Raseinių socialinių paslaugų centras

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

                     Nors sunkiai iš žiemos snaudulio keliasi žolytė, augalėliai, medžių šakų pumpurėliai, gėlytės, bet vis tiek džiaugiamės, kad su pavasariu pas mus atkeliavo labai graži, nuotaikinga, pilna džiugesio šventė – Velykos.

                      Laukiant Velykų socialinių paslaugų centrą papuošė darbuotojų, vaikų, tėvelių sukurtos velykinės kompozicijos: puokštės, margučiai, pavasarinių gėlių žiedai. Tai suteikė įstaigai pavasarinio džiaugsmo, spalvų ir gyvybingumo.

                      Savaitė po Velykų – Atvelykis, dar vadinamas Vaikų Velykėlėmis. Ši diena nuo seno buvo paskutinioji ilgos Velykų šventės diena, skirta vaikams. Šios šventės dieną, kiaušinius dažydavo tik vaikai.

                     Vaikų dienos užimtumo centro lankytojai atšventė šią šventę, surengdami margučių, atspindinčių senovinių margučių marginimo tradicijas, piešinių parodėlę. Socialinė darbuotoja vaikams papasakojo apie šios šventės tradicijas, kartu su vaikais minė mįsles, atsakinėjo į įvairius klausimus, o kartu su socialinės darbuotojos padėjėja žaidė žaidimą „Nešu, nešu kiaušį,“ rideno margučius.

                      Vaikų veiduose švytėjo šypsenos, nes juoko ir linksmybių tikrai netrūko. Kiekvienas buvo apdovanotas Velykės saldžia dovanėle. Šventei pasibaigus vadovės vaikučius išlydėjo į namus, palinkėdamos jiems, kad su atbundančiu pavasariu , sugrįžtančiais paukščiais į kiekvieno vaiko namus ateitų švelnus saulės spindulys, pirmųjų pavasarinių gėlių kvapas, o kartu su numargintais margučiais stiprybė, meilė ir džiaugsmas.

Parengė: vyr. socialinė darbuotoja, teikianti vaikų dienos socialinę priežiūrą

Vilma Ambrozaitienė

Skip to content