialinio darbuotojo padėjėjo ir lankomosios priežiūros specialistų mokymai.

]]>
636 Wed, 02 July 2014 08:07:48
Vaikų dienos užimtumo centro lankytojai tęsia pažintį su profesijomis bei mini Tarptautinę kovos su narkomanija dieną    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centras, tęsdamas pažinčių su profesijomis ciklą (prieš tai vaikai supažindinti su ugniagesio gelbėtojo specialybe), suorganizavo išvyką į UAB „Danspin“. Įmonėje administracijos darbuotoja supažindino vaikus su karšėjo, verpėjo profesijomis. Išvykos dalyviams paliko įspūdį ne tik vilnos karštuvai, verptuvai, suktuvai, bet ir moderniai atrodantis neseniai iškilęs naujasis įmonės pastatas.      

   Vaikai taip pat buvo supažindinti su konditerio profesija. Raseinių prekybos konditerijos ceche Vaikų dienos užimtumo centro lankytojams bei darbuotojams gamybos vedėja Sandra Rimavičienė pasakojo, kaip kepami įvairūs skanėstai. Ypač visiems patiko stebėti šakočių kepimo procesą, juolab, kad ir patys galėjo jame dalyvauti. Baigiantis viešnagei, visi buvo pavaišinti tik ką iškeptais saldumynais.

   Minint Tarptautinę kovos su narkomanija dieną, VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Asta Montvydienė surengė Vaikų dienos užimtumo centro vaikams trumpą paskaitą narkomanijos ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimo problemos tema bei pristatė svečią - Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininką Darių Jonaitį. Viršininkas kalbėjo ne tik apie narkotinių medžiagų žalą, taikomas sankcijas, bet ir supažindino vaikus su policijos pareigūno profesija, darbo ypatumais, atributais: tarnybine uniforma, ginklais, automobiliu. Vaikai su dideliu smalsumu klausėsi svečių, buvo apdovanoti dovanėlėmis.

   Tikimės vaikams suteikti turiningesnes vasaros atostogas, praplėsti akiratį, supažindinant dar ne su viena profesija.

   Straipsnį parengė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centras

]]>
634 Mon, 30 June 2014 10:06:54
Gedulo ir vilties dienos minėjimas Vaikų dienos užimtumo centre Nugrimzk į praeitį, tremtie,
Pilna žiaurumo ir patyčių,
Bet viską saugok, atmintie,
Kaip saugojai paveikslą Vyčio.
(V. Cinauskas)

   Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kaip ir kasmet, inicijavo birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą. Šiemet minimos jau 73-osios pirmųjų trėmimų metinės. Prie šios akcijos prisidėjo ir Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai bei darbuotojos.
   Pilietinės iniciatyvos metu prisiminėme mūsų šalies, artimųjų, kurie buvo ištremti, istorijas, sužinotas iš savo tėvų, senelių, prosenelių. Paklausėme tremtinių pamėgtos dainos „Kad ne auksinės vasaros, ne mėlynos vosilkos...“, paanalizavus dainos žodžių prasmę, patys ją sudainavome. Bendromis jėgomis iš popieriaus gaminome pilietinės iniciatyvos simbolius – rugiagėles („vosilkas“). Ant gėlių lapelių užrašėme ištremtų, išsiųstų į tremtį giminių ir artimųjų vardus, kad gėlės taptų gyvomis, suasmenintomis. Vėliau, nešini rugiagėlėmis, apsilankėme Raseinių civilinėse kapinėse, kur palaidotos sovietinio rėžimo aukos. Pagerbę buvusius tremtinius ir politinius kalinius tylos minute, į žemę susmeigėme gėles.

]]>
627 Thu, 19 June 2014 03:06:13
Surengtos žaidynės Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti    Šių metų gegužės 29 dieną Vaikų dienos užimtumo centro (Raseinių, Viduklės ir Užkalnių filialų) jaunieji lankytojai, tęsdami tradiciją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną minėjo Jūkainių geomorfologiniame draustinyje.

   Nei vaikų, nei darbuotojų ar svečių neišgąsdino apniukęs dangus, grasinantis lietumi. Puikią nuotaiką skleidė ne tik poilsiavietė papuošta balionais, kūrenami laužai, šventės dalyviams išradingai paruoštos užduotys ir estafetės, bet didžiausią nuostabą vaikams sukėlė pagrindiniai popietės svečiai – Berno zenenhundų ir vokiečių aviganių veislės šunys, kuriuos atsivežė veisėjas Irmantas Tarnauskas.

   Vaikai, išklausę gyvūnų savininko paskaitos apie augintinių priežiūrą, mitybą, prisižaidę ir prisilakstę su šunimis, pasiskirstę komandomis su dideliu entuziazmu ėmėsi rungčių, kad įrodytų kuri komanda pranašesnė. 

   Šventę vainikavo padėkos svečiams, renginio pagalbininkams ir vaikams, išdalinti saldūs prizai, pakviesta vaišintis laužuose keptomis bulvėmis.

   Dėkojame Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos socialiniam pedagogui Tadui Puidokui už geranorišką ir nuoširdžią pagalbą rengiant šventę, bei veislyno „Kalnų šuo“ veisėjui Irmantui Tarnauskui už suteiktą neišdildomą įspūdį visiems renginio dalyviams.

   Straipsnį parengė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vedėja Gintarė Bartkėnienė

]]>
603 Tue, 03 June 2014 01:06:51
Pažintinė išvyka į gaisrinę    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai lydimi socialinės darbuotojos Linos Švilpienės ir socialinės darbuotojos padėjėjos Dalios Paulauskaitės  lankėsi Raseinių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Tarnybos vadovas G. Stonys lankytojams papasakojo kaip reikia išvengti gaisro ir  kokių atsargumo priemonių imtis jam kilus, norint išvengti skaudžių gaisro pasekmių.

   Ugniagesys – gelbėtojas R. Mickevičius įdomiai kalbėjo vaikams apie ugniagesio darbą, gaisro gesinimo įrangą, apie tai kokią pagalbą ugniagesiai – gelbėtojai suteikia gyventojams. Ekskursijos dalyviai apžiūrėjo ugniagesių automobilį iš vidaus, turėjo galimybę užsidėti deguonies aparatą, kurį ugniagesiai naudoja gaisro metu.

   Vaikai pateikė daug klausimų: kaip tapti ugniagesiu, ar tai sunkus darbas, kiek vandens telpa į gaisrinės automobilį ir kt.                 

   Apsilankymas priešgaisrinėje gelbėjimo stotyje visiems paliko neišdildomą įspūdį.

   Straipsnį parengė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Lina Švilpienė

]]>
598 Mon, 02 June 2014 10:06:13
Gražiname aplinką    Saulėtą gegužės mėn. popietę VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro aplinka pražydo spalvingomis gėlėmis. Tikra staigmena centro darbuotojams tapo tai, kad gėles pasodino Vaikų dienos užimtumo centro lankytojai. Tai vaikams buvo ne tik pramoga, bet ir pamoka, kaip reikia gėles sodinti, jas prižiūrėti. Kartu su vaikais darbavosi ir socialinė darbuotoja Lina Švilpienė bei socialinės darbuotojos padėjėja Dalia Paulauskaitė. Na, o šią pamoką mums pravedė Raseinių komunalinių paslaugų įmonės apželdinimo meistrė Danutė Aniulienė. Ji atvežė ir gėlių, užaugintų įmonės šiltnamiuose. Už tai mes visi jai nuoširdžiai padėkojome ir padovanojome savo rankomis padarytą paveikslėlį- gėlių kompoziciją. Tikimės, kad meilė grožiui, gražiai aplinkai skatins mus bendrauti ir toliau.

   Straipsnį parengė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinio darbuotojo padėjėja Dalia Paulauskaitė

]]>
599 Mon, 02 June 2014 10:06:11
Pasikeitė neįgaliųjų techninės pagalbos priemonių aprūpinimo tvarka    Nuo š. m. gegužės 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. gruodžio 19 d. įsakymo Nr. A1-338 „Dėl neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimai. 

   Pasikeitė įmokų, mokamų už automatiškai ar rankomis valdomas lovas, suma. Už automatiškai reguliuojamą lovą mokama 250 litų  vienkartinė įmoka, už rankomis reguliuojamą lovą mokama 150 litų vienkartinė įmoka. Įmokos už automatiškai  ir rankomis reguliuojamas  lovas, pervedamos į Neįgaliųjų techninės pagalbos centro  prie SADM atsiskaitomąją sąskaitą.

