Raseinių socialinių paslaugų centras

PREVENCINĖ PASKAITA ,, KAS YRA PREKYBA ŽMONĖMIS“

                       Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vis dažniau yra atkreipiamas dėmesys į internetinių technologijų reikšmę prekybos žmonėmis srityje. Įvairūs pažinčių portalai ir socialiniai tinklai tampa lengva ir sunkiai kontroliuojamo žmonių verbavimo priemone.

                      Interneto pagalba prekeiviai žmonėmis gali nesunkiai išsirinkti, surasti ir įtikinti aukas. Be to, įvairūs internetiniai portalai jau yra ne tik priemonė privilioti žmones, bet ir realiai juos išnaudoti. Interneto modelių paslaugas siūlančiose svetainėse, pažinčių portaluose, internetinės pornografijos tinkluose neretai išnaudojami nepilnamečiai, o kartais ir mažamečiai vaikai. Lietuva šioje srityje taip pat skaičiuoja jau ne vieną nuo to nukentėjusią auką.

                      Vakar  Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro lankytojai, kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Raseinių rajono policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėja ( bendruomenės pareigūne) Giedre Deveikiene diskutavo apie prekybą žmonėmis: jos formas, grėsmes vaikams, bei atsargumo priemones, siekiant išvengti prekybos žmonėmis verbuotojų pinklių.

                      Vėliau vaikai apžiūrėjo policijos tarnybinį automobilį, susipažino su tarnyboje naudojamomis specialiosiomis priemonėmis, domėjosi policijos  pareigūno darbo specifika.

Parengė: Raseinių socialinių paslaugų centro vyr. socialinė darbuotoja, teikianti vaikų dienos socialinę priežiūrą

 Vilma Ambrozaitienė

Skip to content