Raseinių socialinių paslaugų centras

Įsimintiniausias vasaros akcentas – Pilietiškumo stovykla

Rugpjūčio pradžia Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenei jau tapo gražia tradicija surengti stovyklą Vaikų dienos centrus lankantiems vaikams. Šiais metais Alytaus, Marijampolės, Jonavos, Raseinių, Rokiškio šeimynos, Alytaus lietuvybės centro vaikai ir iš šių miestų vaikų dienos centrų buvo sukviesti į Pilietiškumo stovyklą.

                     Mūsų rajoną atstovavo Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro ir VšĮ „Ariogalos tėkmė“ vaikų dienos centrą lankantys vaikai.

                     Stovykla vyko Kauno raj. Mastaičiuose esančioje Policijos mokykloje.

                     Pirmąją stovyklos dieną  vaikai buvo supažindinti su policijos darbu, ekipuote, kartu sportavo ir apžiūrėjo policijos automobilius. Vakare vyko protų mūšis ir susipažinimas.

                     Kitą dieną ne tik žaidėme kvadratą, bet su atvykusiais iš Vilniaus Lietuvos Šaulių Sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10 – osios rinktinės vadu Stasiu Gudausku ir šauliais vaikai mokėsi šaudyti, atliko įvairias užduotis miške, lavino lyderystės įgūdžius. O taikliausi apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

                     Didelį įspūdį vaikams paliko Kauno gaisrinės narų komandos darbo pristatymas, pavėžinimas gaisrinės automobiliu, galimybė pasėdėti narų valtyje.
Na, o paskutinę dieną Misija Sibiras dalyviai pristatė mūsų tautos skaudžios istorijos dalį ir savo patriotišką misiją.

            Už pasiūlymą ir galimybę vaikai dėkoja Raseinių rajono merui A. Bautroniui, už transportą Raseinių socialinių paslaugų centro direktoriui A. Spurgai, Jungtinės karalystės lietuvių bendruomenės savanoriams, kurie savo atostogų laiką Tėvynėje skyrė vaikams: Gintarui Šimanskiui, Aleksandrui Sasha Marjenkov, Rūtai, Viktorijai, Simonai, skautams Artūrui ir Akvilei kurie visas tris dienas darbavosi virtuvėje ir skaniai mus maitino.

                     Buvo smagu matyti vaikų žibančias akis ir tikėtis, kad pilietiškumo pamokos stovykloje padės jiems užaugti dorais, Tėvynę mylinčiais piliečiais.

                                                                                                Socialinė pedagogė Lina Švilpienė

Skip to content