   Techninės pagalbos neįgaliesiems centras prie SADM Kauno skyrius ar VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras, rankomis arba automatiškai reguliuojamomis lovomis, gautomis paramos būdu, Raseinių savivaldybės gyventojus aprūpina nemokamai.

   Grąžinus rankomis arba automatiškai reguliuojamą lovą, praėjus ne daugiau kaip 12 mėn. nuo lovos išdavimo asmeniui dienos, Techninės pagalbos neįgaliesiems centras prie SADM, grąžina asmeniui ar jo paveldėtojams arba asmeniui, pasirašiusiam aprūpinimo techninėmis pagalbos priemonėmis sutartį, 50 litų už rankomis reguliuojamą lovą ir 100 litų už automatiškai reguliuojamą lovą.

   Pasikeitė aprūpinimo naktipuodžio kėdutėmis ir vaikštynėmis su staliuku tvarka. Asmuo, sutikęs įsigyti Techninės pagalbos neįgaliesiems centras prie SADM Kauno skyriaus ar VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro siūlomą naktipuodžio kėdutę, sumoka 20 litų vienkartinę įmoką, o įsigijęs vaikštynę su staliuku - 30 litų vienkartinę įmoką. Įmokos už naktipuodžio kėdutes ir vaikštynes su staliuku, pervedamos į Neįgaliųjų techninės pagalbos centro  prie SADM atsiskaitomąją sąskaitą.

   Kai naktipuodžio kėdutės ar vaikštynės tampa nereikalingomis, švarios, tvarkingos, sukomplektuotos grąžinamos VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centrui. Įmoka asmeniui negrąžinama.

   Kompensacija, skirta įsigyti aktyvaus tipo, bei tetraplegikui skirtą neįgaliojo vežimėlį, sumažinta iki 4200 litų, mokama vieną kartą per 5 metus.

   Techninės pagalbos neįgaliesiems centras prie SADM Kauno skyrius ar VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras turimomis neįgaliųjų techninės pagalbos priemonėmis Raseinių savivaldybės gyventojus, pateikusius visus reikalingus dokumentus, aprūpina iš karto. Tuo atveju, kai reikalingos techninės pagalbos priemonės įstaigoje nėra, asmeniui teikiama informacija dėl reikalingos priemonės gavimo galimybių. Visos neįgaliųjų techninės pagalbos priemonės, tapusios nereikalingomis, švarios ir tvarkingos grąžinamos į VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centrą.

   Dėl smulkesnės informacijos kreiptis  į VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Pagalbos namuose skyriaus socialinę darbuotoją Irmą Vaivarienę, adresu: Žemaitės g. 4, Raseiniai, tel. (8 428)  72038; 8 672 63054, el. p.: irma.vaivariene@raseiniai.lt

   Straipsnį parengė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Pagalbos namuose skyriaus socialinė darbuotoja Irma Vaivarienė

]]>
542 Thu, 15 May 2014 08:05:58
Vaikų dienos užimtumo centro vaikai sveikina mamas    Skleidžiantis gegužės žiedams visi prisimename savo mamas. Pagerbiame jas kaip mokame, kaip širdis liepia. Svarbu ne dovanos vertė, bet parodytas dėmesys, kad mama apsidžiaugtų ir nusišypsotų.

   ,,Ar žinot, kaip mums reikia jūsų šypsenos ir buvimo šalia“- tokiais žodžiais VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centre prasidėjo šventė, skirta Mamos dienai paminėti.

   Visą kovo mėnesį Raseinių m., Užkalnių k., Viduklės mstl. Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai su socialinių darbuotojų pagalba gamino dovanėles, socialinių pedagogių pastangomis mokėsi eilėraščių, dainų. Muzikinę programą vaikams paruošti padėjo meno vadovė Gerda Lapinskaitė.

   Visi šventėje dalyvavusieji patyrė daug džiugių emocijų. Vaikai savo vaikišku gerumu parodė, kad jų širdelės kupinos meilės, džiaugsmo ir supratingumo.

]]>
528 Wed, 07 May 2014 10:05:14
Užsimezgusi draugystė su VšĮ Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centru    Neseniai prasidėjusi VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro draugystė su VšĮ Raseinių Neįgaliųjų dienos užimtumo centru sėkmingai tęsiasi toliau.

   Štai š. m. balandžio 30 d. dalyvavome neįgaliųjų organizuotame renginyje „Laiškas mamai''. Laiškus ne tik rašėme, bet ir piešėme. Visus džiugino labai draugiška, šilta aplinka, nuoširdus bendravimas.

   Atsidėkodami surengėme mini koncertą, vaikai padainavo keletą dainelių. Išsiskyrėme sutarę dar ne kartą susitikti.

   Straipsnį parengė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro socialinio darbuotojo padėjėja Dalia Paulauskaitė

]]>
526 Wed, 07 May 2014 10:05:51
„Atvelykis – Vaikų Velykėlės 2014” VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre    Atvelykis – pirmasis sekmadienis po Velykų, užbaigiantis Velykinę savaitę. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centre vyko šventė  „Atvelykis - Vaikų Velykėlės 2014”.

   Socialinės darbuotojos supažindino visus susirinkusiuosius su Velykų šventės atsiradimo istorija ir prasme. Pristatė velykavimo papročius, velykinius žaidimus ir kitokias linksmybes.

   Vaikai iš vytelių pynė 2 m aukščio ir 1 m pločio „Didžiulio margučio“ muliažą, kurį Centro kiemelyje išpuošė įvairia technika margintais popieriniais margučiais.

   Renginio metu vaikai dalyvavo kiaušinių ridenimo varžybose, taip pat išbandė jų tvirtumą, dalyvavo gražiausio margučio rinkimuose.

   Dalyviai buvo vaišinami velykiniais saldumynais. Vaikams šventė suteikė daug teigiamų ir džiaugsmingų emocijų. Renginio pabaigoje vaikus nudžiugino velykinės dovanos.

   Straipsnį parengė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro socialinė darbuotoja Lina Švilpienė

]]>
527 Wed, 07 May 2014 10:05:35
Užmegztas bendradarbiavimas su Kulautuvos vaikų ligonine    Š. m. balandžio 15 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre lankėsi VšĮ Respublikinės Kauno ligoninės padalinio Kulautuvos vaikų ligoninės, l. e. p. direktorė Teresė Girdvainienė su psichologe. Susitikimo metu kartu su VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialiniais darbuotojais, dirbančiais su socialinės rizikos šeimomis, aptarė tuberkuliozės problemą, kitas su šia liga susijusias socialines problemas.

   Gydytoja pateikė trumpą informaciją apie gydymo įstaigą. 100 lovų ligoninėje per metus gydosi daugiau negu 600 nuo 3 iki 18 metų tub. infekuotų arba sergančių įvairiomis tuberkuliozės formomis vaikų. Ligoninėje dirba 7 gydytojai, 21 slaugytoja, veikia kineziterapijos, fizioterapijos, masažo, rentgeno, reabilitacijos ir kt. kabinetai, klinikinė laboratorija.

   Ligoninėje veikia konsultacinis kabinetas, jame konsultuoja vaikų ftiziatras-pulmonologas, atliekami tuberkulino mėginiai. Bendrosios praktikos gydytojas, kilus įtarimui, kad vaikas gali būti užsikrėtęs tuberkulioze, turi teisę siųsti ištyrimui į ligoninę - formoje Nr. 027/a įrašius "pulmonologo konsultacijai." Ligoninėje gydomi ir šalutiniai susirgimai: ūminiai ir lėtiniai bronchitai, bronchų astma, plaučių uždegimas, judamojo aparato susirgimai (ydinga laikysena, stuburo iškrypimas, plokščiapėdystė), naktinis šlapimo nelaikymas. Kiekvienas vaikas ištiriamas dėl helmintozės (kirmėlinių ligų). 2010 m. ligoninėje Europos Sąjungos lėšomis atlikta šilumos ūkio renovacija. Gaivus pušyno oras, gražios apylinkės suteikia teigiamų emocijų ir padeda gydymui ir poilsiui.

   Informatyvus susitikimas, tikimės, peraugs į tolesnį sėkmingą bendradarbiavimą.

