Raseinių socialinių paslaugų centras

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS – „UŽ RASEINIŲ ANT DUBYSOS“

Raseinių socialinių paslaugų centro Raseinių m. Vaikų dienos užimtumo centro vaikai, o sekančią dieną Nemakščių filialą lankantys vaikai sulaukė svečių – tai Dubysos regioninio parko direkcijos vyriausiosios specialistės Laimutės Pečkaitienės.

Susitikimas prasidėjo nuo šilto bendravimo, susipažinimo atskirai su kiekvienu vaiku. Susipažinę,  centrą lankantys vaikai dalyvavo vyr. specialistės  Laimutės vedamame edukaciniame užsiėmime „Už Raseinių ant Dubysos“, kurio metu buvo kiekvienam vaikui išdalinti Raseinių rajono lankytinų ir įžymių vietų žemėlapiai. Vaikai gavę užduotis turėjo susikaupti ir pasistengti, kad įvykdytų pateiktas užduotis. O užduotys buvo labai įdomios – kas suras daugiausia vietovių pavadinimų, kurios siejasi su augalais, medžiais ir t.t. Vėliau vaikai prisiminė vasaros stovyklos išvykos akimirkas su L. Pečkaitiene į Dubysos regioninį parką. Bandėme prisiminti, kokius žolynus matėme žydinčioje ir kvepiančioje pievų lankoje, o prisiminę visą tai vaikai perteikė piešiniuose. Sekanti edukacinio užsiėmimo dalis – susipažinti su tautiniais kostiumais. Vyr. specialistė pasakojo, kad tautiniai kostiumai pagal savo būdingumą tam tikram regionui – pabrėžia konkrečioje geografinėje erdvėje buvusį ryšį su visuomene. Laiko erdvėje tai siejama su praeities idealizavimu, dainomis, pasakomis, legendomis, bei padavimais. L. Pečkaitienė pasakojo, kad Lietuvoje atitinkamo regiono kostiumai skiriasi pagal sukirpimą, spalvas, ornamentus, atskiras kostiumo dalis, papildomas detales, papuošalus ir eksesuarus ir yra skirstomi pagal regionus. Vaikai išklausę įdomią informaciją,  žinias įgalino piešdami Žemaičių krašto tautinius kostiumus.

Nuoširdžiai dėkojame Raseinių Dubysos regiono parko direkcijos vyriausiajai specialistei Laimutei Pečkaitienei už apsilankymą VDUC, už informatyvų edukacinį užsiėmimą bei smagiai praleistą laiką.

Vaikų dienos užimtumo centro

socialinė pedagogė  Rasa Stankuvienė

Skip to content