   Informaciją apie šią gydymo įstaigą galima rasti el. svetainėje: http://tubligonine.w3.lt

]]>
513 Mon, 28 April 2014 03:04:47
Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2014    Jau penktus metus inicijuojamas emocinės paramos telefonu tarnybos „Vaikų linija" projektas „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2014“. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centras neabejingas patyčių problemai, taip pat prisijungė prie akcijos.

   Visą savaitę VDUC vaikai (Raseinių m., Užkalnių k., Viduklės mstl. filialų) dalyvavo pilietinėje akcijoje. Jos metu kiekvieną dieną buvo užsiimama vis kita veikla. Vaikai dalyvavo paskaitėlėse, kurių metu kalbėjome kas yra patyčios, požiūrį į jas, patyčių formas, vietas, vaikų vaidmenis patyčių situacijoje, kodėl jos vyksta, patyčių padarinius ir kaip to išvengti.

   Prisidėdamos prie patyčių prevencijai skirto renginio į svečius atvyko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistės R. Jokilaitienė ir J. Čėsnienė. Susitikimo metu specialistės priminė dažniausiai nepilnamečių daromus teisės pažeidimus ir už juos numatytą atsakomybę. Vėliau visi vaikai žiūrėjo akcijos organizatorių rekomenduotą dokumentinį filmą, po kurio vyko aptarimas.

   VDUC jaunieji lankytojai dirbo praktinį darbą „Mažom pėdutėm į draugo širdį“, iš spalvoto popieriaus kirpo pėdutes su linkėjimais, kurios simbolizavo kelią į draugo širdį. Vyko draugiškos sporto varžybos, stalo žaidimų turnyrai.

   Vykusiuose užsiėmimuose vaikai buvo skatinami nepamiršti draugiško ir pagarbaus bendravimo, tolerancijos ir empatijos. Veiksmo savaitės aptarimas vyko prie saldaus vaišių stalo.

   Straipsnį parengė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro socialinės pedagogės Rasa Stankuvienė ir Vilma Ambrozaitienė

]]>
465 Tue, 01 April 2014 04:04:09
Žemės dienos paminėjimas VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre    Visą savaitę vaikai lankantys Vaikų dienos užimtumo centrą (Raseinių m., Viduklės mstl., Užkalnių k.) dalyvavo projekte Žemės dienai paminėti. Šio projekto tikslas - ugdyti vaikams pagarbą gamtai, norą ir gebėjimą saugoti, bendrauti ir bendradarbiauti, skatinti kūrybingumą ir aktyvumą.

   Kovo 20-ąją, jau nuo 1971 metų, yra minima Žemės diena. Žmonėms primenama, kad Žemė – mūsų planeta ir jai reikia mūsų pagalbos. Tai paskatina žmones susimąstyti apie savo elgesį -  ar jie degina žolę, mėto šiukšles, laužo medžius, ar saugo Žemę – nešiukšlina, neteršia ir sudrausmina taip darančius. 

   Vaikai, socialinių darbuotojų padedami sukūrė instaliaciją, kurios moto – „Žemėje nėra šiukšlių, bet yra daiktai padėti ne į vietą. Rūšiuokime šiukšles, taip prisidėdami prie Žemės išsaugojimo.“

   Jaunieji Centro lankytojai kartu su socialinėmis pedagogėmis rašė palinkėjimus Žemei, tvirtino juos prie balionų, kuriuos Žemės dieną paleido į dangų. Vaikai savarankiškai pasirinko eilėraščius gamtos tema, juos raiškiai skaitė, vyko ir viktorina, kurios metu dalyviai pasiskirstė į dvi komandas, jos metu atsakinėjo į įvairius su gamta susijusius klausimus. Tai pagilino vaikų žinias apie aplinkosaugą - apie švaraus vandens svarbą, apie augalus, gyvūnus, paukščius, kuriais turime rūpintis, apie atliekų rūšiavimą, orą, kenksmingas medžiagas.

   Žemės dienos minėjimas – ne tik graži šventė ir tikrojo pavasario pradžia. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į mūsų planetoje kylančias problemas – taršą, išteklių naudojimą. Visi kartu siekime, kad mūsų gamta būtų švaresnė. Pradėkime nuo savęs ir savo aplinkos!

   Straipsnį parengė Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojai

]]>
451 Mon, 24 March 2014 01:03:17
Vaikų dienos užimtumo centre surengta darbelių parodėlė – atvirų durų diena    Š. m. kovo mėn. pradžioje VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre vyko vaikų darbelių parodėlė – atvirų durų diena, į kurią atvyko daug tėvelių, norinčių susipažinti su vaikų veikla, užimtumu. Vaikai, savo ruožtu, nuoširdžiai pasakojo, ką jie veikia, rodė padarytus darbelius. Centro darbuotojos atsakė į svečiams kylančius klausimus, informavo apie dienos centro keliamus reikalavimus.

   Vaikai ir darbuotojai džiaugėsi sulaukę ne tik tėvelių dėmesio, bet ir svečių iš VšĮ Raseinių dienos centro „Vilties takas“, Raseinių miesto seniūnijos, Užkalnių kaimo bendruomenės. Daugelis svečių įsigijo vaikų rankomis pagamintų darbelių.

   Parodėlė – atvirų durų diena rengiama jau antrus metus, tapo gražia Vaikų dienos užimtumo centro tradicija, kuri, tikimės, kartosis dar ne kartą.

   Straipsnį parengė Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojai

]]>
443 Wed, 19 March 2014 04:03:46
Kovo 16-oji – Knygnešio diena.    Knygnešystė – autentiškas mūsų tėvynės reiškinys, kuris vyko tik pas mus, Lietuvoje, ir kurio daugiau niekur pasaulyje neaptinkame. Jis padėjo mums išlaikyti kalbą, raštą, galiausiai, atgauti ir valstybingumą.

   Minėdami knygnešio dieną, kiekvienais metais, kovo 16 – tą primename sau ir kitiems apie meilę kalbai bei Tėvynei.

   Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai, lydimi socialinių pedagogių vyko į Raseinių krašto istorijos muziejų. Muziejaus darbuotoja L. Vapsevičienė supažindino su muziejuje esančiomis senomis išsaugotomis knygomis, papasakojo jų atsiradimo istoriją, leido pavartyti.

   Vaikai pažadėjo puoselėti savo kalbą, saugoti ir tausoti knygeles, o L. Vapsevičienė sveikindama vaikus su knygnešio diena palinkėjo pajusti skaitymo malonumą, kad knyga jiems būtų lobynas, kuriame slypi žmonių kultūra, sukaupta patirtis, informacija, praeitis, dabartis ir pamatai ateičiai.

   Straipsnį parengė Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

 

]]>
433 Mon, 17 March 2014 04:03:31
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro integralios pagalbos plėtra Raseinių rajone

 

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras 2013-10-31 pasirašė su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Europos socialinio fondo agentūra projekto „Integralios pagalbos plėtra Raseinių rajone“, finansavimo ir administravimo sutartį (VP1-1.1SADM-14-V-03-001). Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis pagal 2007-2013 m. Žmoniškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ priemonę „Darbo ir šeimos įpareigojimų derinimas: integralios pagalbos plėtra“. Raseinių socialinių paslaugų centrui projektui vykdyti skirta 1.712.535,00 Lt.

   Projekto trukmė – 22 mėnesiai (iki 2015 m. rugpjūčio 31 d.).

   Šio projekto tikslas yra teikti kokybiškas socialinės globos ir slaugos paslaugas neįgaliesiems ir senyvo amžiaus asmenims, tai pat konsultacinę pagalbą juos slaugantiems šeimos nariams. Paslaugos bus teikiamos ne tik vienišiems asmenims, bet ir tiems asmenims, kurie turi šeimos narius, bus siekiama padėti šeimos nariams, prižiūrintiems savo artimuosius, derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus.

   Integralią pagalbą planuojama teikti 80 neįgalių ir senyvo amžiaus Raseinių rajono gyventojų.

   Projekto vykdymo metu suformuotos 5 mobilios komandos, į kurių sudėtį be socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų įtraukti sveikatos priežiūros specialistai – slaugytojai, jų padėjėjai ir kineziterapeutai. Iš viso įsteigti 47,50 etatai: 25 etatai finansuojami ES lėšomis ir 22,5 etato kitų šaltinių lėšomis. Organizuojami mokymai mobilios komandos darbuotojams.

   Projekto metu bus įsigytos 5 transporto priemonės, skirtos mobilių komandų darbo organizavimui, asmens apsaugos priemonės, bei reikalingos techninės pagalbos ir slaugos priemonės.

   Asmenims, prižiūrintiems artimuosius namuose, bus teikiamos individualios konsultacijos, siekiant suteikti jiems žinių, įgūdžių senyvo amžiaus ir neįgalių asmenų priežiūros bei slaugos srityje.

   Projekto veiklomis taip pat bus skatinama neformali pagalba, įtraukiant į integralios pagalbos teikimo procesą savanorius.

   Daugiau informacijos apie projektą suteiks VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Integralios pagalbos skyriaus socialinio darbo koordinatorė Sigutė Balsienė, tel. 8 428 72035

]]>
410 Mon, 10 March 2014 09:03:50
Užgavėnių šventė Vaikų dienos užimtumo centre    Nors sniegas ištirpo jau seniai ir šalčiai pasitraukė, bet tradiciniam žiemos varymui tai nesutrukdė.

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai Užgavėnėm ruošėsi iš anksto: susipažino su šventės papročiais ir tradicijomis, mokėsi eilėraštukus, tobulino savo pačių rankutėmis jau pernai sukurtas Užgavėnių kaukes.

   Šventės dieną, kaukėti ir nešini muzikos instrumentais, vaikai aplankė VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro administracijos darbuotojus, kuriems padeklamavo eilėraščius, padainavo dainelę. Už pasirodymą vaikučiai gausiai apdovanoti saldumynais, blynais su uogiene.

   Vaikų dienos užimtumo centro vaikai žiemą išvijo! Graži buvo žiema, bet laikas užleisti vietą pavasariui.

   Straipsnį parengė:  VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Vilma Ambrozaitienė

]]>
409 Fri, 07 March 2014 10:03:47
Paminėjome vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai – Raseinių miesto, Viduklės mstl., bei Užkalnių k. filialuose paminėjo vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

   Tautiškais akcentais, padedami centro darbuotojų, vaikai papuošė patalpas, piešė, karpė „Laisvės ąžuolą“. Kiekvienas prisidėjo rašant linkėjimus Lietuvai ant popierinių trispalvių ąžuolo lapelių, kurie vėliau sukabinti ant medžio šakų. Linkėjimai patys įvairiausi - „kad visi išvykę lietuviai grįžtų į tėvynę“, „kad gerai derėtų laukai“, „Lietuva – būk laisva“ ir t.t. Šią dieną prisiminėme tautos  istoriją,  tautos išsivadavimo kelią, Vasario 16-osios prasmę Lietuvai ir kiekvienam iš mūsų.

   Pilietinių renginių metu centro darbuotojai siekia ugdyti vaikų pilietiškumą, istorinį pažinimą, mokoma branginti nepriklausomos tautos vertybes, atskleidžiant Lietuvos valstybingumo temą, pažymint svarbias Lietuvos istorijos datas.

   Straipsnį parengė socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

]]>
374 Wed, 19 February 2014 03:02:24
Vaikai Duonos dieną minėjo apsilankę kepykloje    Šiandienos vaikams sunku įsivaizduoti duonos gamybos kelią nuo rugio grūdo iki gardaus ir kvepiančio kąsnio ant kasdienio mūsų stalo.

   Siekiant plėsti vaikų suvokimą, VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai lydimi darbuotojų lankėsi G. Laurynienės konditerijos ceche, kuriame savininkė ir darbuotojos supažindino su duonos kepimo technologijomis, atsakinėjo į vaikams iškilusius klausimus. Mažieji ekskursantai susidomėję stebėjo kaip maišoma ir kildinama tešla, apžiūrėjo kepimo krosnis bei kitus įrenginius.

   Kepyklos savininkė laukė svečių su ypatingomis vaišėmis – šakočiu, pyrago gaminiais, sausainiais ir karšta, šviežia duona.

   Vaikai nuoširdžiai dėkodami poniai G. Laurynienei už geranorišką priėmimą įteikė savo rankomis gamintą paveikslėlį.

 

]]>
367 Thu, 13 February 2014 11:02:20
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre – kirpyklėlė vaikams    Siekiant užtikrinti vaikams sveikatos priežiūros kokybę Vaikų dienos užimtumo centre pakviestos apsilankyti kirpėjos - stilistės Audronė Gružinskienė bei Aistė Bičiulaitienė. Jos sutiko centrą lankančius vaikus supažindinti su plaukų higiena, o norinčius tvarkingai ir gražiai atrodyti – apsikirpti, mergaites papuošti gražiomis šukuosenomis.

   Susitikimo metu kirpėjos pasakojo, kad plaukai  - svarbi žmogaus įvaizdžio dalis, todėl būtina deramai juos prižiūrėti ir ugdyti tinkamus plaukų priežiūros įgūdžius jau vaikystėje. Mergaites domino modeliavimo priemonės, aksesuarai bei kasų pynimo technikos, berniukus – galimybė kirpimą paįvairinti originaliais plaukų raštais (skutinėjimais).

   Darbuotojos ir vaikai nuoširdžiai dėkoja kirpėjoms ir tikisi susitikti dar ne kartą.

 

   Straipsnį parengė Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

 

]]>
360 Mon, 10 February 2014 10:02:34
2013 m. būsto pritaikymo darbai neįgaliesiems baigti    2013 m. gruodžio 20 d. Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. (5.3.) A1 – 386 patvirtinta Raseinių rajono savivaldybės būsto pritaikymo neįgaliesiems 2013 – 2015 m. komisija (toliau –komisija), susirinko į baigiamąjį posėdį, kurio metu pasirašytas būsto pritaikymo darbų priėmimo protokolas 2013 m.

   2013 m. būstas pritaikytas 2 neįgaliesiems iš I ir II eilės po vieną. Vienas būstas pritaikytas vaikui iki 18 m. Būsto pritaikymo darbai atlikti už 57 994,56 Lt. iš jų: 27 994,56 Lt valstybės biudžeto ir 30 000,00 Lt., savivaldybės lėšos.

 

Parengė:

VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Ina Balčaitytė

 

]]>
330 Mon, 27 January 2014 01:01:51
Išsipildžiusios vaikų svajonės    Trečius metus vykstantis projektas „Vaikų svajonės“ ragino ir šiais metais padaryti gerą darbą – įgyvendinti vieno ar kelių sunkiomis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones: padovanoti lėlę, mašinėlę, rogutes, batus, striukę ar pan.

   Pagrindinis projekto partneris - Vilniaus miesto socialinės paramos centras, šiais metais paskatino aktyviai veikti ir kitų šalies miestų socialinius darbuotojus. 300 socialinių darbuotojų ir 100 savanorių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Elektrėnų, Varėnos, Druskininkų, Raseinių, Radviliškio, Pasvalio, Švenčionių, Varėnos ir kt. savivaldybių keletą mėnesių lankė savo miesto ir rajono socialinės rizikos šeimas ir užsirašinėjo jose gyvenančių vaikų norus.

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras gerų žmonių iš visos Lietuvos padedamas išpildė 374 vaikų, gyvenančių Raseinių miesto ir rajono seniūnijose svajones. Geros valios žmonėms pasiūlyta atvykti asmeniškai įteikti dovaną ar atsiųsti ją paštu, tačiau kurie neturėjo tokių galimybių – siuntė pinigus, už kuriuos buvo perkamos vaikų trokštamos dovanos, bendra atsiųstų pinigų suma siekė – 6117,30 Lt.

   Vaikų nuotraukos, įamžintos socialinių darbuotojų seniūnijose, su plačiomis šypsenomis, dovanėlėmis rankose ir padėkos žodžiais ištartais vaiko lūpomis, nusiųstos kiekvienam, dovaną dovanojusiam žmogui.

   Mes, VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro darbuotojai, tėvai ir vaikai, nuoširdų AČIŪ tariame projekto organizatoriams bei visiems prisijungusiems prie šio projekto. Dėkojame Jums, kad esate kartu.

 

]]>
321 Mon, 20 January 2014 10:01:51
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras prisidėjo prie akcijos „Renkame įdomiausią 2013 metų vaikų knygą“    Vaikų dienos užimtumo centre apsilankiusi Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė, centrą lankančius vaikus pakvietė dalyvauti „2013 Metų knygos rinkimuose“. Šios akcijos organizatoriai – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

   Visą gruodžio mėnesį vaikai kartu su socialinėmis pedagogėmis skaitė penkias autoritetingos komisijos nominuotas knygas vaikams. Knygų penketuką sudarė:

1. Tomas S. Butkus „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“.

   Paties autoriaus savitai iliustruota mąsli pasaka apie žmogaus nuostabą pasaulio akivaizdoje, kirbančius būties klausimus, daugialypėms interpretacijoms atvirus potyrius.

2. Vitalija Lapina „Ar pažįsti Kiukį?“.

   Pagaviai, su psichologiniu jautrumu ir žaismingu humoru pasakojama istorija apie mergaitės ir mįslingos būtybėlės bičiulystę, kupiną išmoningų vaikiškų išdaigų ir lydimą mamos supratingumo.

3. Kęstutis Navakas Udo ir Dra niekaip nesusikalba“.

   Įtaigiais vaizdais sustiprintas nuotaikingas tekstas apie netikėtą uodo ir dramblio susitikimą rutulioja svarbią bendresnę mintį – apie skirtybių sąlytį, didumo ir mažumo santykį, nepažįstamo baugumą, prielaidas susikalbėti.

4. Antanas Šimkus Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“

   Originaliai iliustruotas eilėraščių rinkinys, iš nūdienos realijų, komiškų nutikimų, žinomų kūrinių parafrazių dėliojantis smalsios, gyvybingos, kartais net pramuštgalviškos senolės portretą.

5.   Ingrida Vizbaraitė Karžygiuko istorija“

   Tradicine pasakos struktūra (iššūkis – sunki kelionė – laimingas sugrįžimas), aiškiomis vertybėmis, narsiais herojais grįsta jauki knyga apie mažo žmogučio didelius žygdarbius (apginti skriaudžiamą, padėti liūdinčiam, pasirūpinti saviškiais).

   Pasibaigus knygų skaitymui, apibendrinus tai kas buvo išgirsta, pereita prie svarbiausios ir atsakingiausios dalies – labiausiai patikusios knygos išrinkimo. Balsavime dalyvavo 33 vaikai. Net 21 balsas atiduotas už A. Šimkaus „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“, 5 -  K. Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“, 4 – I. Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“, 3 – V. Lapinos „Ar pažįsti Kiukį?“

   Viliamės, kad „Metų knygos rinkimai“ Vaikų dienos užimtumo centre taps gražia kasmetine tradicija.

   Straipsnį parengė socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

]]>
318 Thu, 16 January 2014 11:01:09
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro ir Raseinių rajono policijos komisariato bendro darbo įvertinimas    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre vyko darbų aptarimas pagal prevencinių priemonių planą dėl socialinių šeimų aplankymo Raseinių rajone bei jose teisės pažeidimų užkardymo, kuriame dalyvavo Centro direktorius Arvydas Spurga, Paramos šeimai skyriaus vyresnioji socialinė darbuotoja Rasa Mockevičienė, socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis seniūnijose, policijos psichologas Arūnas Norkus, Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas Darius Jonaitis.

   Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas Darius Jonaitis aptarė vykusios akcijos, kurios metu policijos pareigūnai kartu su socialiniais darbuotojais darbui su socialinės rizikos šeimomis lankė socialinės rizikos šeimas vakarais. Pagal vykdomą priemonių planą buvo aplankyta daug šeimų seniūnijose, viso 98. Pareigūnas pasidžiaugė, kad lankant šeimas mažai buvo aptikta pažeidimų, padarytas nemenkas prevencinis darbas, buvo išdalinti šeimoms lankstinukai. Tikimasi ir toliau aktyviai bendradarbiauti su VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro darbuotojais, lankant šeimas bei keičiantis informacija apie jas, padėkota darbuotojams už bendradarbiavimą.

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktorius Arvydas Spurga pasidžiaugė gerais akcijos rezultatais ir išsakė nuomonę, kad ir toliau reikalinga geranoriškai, susiderinus su pareigūnais tęsti akciją aplankant šeimas.

   Policijos psichologas Arūnas Norkus darbuotojams paskaitė paskaitą apie smurtą šeimoje.

   Paramos šeimai skyriaus vyresnioji socialinė darbuotoja Rasa Mockevičienė pritarė nuomonei tęsti sėkmingai vykusią akciją, kurios metu, plėtojamas socialinių darbuotojų darbui su socialinės rizikos šeimomis kasdienis darbas siekiant, kad šeimos nariai vestų tinkamą gyvenimo būdą, bei užtikrinti vaikams saugią gyvenamąją aplinką augti namuose.

]]>
307 Mon, 06 January 2014 03:01:52
Šv. Kalėdų popietės VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre    Nors šv. Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpis sniego pusnimis nedžiugina ir dažnai pristinga šventinės nuotaikos, Vaikų dienos užimtumo centre lankėsi Kalėdų senelis, kuris stengėsi įžiebti vaikų širdyse Kalėdinę nuotaiką, pralinksminti juos ne tik žaidimais, bet ir saldžiomis dovanėlėmis.

   Vaikai aktyviai pramogavo, šoko ir dainavo su Kalėdų seneliu, Raudonkepuraite, klounu. Visi buvo pasipuošę karnavaliniais kostiumais bei šypsenomis. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro salėje Šv. Kalėdų popietėje dalyvavo 43 vaikai iš Raseinių kaimiškos, Raseinių miesto ir Viduklės seniūnijų.

   Taip pat Adventinė popietė vyko ir Užkalnių kaimo bendruomenės namuose. Padedant VšĮ Raseinių bibliotekos Užkalnių kaimo filialo darbuotojai ir Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojoms, vaikai parengė šventinę programą savo tėveliams ir kitiems bendruomenės nariams, kurie tą dieną apsilankė šventėje.

   Šia proga Vaikų dienos užimtumo centro kolektyvas dėkojo savo bendraminčiams, kurių teikiamos pagalbos dėka užsiėmimai sklandžiai vyksta Užkalnių kaime, t. y. Nemakščių seniūnijos seniūnui R. Laugaliui, Užkalnių kaimo bendruomenei ir jos pirmininkui G. Kybartui bei kt.

   Taip pat nuoširdžiai dėkojame už saldžias dovanas visuomeniniam judėjimui „Rasai“, Viduklės verslininkams Aretui Liatukui ir Petrui Klimui bei socialiniam darbuotojui darbui su socialinės rizikos šeimomis Nemakščių seniūnijoje Andriui Sabučiui.

   Džiaugiamės didžiausių metų švenčių proga galėdami suteikti laimės mūsų Vaikų dienos užimtumo centro mažiesiems lankytojams.

]]>
303 Thu, 02 January 2014 04:01:37
Užkalnių vaikų kelionė į Kauno aviacijos muziejų    Š. m. gruodžio 23 d. Užkalnių kaimo bendruomenės vaikai, lankantys VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro filialą Užkalniuose, lydimi socialinių pedagogių Rasos Stankuvienės ir Vilmos Ambrozaitienės vyko į Kauno aviacijos muziejų, kuris įsikūręs legendiniame Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome. Muziejaus gidas supažindino vaikus su visais svarbiausiais aviacijos istorijos įvykiais, įvairių modelių lėktuvais ir sklandytuvais.

   Po ekskursijos muziejuje, kelionės dalyviai prekybos ir laisvalaikio centre ,,Mega“ žiūrėjo animacinį kino filmą, kuris paliko neišdildomus įspūdžius. Vaikai taip pat turėjo galimybę pasigrožėti jūriniu akvariumu, Kalėdine eglute.

   Straipsnį parengė: socialinė pedagogė Vilma Ambrozaitienė

]]>
299 Mon, 30 December 2013 03:12:10
Išsipildžiusios svajonės    Kalėdos vaikams – tai šventė, kai jie tikisi sulaukti stebuklo. Tačiau yra daug šeimų, kurios negali nudžiuginti savo vaikų dovanomis. Būtent todėl jau treti metai VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras imasi iniciatyvos ir dalyvauja projekte „Vaikų svajonės“. Prieš Kalėdas Šiluvos seniūnas, Kalėdų senelis ir Snieguolė aplankė šeimas ir įteikė rėmėjų dovanas. Atsirado nemažai Kalėdų senelio padėjėjų iš visos Lietuvos, panorėjusių iš savo širdžių perkelti begalinį gerumą ir meilę į kiekvieno vaiko širdelę. Tik labai norėtųsi, kad dažniau svajonės būtų įteikiamos jų pačių rankomis, juk šiems vaikams brangi ne tik gauta dovana, bet  ir gerų žmonių dėmesys. Taip pat didžiulės paramos, kaip ir kasmet  sulaukta iš UAB „Rivaka“ direktoriaus V. Vasiliausko.

   Nuoširdžiai dėkojame visiems, išpildžiusiems vaikų svajones ir linkime dosnių metų, tikėdami, kad besidalijantiems Dievas dovanoja su kaupu.

 

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Šiluvos seniūnijoje Rita Savickienė

]]>
294 Fri, 27 December 2013 01:12:32
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras plečia užimtumą su vaikais    Vaikų dienos užimtumo centras džiaugiasi praplėtęs veiklą Viduklės seniūnijoje. Vaikų popamokiniam užimtumui patalpas geranoriškai suteikė seniūnijos seniūnė D. Ulinskienė.

   Pasitinkant žiemą Vaikų dienos užimtumo centro filialo Viduklėje vaikai dalyvavo snaigių karpymo popietėje, kurią organizavo Viduklės kultūros namų meno vadovė Gerda Lapinskaitė. Vaikai karpė, klijavo „šalčio gėles“, kuriomis papuošė Viduklės kultūros namų langus.

   Džiaugiamės užsimezgusia draugyste su Viduklės bendruomene ir tikimės tolesnio bendradarbiavimo.

 

   Socialinė darbuotoja Lina Švilpienė

 

]]>
276 Thu, 12 December 2013 08:12:39
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre svečiavosi Trečiojo amžiaus universiteto nariai    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre lankėsi Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) nariai. Apžiūrėjo patalpas, susipažino su vykdomomis veiklos sritimis, apsilankė Vaikų dienos užimtumo centre, darbuotojos aprodė ir papasakojo kokiose veiklose dalyvauja vaikai. Svečiai apžiūrinėjo darbelius, teiravosi kaip vienas ar kitas pagamintas.

   Maloniai laukiame sekančių susitikimų su TAU nariais.

 

]]>
258 Mon, 25 November 2013 02:11:27
Tolerancijos diena VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre    Lapkričio 16 dieną Tarptautinės komisijos iniciatyva Tarptautinę Tolerancijos dieną mini visas pasaulis, Lietuvoje ji minima jau vienuoliktus metus. Ši diena paminėta ir Vaikų dienos užimtumo centro Raseinių m. bei Užkalnių k. filialuose. Centrus  lankantys vaikai noriai ir aktyviai prisijungė prie šios akcijos: piešė, karpė, klijavo šių metų simbolį – Tolerancijos gėlę. Gilinosi į sąvokos „tolerancija“ esmę, svarbą šiandienės visuomenės gyvenime. Diskusijos metu vieni kitų klausėme, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje? Ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu? Ar reikia toleruoti viską? Kur yra tolerancijos ribos? Atsakinėjant į šiuos klausimus ir diskutuojant tarp vaikų abejingų nebuvo, visi kaip sutarę teigė, kad svarbiausia tarpusavyje elgtis draugiškai, neprasivardžiuoti, pagelbėti vienas kitam ištikus bėdai.

 

   Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Rasa Stankuvienė

 

]]>
255 Wed, 20 November 2013 01:11:52
Pasisemti patirties į Telšius    2013 m. lapkričio 5 d. Telšių rajono savivaldybėje lankėsi VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktorius Arvydas Spurga, direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams pareigas Ina Balčaitytė, pagalbos namuose skyriaus vyresnioji socialinė darbuotoja Jolanta Simanauskienė, vaikų dienos užimtumo centro vedėja Gintarė Bartkėnienė.

   Centro specialistai susitiko su Telšių rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos Telšių socialinių paslaugų centro direktore Rasa Gustiene, direktorės pavaduotoja Daiva Ragauskiene, kitais specialistais bei Telšių dienos centro socialinio darbo organizatore Aušra Gustiene.

   Susitikimo metu pasidalinta patirtimi, aptartos socialinių paslaugų teikimo problemos. Domėtasi, kaip sekasi įgyvendinti integralios pagalbos plėtros programą. Lankydamiesi Telšių dienos centre apžiūrėjome naujai pastatyto pastato patalpas, susipažinome su pagrindinėmis centro veiklos kryptimis bei sulaukėme kvietimo sudalyvauti centro vykdomuose renginiuose.

   Tokie susitikimai atveria kelią naujoms idėjoms, veikloms, skatina dalintis gerąją patirtimi. Tikimės, kad užsimezgusi graži centrų draugystė plėtosis ir toliau.

   Straipsnį parengė: Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Ina Balčaitytė

]]>
244 Fri, 08 November 2013 10:11:59
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro vaikų kelionė į Kauną    Mokinių rudens atostogų metu Vaikų dienos užimtumo centrą lankantys vaikai kartu su darbuotojomis vyko į Kauną. Vaikai lankėsi viename seniausių muziejų respublikoje ir vieninteliame zoologijos muziejuje Pabaltijyje – Kauno Tado Ivanausko muziejuje. Klausydamiesi gido pasakojimų, vaikai susidomėję apžiūrėjo eksponatus. Vėliau vaikai kilo Žaliakalnio funikulieriumi – pirmuoju Kauno mieste ir Lietuvoje, vienu seniausių veikiančių keltuvų Europoje. Išvyką vainikavo animacinio filmo žiūrėjimas kino teatre.

   Džiugu buvo stebėti laimingus vaikų veidus, girdėti dalinimąsi patirtais įspūdžiais.

]]>
243 Thu, 07 November 2013 02:11:39
Všį Raseinių socialinių paslaugų centras tiesia pagalbos ranką skurstantiems      Š. m. spalio 18-19 dienomis VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojai ir socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis seniūnijose dalyvavo rudeninėje Maisto banko akcijoje prekybos centre IKI , Vilniaus g. 101, Raseinių mieste.

    Akcijos metu aukotojai nupirko 618 vnt. produktų, iš kurių daugiausia – makaronai, kruopos, dribsniai. Šie produktai bus išdalinti skurdžiai gyvenančioms šeimoms ir jose augantiems vaikams.

    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro darbuotojai dėkoja visiems žmonėms, kurie geranoriškai aukojo maisto produktus, taip pat Maisto banko organizatoriams už iniciatyvą ir nuolatinį nepasiturinčiųjų rėmimą, IKI parduotuvės kolektyvui už supratingumą ir pagalbą vykdant akciją.

]]>
228 Tue, 22 October 2013 02:10:41
Minime Lietuvos socialinių darbuotojų dieną    VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras š. m. rugsėjo 27 d., tęsdamas pernai gimusią tradiciją, minėjo Lietuvos socialinių darbuotojų dieną. Šia proga VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinius darbuotojus sveikino ir už nuoširdų, pasiaukojimo reikalaujantį darbą jiems dėkojo LR seimo narys G. Mikolaitis, LR seimo nario E. Jonylos padėjėja, tarybos narė D. Kaupaitienė, Raseinių rajono savivaldybės tarybos narė A. O. Radčenko, VšĮ Raseinių ligoninės direktorius V. Merkliopas. Raseinių rajono savivaldybės Mero ir VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktoriaus padėkas socialiniams darbuotojams įteikė centro direktorius A. Spurga, dėkojo kiekvienam dirbančiajam už kantrybę, linkėjo ištvermės bei supratimo.

   Teikiant socialines paslaugas senyvo amžiaus, socialinės rizikos grupės asmenims ir jų šeimoms, darbuotojui labai svarbus palaikymas ir paskatinimas. Todėl centro socialinių darbuotojų vardu dėkojame visiems už sveikinimus, bei tikimės, kad šios profesijos atstovams niekad nepristigs jėgų dalintis gerumu ir šiluma.

 

]]>
207 Tue, 01 October 2013 01:10:27
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras teiks integralios pagalbos paslaugas

 

   VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras 2013 m. liepos 26 d. LR Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu Nr. A1-442 „Dėl valstybės projektų, finansuojamų pagal 2007-2013 m. žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ VP1-1.1-SADM-14-V priemonę „Darbo ir šeimos įsipareigojimų derinimas: integralios pagalbos plėtra“, sąrašo Nr. VP1- 1.1-SADM-14-V-03 patvirtinimo“ buvo įtrauktas į ES lėšomis finansuojamų projektų sąrašus.

   Patvirtinus šiuos sąrašus centras 2013 m. rugpjūčio 19 d. pateikė paraišką Europos socialinio fondo agentūrai, su kuria, atlikus projekto paraiškos vertinimą ir taisymus bus pasirašyta finansavimo sutartis. Pasirašius sutartį centras pradės įgyvendinti projektą „VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro integralios pagalbos plėtra Raseinių rajone“.

   Projekto įgyvendinimo metu bus suburtos 5 komandos, kuriose dirbs įvairių sričių specialistai: socialinio darbo organizatoriai, slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, socialinio darbuotojo padėjėjai, reabilitacijos specialistai. Jie teiks kompleksines slaugos ir globos paslaugas senyvo amžiaus asmenims ir asmenims su negalia. Planuojama, kad paslaugos bus teikiamos iki 7 d. per savaitę, vidutiniškai iki 4,5 val. per dieną priklausomai nuo paslaugų gavėjo poreikių.

   Projekto įgyvendinimo metu darbuotojai bus ne tik aprūpinami transporto bei darbo priemonėmis užtikrinančiomis efektyvų paslaugų teikimą, bet ir suteikiamos darbui reikalingos žinios. Dirbant bus siekiama pasitelkti ir bendruomenės narius bei savanorius užtikrinant kompleksišką paslaugų teikimą.

   Paslaugos bus orientuotos ne tik į vienišus asmenis, dėl paslaugų teikimo galės kreiptis ir ne vieniši turintys vaikų ar kitų artimų žmonių, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalintys pasirūpinti savo neįgaliais ar senyvo amžiaus sulaukusiais šeimos nariais.

   Atkreipiame dėmesį, kad pageidaujantys gauti integralias dienos socialinės globos paslaugas asmens namuose prasidėjus projekto įgyvendinimui gali kreiptis jau dabar ir užsiregistruoti į pageidaujančių gauti paslaugas asmenų sąrašus.

   Maloniai kviečiame nedelsti ir registruotis: tel. 8 428 72038 arba 8 428 53 729 ar el. p. jolanta.simanauskiene@raseiniai.lt arba ina.balcaityte@raseiniai.lt bei tiesiogiai atvykus į VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centrą adresu Žemaitės g. 4, Raseiniai, LT-60129.

   Straipsnį parengė: Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Ina Balčaitytė

]]>
184 Mon, 16 September 2013 01:09:40
Sveiko gyvenimo būdo ugdymas Vaikų dienos užimtumo centre    Visą vasarą VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro, Vaikų dienos užimtumo centre kasdien nuo ryto šurmuliavo vaikų balsai. Be nuolatinio vaikų užimtumo, vasarą vykdėme Raseinių rajono savivaldybės sveikatos programos projektą ,,Mes už sveiką gyvenimo būdą“.

   Projekto tikslas - mažinti priklausomybių rizikos veiksnių įtaką vaikams, formuojant socialinių vertybių bei sveikos gyvensenos poreikį. Iškeltų uždavinių programa susidėjo iš psichologinio, pedagoginio, bei kultūrinio pobūdžio teorinių bei praktinių užsiėmimų. Paskaitas vaikams skaitė: VšĮ Raseinių psichikos sveikatos centro socialinė darbuotoja R. Žukauskienė, tema: ,,Gyvenimas be žalingų įpročių - turtingo ir turiningo pasaulio garantas“, VšĮ Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centro specialistė G. Danusienė – ,,Energetiniai ir sportiniai gėrimai – jų skirtumai bei panašumai“, Raseinių PK pareigūnas H. Zabotka – ,,Žalingų įpročių įtaka sveikatai“, bei Raseinių krizių centro pirmininkė, psichologė A. Montvydienė – ,,Alkoholis ir tabakas - legalūs narkotikai“, šios paskaitos metu vaikai kartu su psichologe A. Montvydiene atlikinėjo praktines užduotis.

   Vaikučiai buvo mokomi ar jiems rinktis nuo vaikystės matomą žalingą gyvenseną ir apsimesti, kad tai padeda išspręsti gyvenimiškas problemas, ar bandyti įveikti šiuos sunkumus renkantis sveiką gyvenseną.

   Projekto metu skaitomų paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu vaikai įgijo reikiamų žinių sveikos gyvensenos srityje, daugiau sužinojo apie narkotikų ir alkoholio žalą, lavino bendravimo įgūdžius.

   Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Vilma Ambrozaitienė

]]>
182 Mon, 09 September 2013 04:09:22
Šienapjūtės tradicijos vakar, šiandien, rytoj    Rugpjūčio 1 – ają gražią šventę suorganizavo Dubysos regioninio parko direkcija, pakvietusi visus į renginį „Šienapjūtės tradicijos vakar, šiandien, rytoj“. Į šį renginį pasipustę padus ir gerai nusiteikę nuvykome ir mes - Raseinių socialinių paslaugų, Vaikų dienos užimtumo centro vaikai ir darbuotojos. Dalyviai rinkosi poilsiavietėje prie Padubysio piliakalnio Daugodų kaime. Čia mus pasitiko kultūrologė Laimutė Pečkaitienė, kuriai ir esame dėkingi už pakvietimą dalyvauti šventėje.

   Šventės metu klausėmės pasakojimų apie senąsias lietuvių šienapjūtės tradicijas, apžiūrėjome Raseinių krašto istorijos muziejaus parengtą parodą šienapjūtės tema. Klausydamiesi ansamblio „Gaja“ atliekamų lietuvių liaudies dainų apie šienapjūtę, vaišinomės tradiciškais lietuvių valgiais.

   Vėliau visi kartu žaidėme liaudiškus žaidimus, dalyvavome rungčių varžybose, kurių laimėtojai buvo apdovanoti prizais.

   Vasaros pabaiga – geras laikas pabūti gamtoje, pasidžiaugti saulės dovanojama šiluma. Puiku, kad tokia iškyla tampa ir prasmingu, ir naudingu renginiu.

   Straipsnį parengė: VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Vilma Ambrozaitienė

]]>
148 Wed, 07 August 2013 11:08:57
Išvyka į Lyduvėnus    Lyduvėnai - vienas gražiausių Žemaitijos kampelių, įsikūręs įspūdingame Dubysos upės slėnyje, Dubysos Regioniniame parke.

   Šių metų birželio 6 d. VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai ir socialinės darbuotojos kartu su Dubysos regioninio parko kultūrologe Laimute Pečkaitiene lankėsi Lyduvėnuose. Atvykus, žygis prasidėjo kopimu į pietinėje miestelio dalyje stūksantį piliakalnį, vadinamu Danutės vardu. Kultūrologė, norėdama papasakoti apie piliakalnį,  jo viršūnėje sukvietė vaikus į ratą. Į istoriją įtraukti ir vaikai, kurie vaidindami padėjo atskleisti piliakalnio istoriją.

   Eidami link Lyduvėnų geležinkelio tilto, stabtelėjome prie bendruomenės namų, kuriuose iki 2007 m. buvo įsikūrusi pradinė mokykla. Taip pat aplankėme Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčią, šalia kurios teka upelis, kuriame žygio dalyviai atsigaivino.

   Pabraidę upelyje ir atgavę jėgas, priėjome pagrindinį miestelio akcentą – geležinkelio tiltą per Dubysą, paskelbtą Kultūros paminklu. Vaikams pasisekė pamatyti geležinkelio bėgiais dundantį traukinį, kuris paliko neišdildomą įspūdį.

   Išvykos metu patirtas akimirkas, vaikai įamžino savo piešiniuose. Vaikai ir Vaikų dienos užimtumo centro kolektyvas dėkoja kultūrologei Laimutei Pečkaitienei už suorganizuotą išvyką.

   Vaikų dienos užimtumo centro socialinė darbuotoja Irma Vaivarienė

]]>
112 Fri, 14 June 2013 02:06:07
Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija pradėjo darbą    2013 m. gegužės 29 d. Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. (5.3.) A1 – 386 patvirtinta Raseinių rajono savivaldybės būsto pritaikymo neįgaliesiems 2013 – 2015 m. komisija (toliau –komisija), kurią sudaro 7 įvairių sričių specialistai.  2013 m. gegužės 31 komisija susirinko į pirmąjį posėdį. Komisija  savo darbe vadovaujasi 2013 m. kovo 27 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu Nr. A1-137 patvirtintu Būsto pritaikymo neįgaliesiems finansavimo 2013-2015 m. tvarkos aprašu bei būsto pritaikymo neįgaliesiems komisijos nuostatais. Komisija svarstė tik tuos neįgaliųjų prašymus, kurie iki 2013 m. birželio 1 d. pateikė  juos su visais reikiamais dokumentais nurodančiais asmens teisę į būsto pritaikymą bei atitinka būsto pritaikymui keliamus reikalavimus.

   Pirmajame posėdyje  komisija patvirtino 2 būsto pritaikymo neįgaliesiems eiles. I eilėje įrašyti 8 asmenys turintys labai ryškius judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimus (nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis). II eilėje įrašyti 2 asmenys turintys ryškių judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų (nustatytas techninės pagalbos neįgaliesiems priemonių poreikis (aktyvaus tipo neįgaliojo vežimėlis; neįgaliojo vežimėlis, skirtas tetraplegikui, elektrinis vežimėlis, skuteris ar kt. tipo neįgaliojo vežimėlis).

   Tenka apgailestauti, kad 2013 m. valstybės parama yra sumažėjusi lyginant su 2012 m., ir tuo pačiu pasidžiaugti, kad Raseinių rajono savivaldybė nemažina finansavimo skirto neįgaliųjų būsto pritaikymui.

   2013 m. atsižvelgiant į gautą finansavimą planuojama pritaikyti 2 būstus iš kiekvienos eilės po vieną.

Parengė:

VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Ina Balčaitytė

]]>
109 Wed, 12 June 2013 07:06:04
O mes vaikai, o mes pasaulis... Vaikai verti pagarbos, pasitikėjimo ir draugiškų santykių,
mums malonu su jais bendrauti, pasinerti į tą tyrą švelnių pojūčių, 
smagaus juoko, pirmųjų žvalių pastangų ir nuostabos, 
skaisčių, šviesių ir mielų džiaugsmų atmosferą. (J. Korčakas)

   Šių metų saulėtą gegužės 30 dieną VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro, Kalnujų ir Užkalnių filialo mažieji lankytojai Tarptautinę vaikų gynimo dieną paminėjo Jūkainių geomorfologiniame draustinyje.

   Jūkainių draustinio poilsiavietė papuošta spalvotais balionais, vaikų piešinukais, vėliavėlėmis, paruoštais rungčių takeliais laukė atvykstančių mažųjų šventės dalyvių ir svečių. Juos pasitiko renginio vedėjas - linksmuolis klounas. Savo pasisakymu šventę pradėjo Raseinių socialinių paslaugų centro direktorius A. Spurga, sveikinimo žodį tarė ateities sąjūdžio ,,RASAI“ koordinatorius – S. Nacius, Užkalnių bendruomenės pirmininkas – G. Kybartas.

   Vaikai, kartu su socialinėmis pedagogėmis ir socialinėmis darbuotojomis dalyvavo įvairiose estafetėse, orientaciniame žaidime, piešė bendrą piešinį, vyko madų šou, kuriame iš laikraščių šventės dalyviai kūrė modelius, juos demonstravo.

   Linksmi, tačiau praalkę vaikai po aktyvios veiklos vaišinosi kareiviška koše, bei lauže keptomis bulvėmis.

   Šventę vainikavo į dangų paleisti dangaus žibintai, bendras šokis, apdovanojimai saldžiais prizais.

   Dėkojame: Ateities sąjūdžiui ,,RASAI“ už dovanotą vaikams išsvajotąjį fotoaparatą, kurio pagalba galėsime įamžinti nepakartojamas vaikų akimirkas Centre.

   Taip pat dėkojame: Užkalnių bendruomenės pirmininkui G. Kybartui, V. Gailienei, bei A. O. Radčenko  prisidėjus prie renginio.

]]>
107 Fri, 07 June 2013 10:06:20
Mes taip pat gamtos dalis    Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai ir socialinės darbuotojos, siekdamos paįvairinti vaikų laisvalaikį, lankėsi Dubysos regioniniame parke.

   Parko direkcijos kultūrologė Laimutė Pečkaitienė surengė žygį į Padubysio piliakalnį, apie kurį nieko nežinojome. Kopdami aukštyn nuo poilsiavietės susipažinome su įvairiais pievų augalais, prisirinkome jų herbariumui. Mūsų žygio vadovė papasakojo apie vaistingus augalus, bei kai kurių augalų žalą žmogaus sveikatai.

   Kopdami į piliakalnį matėme daugiakamienę liepą, laukinę kriaušę, kadagį, žydintį šermukšnį. O pačioje piliakalnio viršūnėje atsivėrė nuostabus Dubysos regioninio parko kraštovaizdis. Nusileidus nuo piliakalnio minėme mįsles, žaidėme ir iškylavome.

   Kultūrologė ne tik supažindino vaikus su augalais, bet ir paskyrė namų užduotį: surinktų augalų pavadinimus rasti „Augalų žinyne“.

   Vaikų dienos užimtumo centro vaikai laukia naujų išvykų po Raseinių rajoną. Netikėti įspūdžiai ir turiningai praleista popietė dar ilgai neužsimirš.

]]>
97 Fri, 31 May 2013 01:05:45
Vaikų dienos užimtumo centro vaikus pradžiugino netikėtos dovanos    Nelauktai VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centras sulaukė dovanų  iš Vokietijos, UAB „Norvelitos“ partnerių. Vaikai nustebinti džiaugėsi ir dėkojo už  įvairias ir gausias dovanas- nuo papuošalų mergaitėms, mašinėlių berniukams iki stalo žaidimų ir riedučių.

 

]]>
93 Tue, 21 May 2013 11:05:16
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centrą lankantys vaikai pramogavo kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“    Sodyboje jie maudėsi baseine, sūkurinėje vonioje bei kaitinosi garinėje pirtyje.

   Po smagių maudynių išėję į kiemą džiaugėsi geru oru, dalinosi įspūdžiais, bei užkandžiavo.

   Už vandens pramogas vaikams dėkojame Raseinių krašto ateities sąjūdžiui „Rasai“, kaimo turizmo sodybos „Karpynė“ direktorei Kristinai Bartkutei.

 

]]>
90 Thu, 16 May 2013 11:05:01
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre mokymai socialiniams darbuotojams       VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centre dirbantys socialiniai darbuotojai dalyvavo 18 ak. val. trukusiuose mokymuose „Sėkmingos tėvystės gebėjimų ugdymas“. Pagrindinis mokymų tikslas – skatinti pozityvią tėvystę rajone. Mokymų, kuriuos vedė Raseinių pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Reda Kunickienė, metu darbuotojai buvo skatinami dirbti prevenciniu būdu, gilinamos specialistų žinios apie vaiko raidą ir poreikius, įgalinami naudoti esminius pozityvios tėvystės gebėjimus (dėmesio skyrimą, gyrimą, draudimą, nurodymus, bausmes, atskyrimą, motyvavimą, derybas, išklausymą neteisiant, kontroliavimą) auklėjant vaikus, skatinami formuoti pozityvios tėvystės viziją ir paskatinti dalintis ja su tėvais, supažindinti su grupės valdymo įgūdžiais. 

      2013 m. balandžio 18 d. baigus mokymo kursus 17 centro darbuotojų buvo išduoti pažymėjimai liudijantys apie įgytas žinias ir kompetencijas.

Straipsnį parengė: VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro paramos šeimai vyresnioji socialinė darbuotoja Rasa Mockevičienė

 

]]>
71 Fri, 19 April 2013 03:04:11
VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centras neabejingas nepasiturintiems       Š. m. balandžio 12 -13 dienomis VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro darbuotojai ir socialiniai darbuotojai su socialinės rizikos šeimomis seniūnijose dalyvavo 15 – toje Maisto banko akcijoje prekybos centre Maxima XX , Vilniaus g. 93, Raseinių mieste.

      Akcijos metu aukotojai nupirko 1153 vnt. produktų, iš kurių daugiausia – makaronai, kruopos, aliejus. Šie produktai bus išdalinti socialinės rizikos šeimoms ir jose augantiems vaikams.

      VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro darbuotojai dėkoja visiems žmonėms, kurie geranoriškai aukojo maisto produktus, taip pat Maisto banko organizatoriams už iniciatyvą ir nuolatinį nepasiturinčiųjų rėmimą, Maxima XX  kolektyvui už supratingumą ir pagalbą vykdant akciją.]]>
64 Wed, 17 April 2013 08:04:59